• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No to bylo prave v solarnim tunelu :-) tedka maj vsichni stejne v tom danem programu (je jich asi pet? Pro FV, zelena usporam 3.4 napr)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JIMIQ: tak ja to umyslne prehnal, ale davalo by mi smysl maximalni vysi dotace navazat na efektivitu systemu, to zas ma abdulah pravdu, pokud jsem teda spravne rozklicoval, ze neco takoveho se snazil rict.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    lol
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Jinak nevim proc by nekdo platil 50% ceny elektrarny a pak si ji dal do sklepa (dotace je aktualne max 50%)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Na vychodni strechu si neumim predstavit tracking. Ten se dava kdyz instalujes na zemi (a nyni uz je drazsi nez dat vic panelu).

    Tady nejde o dotace jako o to ze i panelak s vychodni strechou si od roku 2028 muze vyrabet elektrinu pro svoji spotrebu a vydelat na tom i bez dotaci. Protoze k tomu aktualne smerujeme. Jizni strechy tohle dosahnou 2024-25 nejpozdejc
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JIMIQ: protoze lidi nepouzijou tracking, nebo je jim povoleno je montovat pod mene vyhodnym uhlem? pak by davalo smysl efektivitu instalace promitnout do vyse dotace. nema smysl dotovat nekomu panely umistene ve sklepe.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Bude potreba vic panelu, proto ta parita o tri roky pozdejc
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: no ja o orientaci nemluvil ohledne dotaci ... a tyhle baraky tam jsou dyl nez my vsichni dohromady kolikrat - tak si tezko mohl nekdo vybirat - tohle je kus pardubic paradoxne ta stara zastavba ...
    Jedno jsem psal puvodne nekomu jinemu ... no tak se to smichalo ok ... Jeste neco se do toho primicha?

    Mluvil jsem o tom ze ty nejchudsi na to proste mit nebudou a treba tady bezne vybiraj dotace ty co by na to meli 10x bez dotaci ...

    Krom toho nebude potreba vic panelu na stejny vykon?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: mas pocti, ze lidi s orientaci domu vychod-zapad potrebuji dotace na solar vic doopravdy, nez lidi, co maji uzitecne orientovanou strechu na jih?

    to uz je zivot. nekdo radsi terasu, nekdo vyhled do krajiny a nekdo zas strechu otocenou na jih. prijde mi dost uhozeny timhle argumentovat proti tomu, aby dotace an solar sly konecne koncovym spotrebitelum a vyhradne na systemy umistene na strechach.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Koukam ze na rct dc 6.0 se za 13 tisic da poridit prodlouzeni zaruky na 20 let. Tim za maly peniz odpada nutnost kupovat menice
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: prej aspon zacli;) Jeden 7 let, dalsi 7 let, uz jsme na jadre, potrebovali bychom jich tak tech 40, uz to vidim, jak to mastits paralelne, kdyz tam ted delaj jednu takovou a jsou radi;) Ale nee, je to v pohode;)

    Jo a porad nemas odpoved na ty baterky, abychom se nezapomneli;)

    HONZAF: 24 hodin prece resej ty baterky za 100 statnich rozpoctu, to je v pazi;).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Za urcitych podminek to kombinovat jde
    Mixing solar panels – Dos and Don’ts • SOLAR PANEL SECRETS EXPOSED
    https://solarpanelsvenue.com/mixing-solar-panels/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: tak ja vim ze dotace nebyly nikdy pro ty co je opravdu potrebuji :-D protoze ty na to nedosahnou ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: aha a na paritu nepotrebuju nahodou vetsi pocet panelu? no ja jen ... no nic ...
    HONZAF: to neres podle studie v USA to vyslo dobre ... nech to byt
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HONZAF: tak to rozsireni udelam poradne at se ten menic vyplati. Zas tak do detailu a budoucnosti jsem to nepremyslel. Ted me trapi aby byl pozemek a pak barak a pak ten zbytek
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    JIMIQ: ah a az poridis dalsi, tak k nim musis poridit dalsi menic .. mam pocit, ze uplne nejde spojovat panely s ruznymi technickymi parametry .. ev. od jineho vyrobce ... nojo a k tomu budes potrebovat i dalsi sadu baterek .. a nejaky zpusob jak rozlozit zatez mezi menicema ... :) (tedy asi budes mit vendor lock ..)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co maj zapad/vychod dosahnou paritu o tri roky pozdeji nez jih. Pohodka
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: ano, presne tak, ten kdo na dotaci nema naro, ten ji nedostane. plati to pro zemedelske dotace, dotace na inovaci v podnikani i na dotace na kotel nebo izolaci domu. je to demokraticke, protoze to prosazuji voleni zastupci lidu. bez si stezovat soudruhu babisovi.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: a prosimte vsichni ty lidi na ulici co maji barak zapad vychod jsou take ojedinely pripad?

    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: lol
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam