• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAThangky - tibetské rituální obrazy
    COLIS
    COLIS --- ---
    krasny veci v tomhle klubiku. fakt nadhera :)
    TABRIS
    TABRIS --- ---
    uznavam, ze jsem vlaznej, ale pohledy s thangkami se mi libi, prosim. pomoc!
    AEON
    AEON --- ---
    jasne, diky za radu, vemu si to xrci.
    VEMPIRE
    VEMPIRE --- ---
    Aeon - A budeš už konečně laskavější a otevřenější vůči ostatním bytostem? ;-))
    Škoda, že jsi nebyl na retreatu s Khandro Rinpočhe. Mimo jiné mluvila o tom, jak dnes mají lidé zajímající se o buddhismus tendenci obkopovat se všemožnými soškami, thangkami a podobnými pomůckami, ale skutek/vnitřní práce utek, chehe. ;-))
    AEON
    AEON --- ---
    Chacha, tak mi dnes prisly dalsi 2 kousky z Nepalu - Chenrezig a Dorje Phagmo (obzvlast vydarena, krasna micinka.. :-)
    KRVAVY_KRUMPAC
    KRVAVY_KRUMPAC --- ---
    :-) diky moc
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    no a do třetice
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    z Norbulingka institutu

    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    třeba tuhle digitální thangku co teď používal karmapa při předání

    pokusím se najít i nějakou malovanou...
    KRVAVY_KRUMPAC
    KRVAVY_KRUMPAC --- ---
    nemate nedko thangku na aspekt diamantova mysl?
    AEON
    AEON --- ---
    no v tomhle pripade jo, jako forma samotna. nebo spis nez prazdnota, tak bych rek prvotni podstata, nebo ta, ale pokud chceme rozlisovat zenskou a muzskou formu, tak partne muzska cast bude vic prvotni energie a zenska vic prazdnota, prostor..

    a vubec - dzogchen.cz:
    Samantabhadra, tibetsky Kuntu Zangpo ("Vždy dobrý"), je prvotní Adi Buddha, zobrazovaný jako tmavě modrá, nahá postava a představuje Dharmakáju, neboli "dimenzi podstaty existence", zářivou prázdnotu prostoru prvotního stavu, nekonečnou energii bez formy.
    VEMPIRE
    VEMPIRE --- ---
    Aeon - Díval jsem se do Lexikonu východní moudrosti a tam také píšou, že Samantabhadra symbolizuje prázdnotu.
    AEON
    AEON --- ---
    no vetsinou to byva prave naopak - chlap energie (soucit, radost) a zena prostor moudrost..
    rekl bych, ze tady to bude taky tak.
    VEMPIRE
    VEMPIRE --- ---
    Lomilomi - To je Samantabhadra (tib. Kuntu Zangpo) se svojí parterkou v pozici jab-jum.
    V ňingmapě je Samantabhadra považován za prvotního buddhu symbolizující prázdnotu. Jeho parterka představuje princip energie. Tedy doufám, že to není obráceně. ;-)
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    VEMPIRE: Ta tvoje poslední thangka-co je to za pána?
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    WIZZ: o.k. nějak to vymyslim...
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    rád bych vámb poslal nějaký thangky co mám na kompu ale bohužel netušim jak se sem ty obrázky dávaj. Mohl byste mi prosím někdo poradit?
    TABRIS
    TABRIS --- ---
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    jj mě se to taky MOC MOC líbí a právě že dzogchenoví ladění mě ještě víc popohnalo to se m jupnpout :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam