• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAThangky - tibetské rituální obrazy
    KRVAVY_KRUMPAC
    KRVAVY_KRUMPAC --- ---
    LUNGPA: tak me napada jestli to uplne uprostred nejsou 4 elementy......?
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    našel jsem na netu bez popisku ale moc se mi to líbí :)
    RATUS
    RATUS --- ---
    Rahula : (tib. kyab jug) hrozivý ochránce pokladnice moudrosti, učení a tradice

    Rahulovo tělo je zpola hadí, zpola člověku podobné, démonické. Má devět hlav, resp. tři na sobě posazené hlavy se třemi obličeji, z každého hledí zlostným pohledem tři obrovské oči a děsivý výraz ještě umocňuje rozšklebená tlama plná tesáků. Hlavy zdobí koruny vysázené lebkami, z vrcholu té nejvyší kráká černý havran. Temně rudé tělo je pokryto tisícero očima, z břicha vyčnívá hlava původního Rahuly, který byl sťat Višnuem za pokus ukrást nápoj nesmrtelnosti. Ve vzteku pak pohltil slunce i měsíc které ho bohu prozradili (tak je v indické mytologii vysvětlováno zatmění), což připomíná dokořan otevřená ústa. Sám má dva páry paží, v prvním svírá natažený luk a šíp. V druhé, levé drží svíjejcí se hádě, v vztyčené pravé ruce třímá rituální hůlku, s hlavou "makara" (mylolog. zvíře) zakončenou ke správným činům povzbuzujícím bodcem. Celý je obklopen plamenými jazyky. Od pasu dolů je zeleno-modrým hadem, vyrůstajícím z krvavého moře, vyplňující prostory nad horami, pod nimi obětní miska..





    - odkazy:
    http://www.himalayanart.org/image.cfm?icode=169&CFID=9654772&CFTOKEN=25975734
    http://www.buddhart.com/read/rahula.htm
    http://www.thangka.ru/history/he_padmadsat.html
    TABRIS
    TABRIS --- ---


    toto je japonske vyobrazeni buddhy, vkladam pro porovnani stylu/vnimani - prislo mi to zajimave
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    AEON: Děkuji moc.
    AEON
    AEON --- ---
    Kilian - je to Dordze Sempa (tib., Vadzrasattva skt.) s partnerkou, ocistna forma, jeden ze zakladnich jidamu. cesky se praklada jako Diamantova mysl. Nahore Amitabha, vpravo Zelena Tara, vlevo Bila Tara, dole vpravo Vadrzapani, vlevo Mandzusri.
    Na tuhle formu (bez partnerky) se dela meditace v druhe casti pripravnych cviceni k Mahamudre. 111111x opakovani dlouhe mantry s vizualizaci.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Kilian - Myslel jsem na meditaci a kontemplaci.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Přiznám se, že nevím co si mám představit pod pojmem praktikovat...
    Každopádně ji umístím do centra svého bytu (na stěnu, kde mám meditační koutek) tak, abych zůstal v jejím vlivu...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Kilian - Budeš s tou thangkou praktikovat a nebo jí bereš jako estetickou záležitost?
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    každopádně moc moc krásná a se zlatem musí zářit i bez blesku :) zpoza zavřených očí .:))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Poprvé jsem to fotil s plným bleskem a podruhé s 1/3 blesku. Jesli se někde dostanu ke stativu tak to zkusím bez blesku. Jinak zlata je tam hodně a fotka to moc nevystihne, ale když se to dobře nasvítí...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    LUNGPA:
    INK_FLO: Ano, je pozlacená... Při focení se v tom leskne blesk, takže to teď vypadá, jako by za tím bylo světlo...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    TABRIS: ja to nechapu, co uklizet? ;-)
    TABRIS
    TABRIS --- ---
    INK_FLO: :-) Hehe se tolik u toho nyxovani nesoustred, pak ti ty jiddamy vozivaj na obrazovce a kdo to ma porad uklizet ;)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    vypada pekne !!....to nechapu, to tak zari normalne nebo je za tim roznuta lampicka? ;-)
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    ty jo tak ta je dost dobrá!!!
    pozlacená???
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Před nedávnem jsem slíbil, že tu vystavím thanku, kterou jsem si přivezl z Indie...
    (Asi to budu muset nafotit znovu a bez blesku.)

    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    zkousel jsem davat link na obrazek, pak jen odkaz, nic neslo (kdyztak na www.tibetart.com - kategorie thangky, jmeno "Usnisasitatapatra" a u ni je "search similar" a maji tam 7 ruznych vyobrazeni). Tady hodim aspon jednu z jine stranky v horsi kvalite:
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    Obrázek jsem pryč určitě nedával... zkus ještě poslat...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    LUNGPA: daval jsi ten obrazek pryc nebo jsem ho spatne vlozil? Nahazoval jsem thangku primo bileho destniku, ja myslim ze ta v zahlavi je pokojna forma - bila tara, a kdyz se znazornuje jako ochrance, tak je stojici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam