• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    SVANC
    SVANC --- ---
    FURYAN: Zvuk z LP mírně odlišný je, koneckonců např. větší odstup šumu a větší frekvenční rozsah byly jedním z důvodů vzniku cd. Nicméně jsi si jistý, že hlasitost byla pokaždé nastavena naprosto stejně?
    Mimochodem to je relativně nový album. Možná se pletu, ale spíš pochybuju, že by bylo kompletně nahráváno a mícháno analogově a až hotový zvuk převáděn do digitálu.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Zajimave zjisteni (pro me zajimave zjisteni) - koupil jsem si LP Leonarda Cohena Old Ideas, a ono bylo v baleni rovnou taky CD. Prima, rekl jsem si - testnu oboje .)
    No, sedim, posloucham LP desku, u toho pracuju zamyslene na PC, a najednou se pristihnu, ze uz hraje treti skaldba a ja tu druhou ani "neslysel". OK, dohrala LP, vrazim do mechaniky CD, a normalne jsem se nemohl soustredit na praci. Nevim, cim to, ale LP hraje fakt uplne jinak. Na oko stejne, kdyz se soustredim, nepoznam temer rozdil mezi CD a LP, ale kdyz si pustim CD, nemuzu se soustredit na praci. Proste ten zvuk z CD je jinej. Rusi soustredeni :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Možná je lepší hrát na piáno krávě, než se bavit se snobem, ignorujícím fakta prokázaná vědeckými metodami.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Bavit se s tebou o jemných nuancích ve zvuku je jako hrát na piáno krávě.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    SVANC: no ale tak posloucháme hudbu kvůli pocitu, ne? ;)
    SVANC
    SVANC --- ---
    THX_1138: Na hloubku prostoru jistě ne. Ale kabel za hromadu peněz má zřejmě vliv na hloubku prožitku u té zvláštní sorty lidí, která bez pocitu, že poslouchá drahé komponenty, nikdy nebude spokojená :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    THX_1138: Tímhle nemá cenu se zabejvat, na CESu budou ještě větší pičoviny, podstatný je vyzobat z toho balastu to, co je důležitý a co se dá pořídit/aplikovat domů. Myslet si, že všechny dráty hrajou stejně, je stejně na ústav jako toto.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    THX_1138: Nepatří - je to jediná výstava, co doopravdy stojí za to. Byl jsem už na třech ročnících, letos jsem to nedal. Článek stojí tradičně za vyliž prdel, ale fakt jim to tam dobře hraje. Kdokoli, kdo se zajímá o hifi a myslí to vážně (tj. nikdo odsud), by si tam měl aspoň jednou zajet. Přes den výstava a večer bier und wurst und fleisch und schpeck und kraut und knödel und bier und mädchen und bier--
    Pokaždé skvělej zážitek.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Dynaudio Excite X12

    Dynaudio Excite X12 loudspeaker | Stereophile.com
    http://www.stereophile.com/standloudspeakers/dynaudio_excite_x12_loudspeaker/index.html
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Tady je nějakej níkorozpočtovej entry level dle Stereophile (většinou do a kolem 1k bucků za komponent) http://www.stereophile.com/category/budget-component-reviews/
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Nevím jestli je to dost hi-fi, ale nemáte tu zkušenosti s věcmi od britské firmy Talk Electronics?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    BLAF: Ajó , tak srry. Na ebay koukám fičej průměrně za £29.99,- čili vítej v topaudio!
    BLAF
    BLAF --- ---
    TEDDYBEDDY: Nahodou, to je pravej hlinik!
    SVANC
    SVANC --- ---
    VOZKA: To není trolling. Je to mnohem horší - on to totiž myslí vážně...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    BLAF: Na propojení tvé bakelitové věže? Nepochybně ;)

    VOZKA: Aha, dík za info. Tak já si to někam poznamenám, abych příště už věděl :o)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    VOZKA: Já myslím, že to vůbec nechápeš! Když má někdo doma aparaturu od půl mega výš, tak si ty kabely prostě nemůže koupit za 300,- :o)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Předpokládám že ti jen nahrávám na trolling, ale u hdmi kabelů na rozdíl od analogu fakt není "premium" kvalita potřeba, nehledě na to že reálná cena těch kabelů je tak desetinová.
    BLAF
    BLAF --- ---
    Ja jo, jsou moc dobry
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    VOZKA: Nedokážu posoudit, dráty do 3k nepoužívám.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Naštěstí jsem muzikant kterej kabely nepotřebuje, takže je mi vcelku jedno jak hrajou, ale od firmy která prodává "premium" čtyřmetrovej HDMI kabel za 3000 bych si nic nekoupil už z principu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam