• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    323K13L
    323K13L --- ---
    Ultima Thule zřejmě není "sněhulák".
    New Horizons: News Article?page=20190208
    http://pluto.jhuapl.edu/News-Center/News-Article.php?page=20190208
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BROUKOID: faktem je, že jsem ten 2.březen našel na twitteru, ale potvrzené to nemám. na Spaceflightnow.com pořád visí NET February 23... což se nevylučuje, ale uvidíme...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XCHAOS: ten In-flight abort test je cílem provést v okamžiku max q, to bude zajímavá podívané, one way or another.
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    XCHAOS: ... a ted si ke vsemu pricti tak 2-6 mesicu zpozdeni
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    XCHAOS: JO JO JO Jo jo jo jo j. j. .. .. .. .. . . . . Tesiiim!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SpaceX Demo-1 (uncrewed): March 2, 2019
    Boeing Orbital Flight Test (uncrewed): NET April 2019
    Boeing Pad Abort Test: NET May 2019
    SpaceX In-Flight Abort Test: June 2019
    SpaceX Demo-2 (crewed): July 2019
    Boeing Crew Flight Test (crewed): NET August 2019
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: to logaro jako ukazovatko me dostalo. to je tak silene "vedecke", ze si to musim poridit taky. kam se hrabe laserove ukazovatko.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: jo, to ja taky, tak to bude tim, ale teda polekalo me to :))
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON: youtube doporučení :) sleduju hodně space kanály a jejich algo usoudil, že tohle by se mi líbilo a měl pravdu :))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: hele, jak si na to prisel? To neni mozny, ja to sem jdu dat a to protoze sem si rano cetl neco o Saturn5 a pak sem si zacal googlit jeho, wtf, jaka je sance ze to sem jdu dat a tys to sem placnul? :)) pro me wtf moment :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Wernher von Braun explains the possibility to reach the Moon. "Man and the Moon", Dec. 28, 1955
    https://www.youtube.com/watch?v=eXIDFx74aSY
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAERO: evidentně to vyzkoušeli kromě hrapun :-) zpráva se objevila hlavně krátce po tom selhání.. .později se to radši zametlo pod koberec (holt transparentnost level NASA je spíš vyjímečná). a kromě toho není stejně jistý, jestli by ty harpuny fungovaly na tom povrchu se "smaženou kůrkou", kterej se na kometě nakonec doopravdu našel.
    Txchnologist | Philae Harpoon Failure Suspect: Propellant That...
    http://txchnologist.com/post/102624788755/philae-harpoon-failure-suspect-propellant-that
    According to a report by engineering news organization Ingeniøren, a test by Danish aerospace organization Copenhagen Suborbitals in 2013–years after Rosetta and Philae were sent on their mission–found that nitrocellulose did not ignite as expected in a vacuum.

    Aha, takhle to bylo, už je to pět let... takže nitrocelulóza, ne střelný prach. A prostě se ve vakuu nezapaluje. A vědělo se to rok před příletem, díky testu ve vakuu, provedeném - amatéry! - kteří to zřejmě zkoušeli kvůli svému vlastnímu projektu. Rusové v pyropatronách používají jinou sloučeninu. Takže se víceméně v zasvěcených kruzích už rok před příletem vědělo, že harpuny nevystřelí, ale později se to tak nějak zamluvilo.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    zaznamenal jsem toto, mám to v to-read listu
    Developer’s confession: Why Philae crashed
    https://publications.computer.org/...-rosetta-crash-landing-churyumov-gerasimenko-comet-six-lessons/
    KAERO
    KAERO --- ---
    XCHAOS: se mi nezda ze by nevyzkouseli system ve vakuove komore...?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ATOMIKS:
    LEGI: tohle se řešilo už před delší dobou. Soudruzi z NDR, tedy pardon, z ESA, nějak opomněli, že střelný prach ve vakuu nevybuchuje. Reakce sice nepotřebuje kyslík... ale výbuch potřebuje nenulový tlak :-)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LEGI: určitě nepotřebuji znát číslo řádku kódu, který ani neznám. ale jeli to způsobeno zapomenutou závorkou, tak je to ten fakt. zajímavý i proto, že jim to nějaký kompilátor/validátor neodhalil.
    v případě Philae by to bylo na téma, zdali mu vystřelily harpuny/fungovaly přidržovací motory/harupny harpunovaly. jsem si to teď rychle progůglil a zatím vidím jen samé předbežné názory, žádný finální resultát.
    LEGI
    LEGI --- ---
    ATOMIKS: jakože.. na řádku č. 2 000 152 jsme zapomněli závorku?
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LEGI: takže je to dvanáct minut o větě "já vím, co s tím je, nefunguje to!" .o) nechci to dal rozebírat, jen jsem podle titulku toho videa (what went wrong) čekal, proč se Philae nepřichytil (co bylo primárním, základním, nejnižším důvodem)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam