___________________________
Pár informací k literárním rešerším:
Popis některých elektronických informačních zdrojů (přírodní. technické, humanitní):
http://knihovny.cvut.cz/infzdroje/e-zdroje.html
(doporučuji přelouskat, dole je nějaký povídání o databázích)
hledat se dá samozřejmě i jinde, já zkoušel např.:
http://www.ascelibrary.org/
(stavebnictví)
a tady:
http://www.google.cz/
:-)
Akademičtí a vědečtí pracovníci udělají lépe, mám takovej dojem, když se přihlásí pod svým jménem v "Bráně k vybraným informačním zdrojům":
https://dialog.cvut.cz/
(nabídka zahrnuje všechny naše hlavní univerzity a vysoké školy, já mám vyzkoušeno jen pro tu naši...)
ještě k mému dojmu, myslím, že pokud není člověk přihlášen, některé databáze nezobrazí některé výsledky rešeršního dotazu (ale nevim...)
Vyhledává se, nečekaně, zadáním vhodných klíčových slov, frází a jejich kombinací, každá databáze má svá specifická pravidla, obecná (AND, NOT, OR) jsou s největší pravděpodobností všude stejná
Některé články se dají dohledat rovnou v pdf (příslušné časopisy popř. google), popř. jsou zobrazitelné ve fulltextu. Většina ale není. ČVUT a pravděpodobně i další naše instituce mají spoustu časopisů předplaceno (jak jsem zvěděl), články si lze objednat.
Na ČVUT/Fsv to funguje tak, že se člověk zaregistruje na EDD:
https://edd.cvut.cz/edd/
,dalším krokem je návštěva knihovny (pí. Němečková) a podepsání papíru o tom, že budete dodržovat autorská práva (trochu legračně přísná, jakože mít jen jednu tištěnou kopii, apod.). Pak člověk vyplní údaje o požadovaném článku (autor, stránky, ročník, ISSN,... typ pohlaví, sexuální orientaci apod. .-) ). Po nějakém čase příde mail o stavu žádosti a člověk by v EDD měl mít rovnou možnost článek stáhnout např. v pdf. Mně se stalo, že jsem ještě musel volat pí. Němečkové, že mi to hlásí nějaké nepěkné hlášky o tom oprávnění - ona se na to podivá a pak už to jde