• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAThangky - tibetské rituální obrazy
    rozbalit záhlaví
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    LUNGPA:
    INK_FLO: Ano, je pozlacená... Při focení se v tom leskne blesk, takže to teď vypadá, jako by za tím bylo světlo...
    TABRIS
    TABRIS --- ---
    INK_FLO: :-) Hehe se tolik u toho nyxovani nesoustred, pak ti ty jiddamy vozivaj na obrazovce a kdo to ma porad uklizet ;)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    vypada pekne !!....to nechapu, to tak zari normalne nebo je za tim roznuta lampicka? ;-)
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    ty jo tak ta je dost dobrá!!!
    pozlacená???
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Před nedávnem jsem slíbil, že tu vystavím thanku, kterou jsem si přivezl z Indie...
    (Asi to budu muset nafotit znovu a bez blesku.)

    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    zkousel jsem davat link na obrazek, pak jen odkaz, nic neslo (kdyztak na www.tibetart.com - kategorie thangky, jmeno "Usnisasitatapatra" a u ni je "search similar" a maji tam 7 ruznych vyobrazeni). Tady hodim aspon jednu z jine stranky v horsi kvalite:
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    Obrázek jsem pryč určitě nedával... zkus ještě poslat...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    LUNGPA: daval jsi ten obrazek pryc nebo jsem ho spatne vlozil? Nahazoval jsem thangku primo bileho destniku, ja myslim ze ta v zahlavi je pokojna forma - bila tara, a kdyz se znazornuje jako ochrance, tak je stojici
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    jj tak ta určitě (viz. přímo záhlaví klubu) ta má deštník aby mohla ochránit všechny bytosti před utrpením...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    nebo mozna jeste ochrankyne "bily destnik"
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    pro ženy-matky by mohla být nějaká z 21druhů tár. Např zelená tára je ženská emanace Amitábhy, prvotního buddhy Dharmakají a představuje aktivní, energickou stránku soucítění. Bílá tara např ztělesňuje plodný, mateřský aspekt soucítění ( a to je ta v záhlaví, popřípadě někde v klubu by měla určitě být...)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Shape - Rituál jen pro ženy neznám, ale znám jeden od ženy. ;-)
    SHAPE
    SHAPE --- ---
    existuje nejaky tibetsky ritualni obraz pro zeny-matky?
    zajimalo by me :)
    jakakoliv support vitana...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    treba nekdo, kdo se v duchovni oblasti neorientuje nebo to nepatrilo mezi jeho zajmy, neni to nejaky experimentator/psychonaut, proste se jen nejakym zpusobem dostane do kontaktu s budhismem, neco si precte, oslovi ho to a chce zacit praktikovat
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    INK_FLO - Jakýho normálního člověka máš na mysli? :-)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    jeste - to co jsem psal, se tyka hlavne Karma Kagyu, ale treba kamarad praktikuje Dzogchen rikal ze to u nich taky neberou tak doslova tak si myslim ze se to da vztahnout i na ostatni skoly
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    DARUMA: ano, me jen slo o to, aby nevznikl dojem, ze je to neco sloziteho a nedostupneho pro normalniho cloveka. Jasne, jde to cvicit a snazit se, ale jen bych moc nebral doslovne to slovo vizualizace - tj. snazit se neco pred sebou/nad sebou videt
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    INK_FLO - Buddhismus se přenáší na západ v různých formách. Když někomu vizualizace nejde hned, tak se může snažit a cvičit.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    AKHIBARA, VEMPIRE: jak jste se bavili o tech vizualizacich, tak si nemyslim, ze by to bylo az tak narocny. Ano, treba Guru Rinpoce mluvil o dulezitosti a narocnosti vizualizovat si jidam i do tech nejmensich detailu, ale na druhou stranu s tim, jak se budhismus prenasi na zapad nastal problem s interpretaci toho vyznamu.
    Hodne evropanu s tim ma problem, protoze jsme presyceni vizualnimi vjemy, s cimz v Tibetu asi problem nemeli. Vizualizace neni az tak spravne slovo - vhodnejsi je zpritomneni. Jde o to mit duveru v to, ze pred tebou ten jidam pri meditaci je a ze vis jak vypada, a nejde zas az tolik o to, chtit si ho vybavit do posledniho detailu, coz vetsina laickych praktikujicich stejne nesvede, a vedlo by to u nich akorat ke zbytecne napjatosti, a mohlo by je to odradit od pokracovani v praxi.
    Mohl by vzniknout dojem, ze meditace pracujici s vizualizaci prislusi provadet jen pokrocilym meditujicim nekde v klastere, a ze nejaky obycejny evropan na to nema dispozice/predpoklady, coz neni pravda.
    U techle veci je spise nez technicka stranka veci dulezita duvera a otevrenost.
    LUXONEO
    LUXONEO --- ---
    silné...WOW
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Rozměry: 464 x 630 mm. Sedici budha v objetí s nějakou ženou... Kolem je ještě 5 menších postav. Až se mi vrátí digiťák z reklamace, tak udělám náhled...
    AEON
    AEON --- ---
    Co to je vubec za formu? A jak velka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam