• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: To cihlářská lobby nikdy nedopustí.

    DZODZO: No já to plánoval do k-ce bez obytného podkroví. Dokonce bych si dovolil tam nedat pojistnou hydroizolaci, aby byl k panelům snadnější přístup. spíš mě trápí fakt, že běžné skony střech nemají vhodný sklon. Já preferuji více svislá skon, tak aby byl co největší přínos v zimě kdy je to potřeba. Na dotace seru. Tedy cca 70° a nebo v kombinaci s pláštěm kde budou 90° by to mohlo být i méně.
    Ten panel má na šířku 80cm. Takže když už nic jiného pohraješ si s přesahem střechy.
    a jinak obecně se mi líbí ty soláry spíše na fasádě. Budou mít zaručeně větší životnost. Střechu bych ozelenil.
    Druhá věc co mě trápí -že při způsobu k-ce který mě napadá, nevím jak vyměnit panel uprostřed.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DZODZO: tak uvažoval jsem o tom, že okraje by se dodělaly nějakým oplechováním apod. Mohlo by to mít stejnou barvu a strukturu. Pod taskama máš stejně provetravana mezeru, v tom bych problém neviděl - i kdyby by musela být třeba větší.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LINKOS: otazne jak je to tam s chladenim, u tej tesla solar roof to vyzera ze to kladu na take konzole, takze medzi samotnou strechou a tymi taskami je nejaka medzera ale neviem ci tam nejako zabezpecuju cirkulaciu vzduchu zeby to chladili, u panelu co je naplacnuty na taskach mas vzdy nejaku medzierku a chladi sa to prirodzene prudenim vzduchu, zas panely mas nejake normovane rozmery, nemozes si to nakrajat jak sa ti to hodi, takze aj keby si to rozkuskoval na tie jednotlive moduly, tak okraje a nejake sikme casti budu vyzerat ako domecek z minecraftu, lebo tam proste budu kosticky ako to vyjde :)
    KEB
    KEB --- ---
    LINKOS: jasně :-D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KEB: ehm, bavíme se stále o tom, že místo solárních panelů na střeše s krytinou tam máš jen ty panely bez krytiny? Jako nebavíme se o tom, že zakážeš vyrábět krytinu a budeš muset všude dávat panely...
    KEB
    KEB --- ---
    LINKOS: protože je to pořád drahý a otočený na špatnou stranu pod strom atd bys platil za prd výkonu?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: tak už mě napadlo, proč se to nedělá prostě přímo těch panelů, imho, by to nebyla zas tak náročná úprava, aby mohly sloužit jako krytina
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Jo aha. No já bych tu střechu plánoval ze standardních panelů. Nějak hyper super výrobek za kdo ví kolik mě ani nenapadl.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: no nedavno sme sa tu dopocitali k ucinnosti Tesla Solar roof niekde na urovni 40-50W/m2, zatial co moje panely maju 184W/m2 t.j. ucinnost 4-5% vs 18,4%
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: nerozumím, malou účinnost ve srovnání s čím?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: ta ma zatial nizku ucinnost, ale keby si mal velku plochu strechy, tak by sa to asi dalo vykryt
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: hmm to je vcelku rozumnej důvod :) Já čekal nějaký procesní zádrhel.

    Mě by se líbila když už tak střecha přímo ze solárních panelů. když už tak už..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: protože ještě není střecha na kterou by to instalovali :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: A proč nedošlo k realizaci?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pobavilo, ale pojdem sa tam potom pozret na navstevu :)

    Parkoviště u jaderné elektrárny Dukovany zakryjí solární panely | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/parkoviste-u-jaderne-elektrarny-dukovany-zakryji-solarni-panely
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: cez je snad najdrahsi zo vsetkych, ja som to mal skrz eon, ktori maju roznych kontraktorov, v mojom pripade to bolo
    https://horaenergy.cz/
    ale ked mi ukazoval kolega kalkulaciu od cezu tak to by vyslo este drahsie a oni pritom aj vyhrali v tom hromadnom dteste

    dTest: Výsledky kampaně "Chci sluneční energii" - Nezávislé testy, víc než jen recenze
    https://www.dtest.cz/clanek-7549/vysledky-kampane-chci-slunecni-energii

    ale tam boli pravidla sutaze nastavene tak, aby firma zvladla pripadnych 15000 instalacii a to ziadna mala firma proste nezvladne :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    66% Conversion Efficiency Eyeballed For Next-Gen Perovskite Solar Cell
    https://cleantechnica.com/...n-efficiency-eyeballed-for-next-gen-hot-carrler-perovskite-solar-cells/
    Tomu se skoro nechce věřit...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JAZZZ: nedela to CEZ ?:)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: jednal jsem se solidsun, ale k realizaci zatím nedošlo. Dotace zařizuje každá, tahle to garantuje
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    jaka je podle vas ted nejlepsi firma, co dela rodinny domy na klic s montazi a vyrizenim dotace?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam