• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JAZZZ: Tohle by mela byt produkce co2 na kWh se zapocitanim celeho zivotniho cyklu daneho zdroje.



    Zdroj: https://www.carbonbrief.org/solar-wind-nuclear-amazingly-low-carbon-footprints
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já nevím jestli jsem to dobře počítal, ale kdysi jsem se pokusil zjistit jak dlouho jaderné elektrárně trvá "splatit" co2 z betonu a vyšlo mi že je to 8 hodin, takže i kdyby to bylo tisícnásobně déle, tak je to furt minimální. Horší bude asi těžba uranu
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SHINIGAMI: mas alespon hruby odhad kolik CO2 padne na ten masivni betonovy reaktor, kolik je potreba na tezku a zpracovani paliva, jeho transport a management potisice let?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    to je silovka? K tomu máš ještě distribuci a ta se třeba nezvedla, takže defakto 12,5%. Stejně docela pálka
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    vychadza mi to spravne, ze mi eon zvysil cenu elektriny o 25% u D02d?

    https://www.eon.cz/-a174999---Ucp38Pjv/srovnani-elektrinatrend-srpen-pdf

    2082 - 1666 = 416 / 1666 * 100 = 24,96% ?

    ak to takto pojde kazdy rok tak to sa mi ta elektrarna splati rychlejsie :D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    jinak u tech střech je problém že často je mezi krovem velké rozpětí a střešní latě se pak prohýbají, proto se musí kotvit tak aby se to rovnou přenášelo na krov. pokud je krov už v takovém stavu, že neunese ani to, tak za to asi nemůžou úplně ty panely, že...

    "libi se mi pristup solarniku ... preci solar = zadny problem :-DDD vsechny ostatni zdroje jsou samy problem ..."
    to tu nikdo netvrdí a za tyhle nesmysli má RO na den
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: vtipné naše asi 120 let stará střecha má betonové tašky, obdobně spejchar... Jinak ses z hodně drahého kraje pokud 2mice rekonstrukce střechy...
    Spis mam dojem, že si vymyslis problémy a nafukujes je.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: libi se mi pristup solarniku ... preci solar = zadny problem :-DDD vsechny ostatni zdroje jsou samy problem ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: strecha je 150 let stara - je na ni misto tasek plech - proc myslis ze je plechova? Treba proto ze plech je nejlehci krytina??? a ted na to chces dat konstrukci se solarama? kdyz napadne vic snehu chodi se tam nahoru shazovat :-D protoze stara strecha ...

    Jj ne kazdej ma moznost bez problemu ...............
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    YARRDESH: ono v zastavbe ve meste to nejde dat jinam nez na strechu ... ted momentalne mi na tu jiznejsi cast sviti cca 2 hodiny dene ... jinak smula ... vedle naseho baraku jsou dasli dva co stinej - tudiz problem a strecha
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    ABDULAH: ja to mam opreny na pankace o jizni zed normalne, ani jsem to na strechu nepridelaval, ja nevim, co furt s tema stavebnima upravama je k reseni :). na kabel k regulatoru a menici dva prurazy vrtackou, kterou mam, ktere me tudiz staly 0 korun, a to je vsechno.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: jo jasně aby ti to dům nezatlacilo 5m do země
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: v jinem clanku psali ze se jim jeste nepovedlo vyresit postupnou degradaci vlivem zareni ... kratka zivotnost?

    Uz aby to bylo - to by se mohlo dat na barak aniz by se musela kvuli vaze predelat strecha za dve mega :-DDD
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Organické solární panely trhají rekordy - a konečně jsou odolné proti poškození
    https://www.obnovitelne.cz/...ke-solarni-panely-trhaji-rekordya-konecne-jsou-odolne-proti-poskozeni/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    kveten: 85.57 % priemerne pokrytie spotreby, prebytky 10.77 %, takze duben bol co sa tyka slnka lepsi, lebo v kvetnu nam viac prsalo, ale zasa su dlhsie dni, tak sa to tak nejako dorovnava
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: to jsme nikdy nerekl :-D jen jsem se ptal kam se cpe ten odpad co nejde recyklovat ... Necpe se nahodou na skladky nebezpecneho odpadu - coz jsou obri betonove nadobi s plastovou vystelkou atd ... nebo se pletu? Pripadne se to cpe nekam do jeskyni atd ...

    Tak pokud je tohle v poradku - ja si klidne u toho skladiste zaridim zahradku a klidne si nad nim postavim barak :-D Ale u te skladky nevim komu by se to chtelo ...

    Vis je tam dost paralel - dost hodne paralel ... ano jedina vyhoda je v tom ze spousta odpadu se spali plazmou coz u jaderneho nejde - tudiz odpad ze solaru ma v tomhle pripade vyhodu a velkou ... muzeme to poslat jako hromadu CO2 a jinych oxidu do atmosfery ...

    Atd atd atd atd atd ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: nj, když ono to téma je tak obsáhlé, že vždy budeš moc obvinit druhé, že něco zamlcuji. Například ty vytahujes, že solární panel není 100% recyklovatelný, na druhou stranu, ale všechny výstupy z JE taky nejsou úplně v pohodě a na dvorek by sis to nezakopal, že?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: ok souhlas - jen kdyby se to jadro rozjelo tak jak se pocitalo - napriklad co mela mit 3+ generace uz pred 20ti lety skoro a 4 mela behat uz dnes - tak to nemusis ani moc delat ... protoze se pocitalo se zmenou vykonu az o 75% v radu hodin u malych i rychleji ... Takze zaloha uhlim je take takova no ... Je to proste jen o tom do ceho se cpou prachy a co se rozviji rychleji :-))) Fault? Ze? :-DDD

    Neboj me to prave bavi jak se solarnici porad uhejbaj od vseho co se jim nehodi :-DDD
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: stále zapomínás že to jádro je zálohováno uhlím, takže to je malinko faul, stavět jádro vs. Solary + baterky... Že?

    Jinak upozorňuji všechny, že cílem tohoto klubu není rozebírat donekonečna solar vs. jádro. Pokud o tohle dohadování stojíte založte si na to jiný klub. Dneska to ještě nechám ať si to můžete vyrikat, zítra bych byl rád aby ste plynule začali mluvit o tématu diskuze.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ono pak bude ekologictejsi i ta jaderka kdyz bude vse na elektrinu co vyrobi :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam