• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: sa mi lubi ako tam zrusili komentare, lebo im tam ludia vyvracali tie nesmysly co tam pisu :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: autoforum je něco jako The onion, ne?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    mám a ty? ;)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: je to tak no, ja som musel setrit 9 rokov, tak snad 9-10 statnych rozpoctov by nam stacilo
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ:

    -> JIMIQ: JIMIQ: .... a Rusko mi vadí. ...
    -> JIMIQ: -> já říkám, že soláry by mi nevadili ani od Ruska :-)

    tak hlavne ze v tom mas jasno
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Studie popsala, proč elektrická revoluce ve světě aut nepřichází a podle všeho ani nepřijde | Autoforum.cz
    http://www.autoforum.cz/...jde/?fbclid=IwAR1dpqmUFboF1aKgcjutNUzpO6g0mXtxVTWMr-dxzH6GtMpPTEZzqZLIVPE
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    takže jestli FVE (Čína) +plyn (dočasně Rusko) nebo 20 let uhlí (Česko) + jeden-dva reaktory (Rusko) + pak furt uhlí (zbytky Česko, jinak Rusko), tak já mám jasno :-)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já říkám, že soláry by mi nevadili ani od Ruska :-) takže nevím o co ti aktuálně jde. Plyn je taky pěkné přechodné palivo, než bude ten umělý metan, takže klidně jo, pokud to nebude "nafurt"
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: tech nekolik statnich rozpoctu? Jiste...

    JIMIQ: solary od kamosu z Ciny nejsou problem? To chceme prece...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    plyn od kámošů z Ruska, takže vlastně žádný problém, ne? To chceme přece
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: palime plyn to mas pravdu
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    to je ale moving goalpost tohle :D nejdřív není kapacita, když ukážu že je, tak zase něco :D

    kapacita je, peníze jsou, stát ani nemusí nic dělat, jen zjednodušit byrokracii a udělat nějakou reklamu v televizi/novinách/rozhlase/facebooku/instagramu/youtube/whatever

    kdyby Zeman a Babiš místo proti (neexistujícím) uprchlíkům bojovali za panely, tak už žádné uhlí nepálíme :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: 120mega
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze cely svet bude cekat nez nam sem dodaji tech 20 milionu panelu jednoho typu ... Nebo to budeme placat jak vlastovky ...

    Ty vole ja mel dovolenou dva dny v jeseniku ... A stejne mam hovno lol
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: keby ich prestaneme rozhadzovat na dovolenkach v chorvatsku a kde vsade, tak by nam ostalo na baterky :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ktery nikdo jiny nekupuje, takze to mame jen pro sebe, cajk.
    a prachy na ty baterky asi natiskneme, ono se to stejne dela ve velkym...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ale jinak Abdulah říkal, že ho zajímá pouze Česko a potřeba našich panelů se ročně vyrobí 3x. Takže cajk ;) Baterky 2x
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no, ale Polák počítá s cenou 220mld kč na reaktor, ne 140 jak Beneš :-) imho půjdou Poláci do EPR nebo EPR2 jestli se Frantíci rozhýbou. Protože i předpoklad že 6 reaktorů dá 10GW splňuje pouze EPR
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LINKOS: a on mezitim prijde Polak a ukaze, ze to jde, vid?;) Pak tu mame par realnych solarnich projektu, co se budou stavet 7 let, ale to se ignoruje. Pak tu mame otazku, jestli se vubec stihaji ty panely vyrabet, aby za 20 let nahradily to uhli, to se taky ignoruje. Cena baterek se taky ignoruje. Obecne se ignoruje vse, co se nehodi;)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam