• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XCHAOS: a já už myslel, že to bylo za ten článek založený na síře a revoluce je tady :/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    John Goodenough dnes dostal nobelovku.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Podcast: At 97, lithium-ion battery pioneer John Goodenough says his work is not done
    https://cen.acs.org/people/profiles/Podcast-97-lithium-ion-battery/97/i35
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    dnes som siel cez obec Rostin a to je presne ten priklad, ze jak sa to nema robit, panely su tu necitlivo vsunute do krajiny a posobi to hrozne :)

    https://en.mapy.cz/s/nafuzozuso
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JAZZZ: já někde nějaké ovce mezi panely viděl...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    QNEDLEEQ: tak jako pokud na to maj nekde dost slunce... a vyplati se stavet vetsi konstrukce, nebo vic jezdit traktorem mezi nizkyma.
    MINDA83
    MINDA83 --- ---
    Už je to pár let. Cestou vlakem jsem viděl pod FV panelama stádo ovcí. Jenže ta elektrárna na to musí být přizpůsobená. On beran klidně vyvalí i zabetonovanej sloupek.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Dotace bys na to asi nepobral, ale ovce a brambory proč ne? Problém je v tom, že to vesměs nemají zemědělci a nemají potřebu vykonávat jakoukoli zemědělskou činnost.

    Ony se ale i ty dotace postupně mění, donedávna ti například kratili dotace když ti do louky nebo v louce rostl strom, dneska už by nejraději aby je tam člověk cíleně sázel...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JAZZZ: dobre vediet, az budem rozsirovat kapacitu, tak si necham namontovat panely dozadu do zahrady, uvidime ako sa budu tvarit susedia :D
    RSZ
    RSZ --- ---
    nebrání tomu u nás nějaká norma a typ "kolaudace" toho prostoru? Jako když v trafačce nesmíš pěstovat žampióny, i když je tam chladno a vlhko?:)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    SHINIGAMI: Aha, díky za tip, podívám se na to..
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LADYWAVE: mozna dat k tomu nejaky topitko pro zviratka, tam bude topne teleso i regulace napajeni? A poradne to zaizolovat, at to moc nezere...
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    SHINIGAMI: ano, tak nějak bych to zamýšlela, jenže právě nevím, jak je přihřívat, existuje nějaký menší systémek, třeba ohřívátko, které si bere energii z baterek a tak ony ohřívají samy sebe?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LADYWAVE: tak v tom pripade by pomohlo dukladne zaizolovat a i v zime to bude trochu dobijet, tak je kapku prihrivat ulozenou elektrinou, aby neprochladly a nenastydly;)
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    SHINIGAMI: :) Je...já si taky nejsem ale jistá zda je budu umět odpojit a zase zapojit, stejně je budu muset do toho sklepa odnést...ale je to určitě lepší do sklepa než domů.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LADYWAVE: sklep/studna/neco pod zemi neni?
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    Ahoj, prosím poradte mi, jaké jsou možnosti "zazimování" baterií. Mám chatu s ostrovním solárním systémem a ráda bych tam jezdila i v zimě, baterky mám umístěné v místnustce pod střechou. Je to na vysočině, takže tam zima bude, myslím -10 klidně, ale nevím kolik bude v chatě, ještě jsem tam zimu netrávila. Jak to udělat abych si nemusela vždycky baterky přivést z domu? Děkuji za jakýkoli nápad...
    GOR
    GOR --- ---
    JIMIQ: My jsme v roce 2010 instalovali panely co mely 280 W pri 2 m2, takze ucinnost panelu okolo 14 %, coz dela ucinnost clanku 15 - 16 %. (z hlavy, na detaily bych musel mrknout).
    Ale pro predstavu, jeste v roce 2008 to pri 2 m2 bylo 210 - 230 W (!)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: urcite to muselo byt viac, podla tohoto odhadujem tak 15-17%

    How Solar Panel Cost & Efficiency Change Over Time | EnergySage
    https://news.energysage.com/solar-panel-efficiency-cost-over-time/

    zas az pojdu do predaja tie laboratorne co maju teraz 46% tak to bude znova 2x mensia plocha
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam