• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    STARE_CASY: Míchej aceton a peroxid. Prstíky odejdou než řekneš švec. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    STARE_CASY: TEA - triethylaluminium, TEB - triethylboran. Tím hliníkem se to okořeňuje any to bylo šťavnatější. TEB samotnej je pro ně zjevně malá ráže. :))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ONDRA_99: Dost, vic vedet fakt nechci.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    OTAVA: To rikal, ze nevi a ze to neresi.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ONDRA_99: me by stacilo kdyby mi odpovedel co je na ty druhy stane placaty zeme a jak je to s morskou vodou na okraji zeme.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    TOXICMAN: Na tohle byl nedavno dil “Pro a proti”. Frajer co je zastance flath earth argumentoval tim, ze si sam udelal pokusy ktere to vyvraceji. Na dotaz o kvalite tech pokusu neopovedel. :D
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MAKROUSEK: já jsem zvažoval, že si to koupím pro sebe. :D Ale asi mám svý prsty moc rád a vyblbnul jsem se už jako kluk, aniž bych o žádný nepřišel.

    Prostě blbá chyba, stane se. Od toho ty testy jsou.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Treba to blbe spocetli, nebo jim po startu utikala nadrz, nebo byla chyba pocitace a vysmazilo to celou nadrzku pri startu, kluci tyvole.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    STARE_CASY: Takze kdyby toho koupili o litr vic, pristalo by to? Ze voni zbytecne usetrili 1000 USD :-)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    STARE_CASY: a dohledal jsem si tedy, jak TEA/TEB funguje.

    Považoval jsem to za dvě látky, které smícháním spustí exotermickou reakci. Je to jedna látka - triethylborane. Vstřikuje se do komory s čistým kyslíkem. Takže ano, míchají se dvě látky - triethylborane a kyslík. Reakce se spustí okamžitě a hoří to jasným zeleným plamenem.

    A je to poněkud toxičtější svinstvo, ale dá se to koupit. 107 USD za 100 ml.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    BROUKOID: takové lidi by většinou ani hvězdy nepřesvědčily, mají prostě svou pravdu a to, že jim to chceš vyvrátit je ještě více utvrzuje... vidíme to i při jiných příležitostech :D
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MICKK: aha, nedošlo mi, že to je zkratka dané látky.
    MICKK
    MICKK --- ---
    STARE_CASY: o 7 příspěvků níž?BIDAK
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ACW: Viděl jsem Saturn V naživo, a teprve když jsem stál těsně u něj, mi došlo, jak je obrovský. Představ si Hotel Internacional v Dejvících, jak vyletí do nebe
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    Co se vlastně jako igniter používá?
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    TOXICMAN: tak ja za to sem rad, a vubec mi absence hvezd nevadi - nicmene je mi lito, ze to otevira prostor ruznejm "lidovejm myslitelum", ktery daj vedle sebe zaber ze star-treku a zaber tesly na obezny draze a budou tvrdit, ze to je fake a ze tam Musk nic neposlal :(
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BIDAK: Z mnoha duvodu ? Urcite to do pristiho startu vymyslej aby nedosel ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam