• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    TEDDYBEDDY: Ale to prece neni zpusobeno tim, ze na monitoru se zobrazuji jina data nez monitor prijme. Je to zpusobeno monitorem a jeho schopnosti ty data ( barvy ) spravne - nejverneji zobrazit - cim kvalitnejsi monitor, tim vernejsi je zobrazeni.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    VOZKA: Asi stejný problém s jakým se potýká obor digitální fotografie. Když použiješ monitor s dostatečným rozlišením narazíš dříve/ později na technologické limity. Čili 100 monitorů zobrazí 100x stejný obrázek/ data více/méně jinak. Někdo to uvidí dřív, někdo později, někdo třeba vůbec.
    Což mi připomíná, že cca do 15kKč teď prakticky nejde sehnat noťas s ips displejem. Všechny datárty a ewordy jsou plný shitek s šedožlutejma tn panelama s mizerným kontrastem ale přitom papírově s úžasnejma výkonama.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Ale ne, myslim to vážně. Švanc má stejnej názor jako já, to mě nezajímá, zajímá mě někdo kdo souhlasí s tím co píšou v tom odkazu a dokáže to (technicky) vysvětlit. Samozřejmě čekám že tu nikdo takovej neni, ale kdyby náhodou...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    VOZKA: řekni 3x rychle za sebou beetlejuice švonc a dostane se ti odborného rozkladu, jak nejde slyšet žádnej rozdíl ;)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Ok, tak budu postupovat jako obvykle. Neslyšel jsem to, moje zkušenost s řetězcema přes 100k je celkem malá, takže to nebudu vylučovat, ale nemůžu to brát vážně dokud někdo nedokáže říct proč by to proboha mělo mít jakejkoliv vliv na zvuk.

    Tohle je jedna z těch vzácnejch situací, kdy "jenom o jedničky a nuly" fakt jde, protože se data nahrávaj blokově do paměti a až tam odsud se zpracovávaj. K chybám při čtení pochopitelně nedochází, pokud neodchází disk. Kde konkrétně může dojít k čemukoliv co ovlivní zvuk?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Tak je asi dobrý podívat se na čem se poslouchalo tzn. Purcell->Chord->Nordost->Bowers & Wilkins 802D
    To už by bylo, aby to na tomhle nebylo slyšet. Dobrá zpráva je, že na běžným apci do 100k to nemá cenu řešit.

    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Já třeba přiznám bez boje, že mě překvapilo jaké může mít přenos digitálního signálu nedostatky, problémy při přenosu atp (teoreticky - hledat je poslechem jsem nikdy nezkoušel). A nikdy jsem netvrdil že to jsou jen jedničky a nuly a všechno je jedno, i když skeptický jsem byl vždycky (a zůstávám - zlacené hdmi kabely, lol). Ale tohle už mi přijde jako fakt donebevolající hovadina.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Aneb 30let digitálního trápení- kolo 10.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    VOZKA: tohle už ani neni k smíchu :(
    #idontwanttoliveonthisplanetanymore
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    No a máme další zábavu.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Zapomeňte na kabely, zásadnější je řešit jak zní který harddisk:
    Listening To Storage Listening tests reveal significant sound quality differences between various digital music storage technologies. Article By Andrew Harrison and Stephen N. Harris
    http://www.enjoythemusic.com/hificritic/vol5_no3/listening_to_storage.htm
    ADAM
    ADAM --- ---
    dostal jsem do emailů pár požadavků na ceny těch Astell&Kern - omlouvám se, před vánoci jsem neměl čas na to odpovědět.

    tak tedy píšu ceny rovnou sem: 
    AK240: 49tis - http://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP3-FLAC-prehravace/Astell-Kern-AK240
    AK120-II: 34tis - http://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP3-FLAC-prehravace/Astell-Kern-AK120-II
    AK120: 23tis kč (tady si nejsem uplně jistý, jestli je ještě skladem)
    AK100 II - 19tiskč
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Což mi připomíná, že Šroll postavil novej zesilovač. Je to teda pecka :) Pustit po něm standardní, velmi dobře měřenej přístroj je jak když člověk zapne to autorádio.
    SVANC
    SVANC --- ---
    DOCKINEZ: Já to dočetl až do konce :)

    The trick is, Adrianus uses a perfectly distortion-free Integrated circuit, and then adds tube distortion with a parallel SE stage of 6080 tubes. This tube distortion, he feeds back into of the IC, by positive feedback. So not the signal of the 6080's is used, but only the distortion of those.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SVANC: jasne, to je super, vsak on autor neni zadna píča. nicmene to chce docist ten odstavec do konce, neslo o samotnyho svaba do autoradia.

    Teddyho v kazdym pripade muselo potesit, ze dotycnej nemel zadny gigahorny, ale normalni regalovky :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    DOCKINEZ: Překvapivě upřímný :)

    I was told by other people, you have to go there, you must hear that. ... The little amplifier you see here, for me has the BEST SOUND OF THE ETF 2014. This little thing amazed me so much. Luckily, I did not know what was inside, as I sure would have been biased. Reason is, there is 2€ power Op-Amp in there, from car radios. Well, but I didn't know that, and as I sat down, I could not believe my ears!
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    European Triode Festival Berlin 2014
    http://www.jacmusic.com/html/diversen/ETF/2014/index-ETF-2014.htm

    Krasa. Muzeme v nekterych pripadech pochybovat, ze se jedna o hifi, ale to zaniceni a nadseni je uzasne. Priste se tam musim zajet podivat.
    ADAM
    ADAM --- ---
    nechtěl byste si někdo dopřát astell&kern ak120 nebo ak240? (MP3 přehrávače za cca 25-55tis Kč).

    vzal jsem je na sklad a tak nějak jsi si to rozmyslel a raději se jich zbavím téměř za nákupku.
    MATT
    MATT --- ---
    ježííš to je nostalgie... a jak to mělo to magický okoo.... húúúů ;))

    MADCAT
    MADCAT --- ---
    TEDDYBEDDY, TEDDYBEDDY: to jsou krásný mašinky...

    JEDI: naprostej souhlas, já na to vejral taky, a ještě mě bralo jak na jedné cívce pásky postupně přibývalo a na druhé zase ubývalo... nějakej tesláckej kotoučák máme doma myslím ještě taky, ale už to má dávno zpuchřelý gumičky, a hlavně to s hifi nemá naprosto nic společnýho... i přesto na to ale starší brácha svýho času nahrával přes šňůru manowary a kissáky a spol. a hrozně si to užíval.. takovej pěknej rituál to zakládání pásky do štěrbiny prázdnýho kotouče :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam