• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      DUALCHANNEL
      DUALCHANNEL --- ---
      MACHALIK: canton gle470. Jinak diky, takhle jsem si to taky vysvetloval. ze je to impedancni minimum.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      DUALCHANNEL: Bedna má impedanci lítavou a typicky když je na ní napsáno 4-8, tak to velmi pravděpodobně bude znamenat, že jí lítá v rozmezí 3-8 Ohm. Málokdy výrobce ne-profi naladí impedanční minimum právě na 4 Ohm, většinou to jde níž, ale bejvá to nějakej peak a tak se to neuvádí. Tahle bedna bude připojitelná k zesilovači, kterej zvládne 4 Ohmovou zátěž. Jinými slovy je to čtyřohmová bedna. Chovej se k ní tak. Co je to vůbec za bednu?
      DUALCHANNEL
      DUALCHANNEL --- ---
      SVANC: dekuji. ale tohle vim. a rozhodne budu radeji volit silnesi zesilovac nez vyhulenej slabej, co mi nebude stihat kontrolovat reprak a bude litat jak hadr na holi.. soustredme se prosim ale na muj dotaz.
      Jak poznam vyslednou impedanci na bedne, kde je napsano 4-8ohmu? Resim autozesilovac a potrebuju vedet jak hloboko do penezenky musim sahnout.. rozdil 4 a 8 ohmu je naprosto klicovy a abych mohl mit zesik co da 200w do 8 ohmu tak to abych rozpocet snad zdesetinasobil.. proto je pro mne tak dulezite kolik ta bedna ma.. uz je jasnejsi? diky .)
      SVANC
      SVANC --- ---
      DUALCHANNEL: Slabý zesík nevadí ničemu - kromě hlasitosti, samozřejmě :D. A směrem nahoru by raději neměl mít o moc větší výkon než bedna, jinak je zase riziko, že někdo - zvláště nepříliš střízlivým osobám se to stává :) - otočí volume na doraz a bedna nevydrží.
      Ale není to zase až tak jednoduché - když se použije slabý zesík a chce se od něj víc než zvládá, tzn. často se dostává do oblasti limitace, prudce narůstá podíl vyšších harmonických a může dojít k odpálení výškáčů. V podstatě platí zlaté pravidlo hrát jen tak hlasitě, dokud je zvuk naprosto čistý.
      DUALCHANNEL
      DUALCHANNEL --- ---
      SVANC: to je mi jasny .D me jde o to kolik ta prasiva bedna ma vyslednou celkovou impedanci. to si jako muzu vybrat? :DD resim k tomu zesik, a nevim jak moc silnej (slabej) muzu pouzit. pac vykon kterej odevzda do 4ohmu je dvojnasobnej nez do 8...
      SVANC
      SVANC --- ---
      DUALCHANNEL: Není nutné si něco představovat :). Stačí vědět, že by se na zesilovač neměly připojovat bedny s nižším údajem impedance, než je jeho vlastní údaj. Resp. i to je možné, ale pokud by se pak využíval jeho plný výkon, je riziko, že to zesík nevydrží.
      DUALCHANNEL
      DUALCHANNEL --- ---
      co si mam prosimvas predstavit pod pojmem 6-8ohmu, nebo i 4-8ohmu jsem nekde na bednach videl. je mi jasny ze se vysledna impedance meni s frekvenci, ale u profi se to takhle nepise, tak me to mate..
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Bouz. K tomu mi znamy posilal tento vtip:

      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Bouz.
      A znáte radiobudík?
      LA_PIOVRA
      LA_PIOVRA --- ---
      TEDDYBEDDY: :) Ale fakt to jak tryska prouodovyho motoru vypada. Ale odstrojeny to ma jinak design moc peknej:)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      LA_PIOVRA: Cywe to má vzadu ňákou turbínu. Neuletí to?:))
      LA_PIOVRA
      LA_PIOVRA --- ---
      Bose 901 za 15,4 (se stestim):
      špičkové reprobedny Bose 901 serieVI + equalizer (2498430365) - Aukro - největší obchodní portál
      http://elektro.aukro.cz/spickove-reprobedny-bose-901-serievi-equalizer-i2498430365.html
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Ale jo. Dávaj to i do Porsche, dá se na to zvyknout imo. Systémově vzato, P. Navara ze studia Ambient vobsypal svýho času hafo pražskejch podniků JBL conrol1+ subama a hrálo to hezky.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      H2O: B&W rozhodne vzhledem nikoho neurazi, naopak. Treba u nas v "cine" maji regalovky od Tannoy. Kdybych prisel do restaurace a vsiml si tam krabicek ala Bose, tak by me to moc "nedojalo". O problemu se subem uz jsem se zminil.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Hola, nahodou jsem vyhrabal starej rozhovor s Dudkem. Rekl bych, ze nektery veci jsou (a budou) stale platny:

      Neviditelný pes - Hudba a zvuk
      http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/hudba/000905hud.htm
      HONCKA
      HONCKA --- ---
      PETASV: nebude lepsi tam dat nejaky primo instalacni boxy ala
      EAW CIS 400 White | eShop | prodance.cz
      http://eshop.prodance.cz/cis-400-white/d-96039/
      H2O
      H2O --- ---
      PLAYER: no vis...ale do te hospody ma bose prave vyhodu toho, ze jsou male a nikde nerusej

      MACHALIK: zajdi se podivat na Bowling Equinoxe na Novem Smichove...
      2x 901 ktere jsme predtim meli mesic v kanclu
      nekolik 201
      a zbytek obsypanej 161
      nerikam, ze to je nejaka supertoppecka... ale na stupidni bowling v OC je to docela fajn :)
      kdyz jsme to okotlili, mohli jsme stat venku pred centrem a v klidku poslouchat co hrajem uvnitr :) Securitaci z nas malem vytekli
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      Muj typ je DENON PMA-510AE + Bowers&Wilkins 685.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      PETASV: cokoliv se subwooferem je na tve pouziti nevhodne, nedocilis v mistnosti vyrovnaneho zvuku.
      Bose je pro mne synonymum pro "malo" muziky za nesmyslne hodne penez. Je to takovej americkej Bang&Olufsen. Platis vic znacku, nez skutecnou kvalitu.
      Ja bych koupil stereozesik a k tomu par regalu.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Byt neumim odpovedet, tohle je prvni zajimavej dotaz, co tu za posledni rok zaznel.
      Jediny, co vim, ze Bouz je moc dobra firma. Moc rad bych si sahl na 901. Akorat to neni do dvacky.
      Pratele, ja mit putyku, tak to je nejlip ozvucena putyka v CR. Vim o jednom klubu v Nemecku, kde byly jako ozvuceni permanentne nainstalovany osmikila. Prodaly se pod 4000 EUR, pac byly zazloutly od koure. Nejlevnejsi Matrixy, co kdy sly.
      H2O
      H2O --- ---
      PETASV: podle me malo... todle by si skoro rikalo o acoustimass 10 ...
      bosacky hrajou na svou velikost skvele, ale 8x10m je uz prostor....
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam