• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    víte někdo něco bližšího k téhle fotce?
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    XCHAOS: prosimte, jdi uz do pici. Takovej peknej klub to tady bejval...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    XCHAOS: Hele, to bys nepochopil. :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Ok, já se jen těším, jak mi id REDGUY s jeho obligátním mínuskem vysvětlí tu kvantovou kryptografii (i když asi taky už souhlasím, že v tomhle klubu je offtopic, byť to Čína střílí do kosmu) (a odpověď "přečti si o tom něco za domácí úkol" se opravdu nepočítá...)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KOCOURMIKES: OK. Vitej na mem ignore listu, smudlo.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    BIDAK: vyzaduj rovnou kastraci před tribunálem!
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak urciteee.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    BIDAK: jiste budes vyzadovat aby zabanovali me a xchaose vid
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Urcite. Napisu jim.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    škoda, že už sem nechodí ani jeden správce klubu... bylo by potřeba uklidit
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Facepalm.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    CLUMP: ze by uz sonda narazila na problemy s radiaci?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no, ano, chápeš to naprosto správně, máš plusík, ode mě :-)

    problém je, že "TO", je pokaždé něco jiného. Bídák se mu vysmívá, že nerozumí kvantové kryptografii, což mi přijde nefér, protože tvrdím, že tomu tady nerozumí nikdo (a ehm, kdo by to chtěl popřít, dělá to dodnes?). Navíc, kvantová kryptografie není tématem tohoto klubu, a i když Číňané mohou tvrdit, že jejich družice kvantově šifrují (či co vlastně), tak já tomu jednak nerozumím, jednak mi to uráží.

    Zatímco já tvrdím, že KOCOURMIKES nerozumí kosmonautice. To je jednoduché, přímočaré, objektivně měřitelné. Resp. vznesl tu několik dotazů, které to naznačovaly... je možné, že to prostě dožene, protože to se tak prostě lidem na internetu stává (ať už chtějí, nebo ne). Není v tomhle ohledu zas tak vyjímečný (stejně jako ty nebo já, když jsme u toho). Nakonec buď odpadne (a ztráví srovnatlený čas postováním nějakých kreslených vtipů nebo čuměním na filmy) - a nebo si zameškanou látku dožene.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Juno recovers from reboot, but propulsion problem lingers – Spaceflight Now
    http://spaceflightnow.com/2016/10/28/juno-recovers-from-reboot-but-propulsion-problem-lingers/

    NASA’s Juno spacecraft will stay in its current long-period orbit around Jupiter until at least February, and perhaps longer, as engineers study balky valves inside the science probe’s propulsion system and an unexpected computer reboot that interrupted key functions of the orbiter earlier this month.

    MarbleMovie parts 1 to 14 level2
    https://www.youtube.com/watch?v=B2kTiMpphBs
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XChaosi, chapu spravne, ze v predminuly zprave kritizujes Bidaka za to, ze napsal, ze KocourMikes tomu nerozumi a v minuly zprave pises, ze tomu KocourMikes nerozumi?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOCOURMIKES: tak jako, jestli něčemu fakt do hloubky nerozumíš, tak je to kosmonautika (jak se tu už párkrát ukázalo). (Což zase není tak nepochopitelné... já ještě před několika lety zjistil, že s troskama vědomostí z nadšeneckého dětství jsem na tom vlastně podobně)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BIDAK: tak zrovna v tomhle bodě bych se ho přeci jen zastal: ty nám tady jistě podáš zevrubnou přednášku, jak funguje kvantová kryptografie... fakt se nechám překvapit.

    jinak "do vesmíru odstartovalo něco, čemu nerozumíme" je ostatně asi tak 90% zpráv o dění v tomhle oboru... samozřejmě se na to dá reagovat tím, že se člověk snaží tvářit hrozně chytře, případně se rozhodně někomu "fandit" (tu někdo SpaceX, tu jiný Číně...).
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ONDRA_99: myslis s vyhulenym ufem? :) hahaha
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KOCOURMIKES: Z tveho jednani tady to je dost videt.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    BIDAK: a na to si prisel jak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam