• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QNEDLEEQ: My tomu tady teda říkáme město, ale Liberec není extra velikej. A tohle bych měl jen na dojíždění z práce a do práce, protože aut je tady dost nemusím sem každý ráno vozit další.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QNEDLEEQ: To bych určitě rád něco co jede víc než 45km/h
    QNEDLEEQ: Počítám s nájezdem 10-15km
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Po meste nenajazdi ani 50 ak nie je pizzaboy
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    QNEDLEEQ: n1s jde odemknout, maximalka je okolo 90 km/h
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    UF0UN: Dík na NIU už jsme koukal. Chápu že benzín je levnější, ale pro elektrický skůtr mám zcela racionální důvody. Protože proto :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    benzin ma levnejsi servis?
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    MILAZAJICEK: koukni na niu a e1s. Zbytek je plastový kšunt nebo blbý poměr cena/výkon.
    Klasický benzín je ale imho pořád levnější, pokud do toho počítáš zůstatkovou hodnotu, servis atp.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoi mate nekdo elektricky skutr? Nechci kolobezku atpd.. Chtep bych skutr ale zda se ze je to domenou cinskych vyrobcu. A cinskej skutr sice benzinovej uz jsem mel a bylo to vic v servisu nez na ceste.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tokijský záliv by mohl do dvou let brázdit elektrotanker - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...t-elektrotanker-76956?seq-no=1&dop-ab-variant=9&source=article-detail
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KOUSICEK: taka asi najznamejsia firma je s-power resp. maju za sebou vela instalacii
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DZODZO: diky. pomalu se tim procitam.

    Ale to jsem prave nechtel:-) Spis jsem chtel tri adresy na tri profi eshopy kam poslat poptavku. Aby mi odpovedli na spoustu otazek, udelali spoustu rozhodnuti za mne a do mesice mi poslali/nainstalovali blbuvzdorny system.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KOUSICEK: skus pozriet nejake nabidky tu http://forum.mypower.cz/viewforum.php?f=3 prispievaju tam aj ludia co sa zivia montovanim FVE
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Ahoj, doporucte mi prosim eshop, kde mi poradi s nakupem ostrovniho systemu pro celorocni provoz. Nerozumim tomu a budu mit urcite spoustu otazek.

    1osoba 32m2 obytna plocha

    vytapeni, vareni a lednici planuji na plyn.

    solar
    bude na svetla,
    router,
    set top box,
    televizi,
    ntb,
    nabijecky baterii hlavne v lete
    lednici pouze v lete (planuji absopcni)
    obcas pracka
    (pripadne obcas mycka)
    precerpavani destovky pouze v lete


    Diky
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: tak já o těch úložištích taky mluvil jako o v podstatě bankách, náhradách dnešních centralizovaných zdrojů. Právě mám pocit, že svou megabaterkou utáhneš stěží sebe, natož celou vesnici...

    Ale jsou tam určitě háčky... já neříkám, že je to jednoduché...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: 3D tiskárna, do které by si sypal kovošrot... proč ne? :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    World's largest plug-in hybrid ship hits water with equivalent of 50 Tesla battery packs - Electrek
    https://electrek.co/2019/08/02/world-largest-plug-in-hybrid-ship-tesla-battery-packs/amp/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HERR_FLICK: nevim ale zatim jsem od LTO upustil ... zivotnost bez nabijeni max 10 let - nekdy udavaji i 5 je docela silena za tu cenu ... Alespon drive byla dneska nevim - jen se zatim co se tyce chemie moc nikam nepohlo a ty dva co jsme si koupil uz jsou za tech par let testovani v haji - nechavam je venku zmrznout atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a kolik zmizi cestou? heh
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s LTO bateriema?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam