• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MATT
    MATT --- ---
    MARTIK: jeste jako low end reseni by slo pouzit naky android mini pc.

    prvni co jsem nasel, takze jen pro predstavu:
    AK802 Mini Android 4.0 Media Player (1.5GHz 4GB / 1GB DDR III) w/ US Plug / Wi-Fi / HDMI
    http://dx.com/...i-android-4-0-network-media-player-w-wi-fi-hdmi-tf-usb-black-4gb-1gb-ddr-iii-143431
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Přičemž vrcholem deprivantova úsilí je přehrávat sračkový komprimovaný formát na sračkovém audio zařízení ( pc, ipod, mpplayer, etc.) a pořídit si k tomu co nejlepší sluchátka aby si takový kýbl sraček bylo možno co nejlépe vychutnat :o)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDY: a eště se k hluchotě palečkem přihlásí do klubu konzumentů sraček :o)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    UMIAKI: oh hi danny.. Asi u něčeho takového skončím, ale chybí mi tu to dálkové ovládání.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ááá mp3 hifisti mudrují v topaudiu
    jedinej dobrej způsob, jak zacházet s mp3 je: vybrat vše → odstranit
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ADAM: to já teda radši otočím volume doprava :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    no tak jistě, disky jsou velmi hlučné. ty je potřeba umístit někam na půdu nebo do sklepa.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MARTIK: Ten Linn je jeste o neco drazsi, nez Naim, ale kdyz se nebudes drzet techto a podobnych veci, tak te od tud vyrazej :D

    (sam mam doma na hudbu a filmy HP ProLiant N36L MicroServer se zvukovkou s optickym vystupem, dekoduju v DAC Rotel, server ma 14cm vetrak, a sumi opravdu naprosto zanedbatelne. Ty 4 disky, co jsou v nem, chrochtaj teda vyrazne hlasiteji)
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: hučí? prosím? co třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

    na mým asi 5let starým obývákovým PC je nejhlučnější komponenotou monitor (opravdu).



    MARTIK: právě, buď
    - to je za těžké prachy
    nebo
    - to pořádně nic neumí
    - a nebo to je prostě malé jednoduché PC o spotřebě 10W, které nehlučí, běží na tom linux a umí to cokoli si jen dovedeš představit.

    dnes už to nemusí být jen PC, na adroidu XBMC běží taky a zařízení s androidem je spousta i NEmobilních/obývákových. ale problém tam může být s tím dostatečně kvalitním digi výstupem. kdežto do PC dáš za 2tis kvalitní USB zvukovku a není co řešit.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    FURYAN: ten Linn jestli se nepletu pouze streamuje hudbu z nějakýho PC někde ze sítě,že? To Naim Uniti, co jsem tak hledal, je za těžké prachy..
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Kdyz nechces PC, pak treba Naim Uniti


    Nebo Linn:
    Linn — Network music players — The Linn DS. The digital streaming heart of our systems
    http://www.linn.co.uk/all-products/network-music-players
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ADAM: ale komp hučí a vůbec :(
    ADAM
    ADAM --- ---
    MARTIK: imho nakonec dojdeš k tomu, že mini PC s XBMC je nejuniverzálnější a finančně nejrozumnější možnost.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Hledám přístroj, který by mi nahradil můj současný způsob přehrávání mp3 kolekce. Teď mám připojený externí USB disk do TV a tu mám zapojenou do zesilovače. Má to jen tu nevýhodu, že telka musí být během přehrávání zapnutá a při přehrávání mp3 bohužel nelze vypnout pouze obraz.

    Čili potřebuji nějaký přístroj, který:
    - přehrává mp3 (flac, ..)
    - má digitální výstup (tedy můžu ho zapojit do zesáku)
    - lze k němu připojit USB flash disk a přehrávat jeho obsah (nebo může mít interní harddisk, na který si nejdřív hudbu nakopíruji)

    Ovládání:
    - v úvahu připadá zobrazování obsahu složek přímo na displeji přístroje - v tom případě by měl být ten displej použitelný a mít tedy aspoň 5 řádků nebo to mít nějak jinak chytře vymyšlené
    - jiná možnost je, že ta krabička by měla třeba hdmi výstup do telky (tu by mi nevadilo na chvilku pro výběr playlistu zapnout)
    - musí mít dálkové ovládání

    - možnost wi-fi a internetových rádií by byl fajn bonus, ale není to nutnost


    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    HERR_FLICK: iFail(ed)... tak active only...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AKA_THE_A: naopak se snehem je problem jeslis cetl manual jeho teplota, v mrazu by to provozovany bejt nemelo, narozdil od vlhkosti, o desti sem se pri letmym cteni nedocet
    jinak basak je impregnovanej nebo je z nakyho vode inertniho materialu, to se u repro, u nejz se predpoklada i venkovni uziti a horsi zachazeni ocekava.. nemusi jit jen o dest, zkondenzovana vlhost by ti vode neodolnej reprak znicila uplne stejne

    jo a vzadu se podivej na panel, nic k pripojeni pasivu tam neni
    ten druhej thru konektor je pouze signalovej k pripojeni dalsiho aktivu


    12. THRU Connector
    This is a male XLR-type connector that produces exactly
    the same signal that is connected to the INPUT jack. It can
    be a balanced or unbalanced mic- or line-level signal. Use it
    to daisy-chain several active speakers together off the same
    signal source.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    HERR_FLICK: tak sníh má problém vůbec projít tou ochrannou mřížkou (a i potom nemá venku důvod na tý mebráně roztát), ale nějak se mi nechce věřit že po klasický letní přeháňce (než je stihne někdo zakrýt/schovat) se nezmáčí membrána basáku... (vejškáč ji má nejspíš z titanu, tak je mu to jedno :D)

    HERR_FLICK: řešil jsem u bedny stejný konstrukce (akorát 450W a klasika AB) přesnej opak, basák masivní dost, vejškáč alespoň 3x slabší než by bylo záhodno a bez ochran, vzdadu klasikej konektor pro pasivní bednu...
    btw v návodu k nim je i obrázek, přípojka pro pasiv tam je ;-)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AKA_THE_A: jo a odpalenej v drtivy vetsine pripadu u mackie byl basak, ne vejskac, navic zadnej konektor k pripojeni dalsich pasivnich repro ani nemaj...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AKA_THE_A: sice trochu OT v tomle klubu ale

    aktivni mackie sem pouzival v reklamce pri nejruznejsich promo akcich, takze bezne celou dobu x hodin v provozu na nejruznejsim desti, ba velmi casto i na snehu, skoro co vejkend...
    nebejt dementnich promoteru, kterejm se je obcas podarilo odpalit, tak rozmary pocasi prezijou bez vaznejsi uhony

    TYGR: nevim jesli to stacit bude, mel sem navenek aktivy od 300w vejs, ktery teda stacej, takze spis bych vzal jen o par korun drazsi, ale 2x vykonnejsi variantu
    Mackie SRM450v2 | eShop | prodance.cz
    http://eshop.prodance.cz/srm450v2/d-91588/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam