• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAHu, vyvaruj se tapetování, bez doplnění kontextu a vlastních myšlenek.
    Je to obdobně ubohé jako tvoje dřívější mám pravdu a ty si zjisti proč.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Výpočtový program Sichr, OEZ
    http://www.oez.cz/sluzby/vypoctovy-program-sichr
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Jak ochránit solární panely před sněhem a ledem? - ČESKÉSTAVBY.cz
    https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-ochranit-solarni-panely-pred-snehem-ledem-21612.html
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Ochranné a spínací přístroje pro fotovoltaické panely – bezpečná fotovoltaika, OEZ
    http://www.oez.cz/aktuality/ochranne-a-spinaci-pristroje-fotovoltaicke-panely-bezpecna-fotovoltaika
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: ze tu zminene realne vetsi solarni projekty, co ted zacinaji, a kterych bychom potrebovali tak deset v solarech a kdovikolik v baterkach, planuji stavet 7 let, kdyz to dobre pujde, to ti samozrejme nevadi, vid? Tady se odpoved nehleda, tam je vsechno OK. Kde vezmem tech par desitek rozpoctu na baterky, to je taky irelevantni;). Ale to uz se kolikrat opakujeme.. zas to vyignorujes a budes tu plkat o drahym a pomalym jadre;).

    Jinac jinde ve svete realne zvladaj sekat reaktory po 7 letech. Ze to u nas z politickych duvodu trva 2x tak dlouho, a ze ta politika je mj o podrazeni jadra ekolobistama, to je taky irelevantni.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: meles kraviny ... Nic takovyho jsem nepsal ... Ale to tve ego nepochopi ... Klidne jim dej precist celou debatu ... Ja za vola nebudu ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ja: FVE zlevnuji
    Abd: Rodicum do chalupy trikrat mesicne uderi blesk.
    Ja: Uh...ok ale FVE zlevnuji
    Abd: Muj sef spocital ze nejlepsi je 1000V system, spocitej lepsi.

    Takovyhle dada se neda vymyslet. Kdybych to nekomu vypravel tak mi neuveri
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: presne tak duchodci a ve fondu oprav je 50 ... Protoze stary barak ... Neodhlasuji ani zatepleni.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: taky sa to rozpocitava na baraku pre viac ludi, tym 3 mega ale neverim a cast z toho by sla zrejme z fondu oprav, ktory sa vytvara na take veci ako rekonstrukcia strechy, kazdopadne pokial v baraku byvaju taki kratkozraki duchodci, tak to nikdy neodhlasuju, lebo ved oni uz tu dlho nebudu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: hm tak jo ... Jeste ze projektani fv pouzivaji az 1000v atd protoze tomu nerozumi. A nasemu revizakoj co stavi fv na klic vynadam ze tomu nerozumi a jen si kokot honi ego ... Gratuluji
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Whatever. Muj predpoklad (FVE zlevnuji) si nijak nevyvratil akorat si si pohonil ego. Jestli ti to pomuze v noci lepe spat, rad jsem ti poslouzil
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: odpoved: ucinnost, mensi naklady na vodice, mensi proudy z baterii atd - nizsi cena instalace
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: zeptam se te:
    Kolik energie vyzdimu z panelu s mppt pokud z nej muzu brat uz pri napeti 6 v az do napeti 20v a kolik kdyz z nej budu brat od 14 do 20v?
    Proc jsem nenasel zadny levny na 10kw co by mel max napeti vstupu pod 1000v mppt pod 200v a baterky mel na nizsi napeti nez nejakych 200v u hybrida?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Nevim tedka o co ti jde. Ano, v nejakem malem mnozstvi solarnich instalaci budou viceprace a dalsi naklady. Meni to nejak fakt ze neustale ve vseobecnosti zlevnuji a instaluje se stale vic? Loni 94-105GW, letos 119-130, pristi rok 1350-150... jaka je tvoje pointa? Jestli nejakou mas a nechces si jenom pomerovat pindoura kdo toho vic vi :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: koukal jsi na ty menice co se vcera posilaly do odkazu? Hm vsechno bylo na 48v ..........
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam