• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: me nevadi, ze neplati povolenky, me vadi ze jiny zdroje tepla pro lidi musi a ostatnim to dotuji. A jeste to tu ty vydavas za spravedlivy reseni a mlzis na vsechny strany. To same placeni soukromych solaru z tehle povolenek atd.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: naučils mě to ty ;)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Svět není spravedlivej, nikdy nebyl a nikdy nebude. Ze 7,8 miliardy lidí má prostě každej jiné priority.

    Proto máme volby, demonstrace, stávky a další demokratické instituce.

    Stěžovat si na nyxu je k ničemu.

    Ok, vadí ti, že domácí kotle neplatí emisní povolenky a ještě dostali dotaci - super, mně to vadí taky!
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: prevraceni cizich vyroku naruby ti jde dobre :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    OMNIHASH: toz dehonestovat umis dobre, to uz jsem si davno vsiml. Co chces obtizne dekodovat na jasnych namitkach, ze platit neco soukromyho z povolenenek ma ke spravedlnosti daleko netusim. Jinak dik za radu, uz bezim vrtat do naseho uz tak dost podkopanyho podlozi:).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    holt jsme málo volili Zelený a Piráty, ti by s domácíma kotlema zatočili. To jsem rád, že zrovna tohle SHINIGAMI podporuje
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SHINIGAMI: nojo, to máš z toho, že místo diskuze prudukuješ jenom tyhle výkřiky do tmy, který pak musí zbytek diskutujících dekódovat a dohadovat se, co tím chtěl básník říct. Jestli si stěžuješ na to, že se neplatí povolenky za vypouštění CO2 domácnostma, všeho dočasu, zatím jsou od toho osvobozený, ale dej tomu 5-10 let a budou platit stejně. Zatím maj halt teplárny smůlu, produkujou CO2, platěj povolenky, jako všichni ostatní komerční producenti v EU. Postav tu teplárnu geotermální, a máš klid a problém s povolenkama vyřešenej na dalších pár set let.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    OMNIHASH: jako ze kotel zaplaceny skrz kotlikovy dotace CO2 neprodukuje, zatimco teplarny ano? Tady se z roku na rok z chudaku na teplarnach vytahne 4mld navic diky povolenkam a tamhle kolega nam bude tvrdit, jak je to uzasne spravedlive neco platit z povolenek a jak nas to nic nestoji a tenhle hovnostav podporuje.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já osobně beru kecání na nyxu jako informování se o nových věcech, trendech. Ne jako stěžování si na to jak je současný stav na hovno (ano je, ale z jiného důvodu než si ty myslíš), protože tím kecáním ten na hovno stav nezměním. Ale baví mě se informovat o moderních věcech a o tom kam svět/lidstvo směřují

    můj cíl není SHINIGAMIho přesvědčit, že moje je ta jediná pravda, ale zjistit jak to je, jak věci fungují, jak žít lepší život atd
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: vol ty správné strany, angažuj se a změň to :) kecama na nyxu s tím nic neuděláš
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    SHINIGAMI: produkcí CO2. Můžeš se kvůli tomu rozčilovat, nebo s tím nesouhlasit, ale to je tak jediný, co s tím můžeš dělat...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Cim ze se lisi teplarna pro sidliste, co ma calovat, od kotliku pro chudacka z domecku, co mu zasponzorujem lepsi a jeste mu posadime solary na strechu? Spravedlnost, ze..
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: pokud teplarna kogeneruje elektrinu tak dostava dotace ze “solarniho tunelu” ;)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tak zrovna u tych dukovan tam myslim pisali, ze tam instaluju nejake ty obojstranne panely co vyuzivaju aj odrazene svetlo, takze to nebude asi uplne cerne, skor nejake pruhledne, az to dobusia tak sa tam skocim s deckami podivat ako to funguje
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Priklad k tomu ojebavani a povolenkam, co rostou na stromech.

    Za teplo si nejspíš připlatíme, teplárny zdraží kvůli povolenkám - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...omaci/teplo-teplarny-penize-priplatit-zdrazeni.A181129_090804_ekonomika_svob
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Tak proc to cele nezacernit, hlavne ze to nese zisk, ze?:) A idealne to chudackum zadotovat, proc bychom se na to neslozili...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    no zas tak uplne biele to neni :)


    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak i světlý auto se pak musí klimatizovat - žere benzín a navíc vypuzuje teplo přes radiátor. Naopak, když máš solární střechu a z ní nabíjené elektromobily, tak šetříš 80% tepla

    ty bys chtěl nechat benzínová auta a udělat bílou střechu, která nenese žádný zisk, jenom stojí peníze :D
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    aaa, DZODZO se probudil;) "debata" se vede o tom, ze salat ze solaru je lepsi, nez nesalat z bileho zastreseni;) Drobnosti typu, ze to parkoviste neni az tak uplne cerny a vetsinou na nem stoji svetly auta radsi resit nebudem.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    vsak z toho asfaltu by to teplo salalo tak jako tak, takto bude salat teplo ale navyse sa to aspon vyuzije na vyrobu energie, imo lepsie dat to na plochu kde uz je asfalt ako to presunut vedla na pole a mat tam aj ten asfalt aj tie solary na poli - a nasadat v lete do auta zaparkovaneho pod solarnou strechou je lepsie ako sadat do vyhne pod otvorenym nebom
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam