• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jasne s ucinnosti 30% bude jeste lacinejsi ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: taky me jeste fascinuje jak u benzinaku je napl dozivotni - brana na 5 let a uelektromobilu - nekonecno :-D Cili benzinak musi menit veskere kapaliny - elektromobil nemusi atd ...
    Chapu ze u drahych modelu to jde udelat: take bereme olej do prevodovky za 2500Kc litr a v tech podminkach (az 16 hodin kazdy den pri teplotach i 120 stupnu) bezi par let bez problemu a olej za 150 by se musel menit kazdou chvili - coz pri zapocteni ceny prace je nerentabilni ... (jeste jsou vymenena gufera - za 80Kc fakt neni :-D)
    Ale pochybuju ze laciny elektromobil bude mit tohle kdyz uz ani na napravach novych vozu nenajdes kovany srouby - coz ja treba jeste mam i na picoletoj 1998 :-DD a novej sroub stoji 250Kc ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: jinak k tem nakladum - jen tak pro zajimavost ...
    u meho vozu:
    tlumice oba original - 2500Kc - doporucena vymena do 50000km
    moje tlumice ciste hydraulicke - 3000Kc (mam je za 60% bezne ceny na pulte) - maji 25000 a jsou jak nove

    Kamosova citroen C5 - 320000km - vymenil pravou pistnici co jsem mu sehnal za 5200Kc - dve hodiny prace v garazi - paradoxne citroen od tohoto szstemu upousti - pry draha udrzba :-DDD

    Vsechno je o konstrukci a fakt se bojim ze ty laciny elektro picolety nebudou mti zadne kvalitni provedeni - spise klasika podvozek jen s elektromotorem ... vyrobne to vyjde nejlevneji ... urdzba nejdraze ...
    A kdyz vidim ty viceprvkove napravy - zlata LADA NIVA ...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ABDULAH: no jo to je prostě o tom že je potřeba aby lidi mysleli mimo vlastní sociální bublinu... syndrom "tak proč nejedí koláče", viz Žlutý vesty.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: budes jezdit na umely metan :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: kamos jezdi i 500km kazdy den :-D i o vejkendu jezdi obcas nad 200km ... ma auto na CNG a je spokojenej ...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    LINKOS: na moc argumentů jsem tam zatím nenarazil, ale neboj čas od času tam zase zavítám. Ale klidně mě ignoruj, jestli chceš. Já se ovšem nemám problém bavit s kýmkoli, pokud jde o nějaký mě zajímající téma. Klidně si buď klimafašista, satanista, komunista, pokud se budeš držet faktů a ne svojí ideologie, jsi pro mě diskusní partner.

    Ad nájezd, podívej záleží na tom co děláš. A odkud kam jezdíš. 200 km denně je trasa Praha Jihlava, nebo Praha Příbram. Divil by ses kolik lidí to jezdí. Další kapitola sama pro sebe jsou korporátní řidiči. Ne každej používá osobní auto pro osobní ježdění. A nevím kolik najede po zákaznících třeba typický řemeslník, ale troufám si říct, že něco mezi 100 - 200 km to bude. Pro tyhle lidi je problém doba nabíjení, zejména pro toho živnostníka, a to auto prostě musíš dnes provozovat tak, že ho máš přes noc v nabíječce. Pokud se někdo MUSÍ na auto spolehnout, a jezdí delší trasy, je pro něj ta nafta jasná volba.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nadrze jsou jako baterie atd co? tem nevadi nic ... :-(
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: dobre dotaz:
    parkovani mam 20 metru od baraku
    bydlim v prvnim patre
    venku je zima
    rozvod co tady je je tak akorat na nas barak - rozsireni hlavnich pojistek se CEZu nechtelo ...
    strecha je na vychod - západ a dle projektu potrebuje upravy kvuli vetru atd pro pripadne panely ...
    Jak mam pripadny elektromobil nabijet? abych mel lepsi tarif elektriny atd? jistice po baraku mame 20A :-))

    Hlavni pojistky ve fejfarce 63A ... kazdy byt ma jednu fazi ...

    dekuji za konstruktivni odpoved ...
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    JIMIQ: bude potřeba víc, pokud tu skončí spalovací auta. Pak ti ty procenta vyjdou úplně jinak. Optimistickej odhad někdy před 15 lety byl cca 2xJETE abys pokryl provoz v Čechách.
    ABDULAH: samozřejmě. Dneska je elektromobil pro skalní nadšence nebo hračka pro bohatý kluky.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: koukám, že vedle v klimatické změně si byl zavalen argumenty, tak si zase se s řečmi o klimatické víře raději přesunul sem.
    Tak General motors tvrdil už před asi patnácti lety že pro většinu Američanů je dojezd dostatecny, tuším nějakých 80% v Americe a před patnácti lety... Ale klidně je možné že přeháněli. Jako pokud člověk najede 200km za den není úplně typicky řidič natož městák, uznej.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no jen me zajimalo jestli tem obrim nadrzim nevadi otresy ... jaderky nechame uz byt at se nemusi mazat offtopic ... Jen vim ze mela byt nejen u holic atd ... a ted to nejde ... to je vse co jsem k tomu napsal ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: podivej se na prvni video zde
    Komentář ke dvěma rozsáhlejším diskuzím odborníků s veřejností o energetice
    https://oenergetice.cz/...y/komentar-ke-dvema-rozsahlejsim-diskuzim-odborniku-verejnosti-energetice/
    Mluvi tam Vladimir Wagner z ustavu jaderne fyziky Akademie ved - velky propagator jaderne energie a zminuje tam prave to, ze to jadro vyjma Dukovan, Temelina a mozna jednoho dalsiho mista proste nemame kam dat. To neni muj vymysl.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: hm nedaleko mela stat - rozhodovalo se o tom 25 let - dneska tam neni dost stabilni podlozi - zvlastni ... Uhelce to nevadi - jadru ano :-) Docela by me zajimaly ty nadrze jak se budou koukat na otresy takoveho 4teho stupne - zvladnou i 5tku a vic co? https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zem%C4%9Bt%C5%99esen%C3%AD_v_%C4%8Cesku
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: jenye kdzy nemam ani na novej benzin, kde mam vzit na elektro? Ani kloudnou hzpoteku mi nedaj s mym platem :-D A takovy problemz ma spousta lidi - nejen z meho okolo + vydrzi to auto nez to zaplatim bez dalsich oprav?

    Jako pokud elektromobil znamena zit jeste vic jak socka a nemit na naradi na nic - jen skudlit na auto - to si radsi ustrelim palici ...

    STaci jak se zvedaj ceny - bych musel mit odost vic kdyz jsem eml v roce 2004 15000 cisteho ... hehe a nikdo to neda :-D Prumerny plat je krasny - jen skoda ye v karlovarskem kraji je o 12000 mensi nez v praze - a opet prumer na ktery dle statistickeho uradu 2/3 lidi nedosahno atd atd atd ...

    A pekne zvanis hochu - milion menicu vs 10 obrich turbin vubec nic neznamena - jsou to jen kecy nevzdelancu :-D Zadny spolehlivy ydroj neni potreba - jediny spolehlivy je solar a baterie - protoye vydrzi vecnost bez poruchy naroydil od jadra ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: ale my 40% elektriny z jadra mame do roku 2045 zabezpecenych
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ne pro 8 novych reaktoru. Navic na vetsine tech mist neni dost stabilni podlozi pro tak choulostivou stavbu jako je jaderna elektrarna

    Kdyby to nekoho zajimalo - pouze tretina FV panelu instalovanych v Evrope pochazi z Ciny
    China solar exports hit 58 GW in first three quarters of 2019 - Reuters
    https://www.reuters.com/...ina-solar-exports-hit-58-gw-in-first-three-quarters-of-2019-idUSKBN1Y906Z
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    JIMIQ: jo, už se ten zlom blíží, a je to moc dobře. Ale nezapomeň, že bez ohledu na cokoliv budeš v dohledné době - teď myslím řádově desítky let - potřebovat nějaký spolehlivý zdroj, který budeš schopný regulovat a provozovat stále. Tady je (pro mě) skutečně jediná alternativa jaderná elektrárna, nic lepšího teď prostě nevymyslíš Bez podobného zdroje teď prostě rozvodnou síť neureguluješ.
    Ale fotovoltaika bude narůstat a časem se stane dominantním zdrojem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam