• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    No videl bych to tak ... Turbina 40% ... Ucinnost ohrevu byva kolem 80% ... Nahreju nadrz a turbina jede i po tme ... Takze i kdyby to melo 25% ... Je to furt vic nez panel s baterkama ... Navic to muze bytodost jednodussi zarizeni nez bateriove pole a mit vetsi zivotnost s tim ze nehrozi starnuti jednotlivych clanku ...
    Kdyby to nemelo vyhody nestavi to ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: tam jsem to nikde nenašel. Dřív tu proběhlo něco podobného v kombinaci s parním strojem, tak mě zajímá co by bylo účinnější. Tohle nebo solární panel...
    Ale chápu, že jde především v tomhle konkrétním případě o tu teplotu
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: akurat ze je to clanok z roku 2012 a tie odhady dopadli este lepsie nez boli predpovedane :) Predpovedaju tam 200$/kWh do roku 2020, ale pod tuto hranicu sme sa dostali uz minuly rok
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    Já jsem spíš pro nějakou alternativu.
    How Do Lithium Batteries Affect the Environment? Envirotech Online
    https://www.envirotech-online.com/...king-news/how-do-lithium-batteries-affect-the-environment/46953
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    LINKOS: lithium bude limitující faktor.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    LINKOS: jestli ti jde o zastavěnou plochu, tak si dohledej tu linku, co jsem dával na začátku. Nicméně pokud to dobře chápu, nejde tady až tak o zábor plochy, ale spíš o to, že dokázali dosáhnout poměrně velmi vysoké teploty, címž prolomili hranici pro určitý typ výrobního procesu.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Ceny baterií do elektromobilů mohou do roku 2025 klesnout až o 70% - Elektrickevozy.cz
    https://elektrickevozy.cz/clanky/ceny-baterii-do-elektromobilu-mohou-do-roku-2025-klesnout-az-o-70
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Dá se někde dohledat kolik energie to je schopné dát na m2?
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: myslim ze tydle 2 problemy se nevylucuji ... : D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: na takhle drahou stavbu bych dal klidne roletky hihi slo by to ...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    Ale ne, beru zpět. Dneska to může krásně čistit robot.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ABDULAH: "Neohřívá se tam věž, ale potrubí, které vede přímo před odraznými panely. Ty se musí pořád čistit, aby neklesla účinnost systému. " Nechci bejt rasista, ale některý věci jsou v některejch zemích a na některejch kontinentech problém. :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: https://ct24.ceskatelevize.cz/...-vez-na-svete-a-desetitisice-zrcadel-izrael-predstavil-obri-solarni
    Asi to uz dneska problem neni ...

    On necenzuruje - on pouze uvadi veci na pravou miru - to je rozdil...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    HONZAF: já tam vidím problém spíš v těch zrcadlech. Tyhle hladký plochy co musí být ideálně průhledný, se v písečném nebo prašném prostředí špatně udržují, nebo aspoň to tak bylo, když jsem to víc sledoval.
    Ale nemusí to samozřejmě stát jen na poušti.

    LINKOS: problém jsou lidi jako ty v roli cenzorů. Odjakživa. Prostě neprovokuj a nebude offtopic. Ušetříš si to nezbytně nutné mazání.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DZODZO: moc ne. vodik ma tak malou molekulu ze pomalu prochazi skrz steny nadrzi ..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Přáli ste si netrpet offtopic, tak to dělám... Zas nějakej problém?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: tu baterku i s těma solárama klidně do každého okresu
    76 okresů = 30GW peak AC FV
    23GW baterka, 91GWh

    za 25 let které zbývají do konce Dukovan se to stihne v pohodě
    a máme vystaráno
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: kdo chce kam
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: no dlazdic by ti hlavne neco udelal s oblicejem :-D No tak si to natahni na strechu :-D A tecka ...
    Udelej si co chces - nejlepsi je hluboky orgasmus ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: tak pokud argumentuje tím, že jediné možné je med, což je blbost, tak to chci jen uvést na pravou míru. Hliník se používá běžné od 16 výš a od 120mm skoro výhradně. Tečka.
    Samozřejmě pokud ti to udělá radost můžu tyhle kraviny neuvadet na pravou míru a rovnou tě mazat a banovat. Tomu jsem se chtěl vyhnout, bany jsou spíše krajni varianta, když si sprostý jak dlaždic, nebo když to DRZEEFa popadne, nebo když NAVON_DU_SANDAU šíří konspirační bludy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam