• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Jsem rád, že sem chodíš!
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MATT: pokud audiofilum vadi pri poslechu mechanika disku- proc sakra nepouzivaj SSD disk?
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    TEDDYBEDDY: No prave jen ta vymena HDD mi prijde jako totalni nesmysl. Ohledne jitter - co jsem si tak procital, je to celkem komplexni zalezitost a nerad bych placal nejaky voloviny - je to pro me moc tenkej led :))

    S VOBA jsem velmi spokojenej - mam je cca 5 let a plne mi vyhovujou. Samozrejme chybi jim spodni pasmo ( je tam jen taky upravenej 8" scan-spek stredobas ) ale co se tyce detailu, podani prostoru atd jsem spokojenej. Co se tyce zpracovani - 30kg stojan - 40kg ozvucnice - co dodat :)
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: dej si kyselinu a pochopíš, jak je realita tekutá..
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GANBOY: Ty jsi ale hlavička, příčina odhalena.
    MATT: Tebe taky baví se bavit o kom, že?
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    TEDDYBEDDY: Ja bych mozna zacal tim, jestli tomu testu opravdu veris (: Na prvni pohed to je snuska nesmyslu psana klasickym "hifi marketing" stylem.
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: a co bys doporučil za router a TPčka, to při streamovani z NASu musí mít megavliv! a vlastně co za tim stojí? dokážeš to vysvětlit i pro vodárníka?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TOMATSU: Nj. v tom testu se ale jen měnily HD. DAC furt stejnej. Imo problém furt stejnej jako u CDP- JITTER.
    PS. Jak jsi spokojenej s těma Voba V.A.C.T.
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: hele, ten ganboy měl s těma herákama docela pravdu. Když nechce pomoc, tak jakákoli snaha je zbytečná a marná..
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    TEDDYBEDDY: Ja bych to videl tak, ze ke zmend zvuku dochazi bud v ramci SW prehravace + treba resamlingu, upsamplingu atd - nebo pripadne az v DACu. HW v PC a OS by nemel do dat zasahovat ( neberu v potaz vadny HW ). Zkousel jsem doma 3 ruzny PC ( HP terminal t610, Zotac nano PC + moje starsi HTPC - naninstalovana stejna verze Foobaru + stejne nastaveni + stejny DAC Bryston BDA-1 a rozdily jsem neslysel. Zato rozdil meci DACem Bryston, DACem v Burson audio HA-160D a DAC v Thule audio PR350b slyset byl. Vliv na zvuk taky muze mit ( a ma ) prunik ruseni z PC pres coax do DACU a dal.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    švonc, švonc, švonc! :o)
    MATT
    MATT --- ---
    TEDDYBEDDY: asi maj jinak dlouhy raminko s hlavickou..
    Hard Drive playing music (hard drive speaker)
    https://www.youtube.com/watch?v=uM63nUaGgao
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MATT: Dobře že sis to našel :)
    Proto mi logicky odpověz na otázky
    1. proč hd v testu hrály každej jinak? ( a nevěř nesmyslům, kterjem chceš věřit)
    2. jak je v takovém případě ošetřen jitter, resp. proč by v tomto případě něměla jakost bitrate hrát roli?
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: Myslíte si, že vy jste výjimka? To si ostatní myslí také
    Zdroj: http://technet.idnes.cz/osm-nesmyslu-kterym-verite-dfy-/veda.aspx?c=A131023_131808_veda_pka

    TEDDYBEDDY: protože běžný disky v sobě DAC nemaj a řeší to jinej komponent...

    TEDDYBEDDY: http://technet.idnes.cz/osm-nesmyslu-kterym-verite-dfy-/veda.aspx?c=A131023_131808_veda_pka
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TOMATSU: Hele já na ničem nutně netrvám. Pls. vysvětli tedy/ nahoď nějakej link, ze kterýho i it lama jako já pochopí, proč zní audiostream z různejch hd jinak, ačkoli teoreticky by měly všechny hrát stejně. To je celý :)
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    TEDDYBEDDY: Jen maly rejpnuti - ten WD Green je tedy audiofilni ? Tady ( http://www.highfidelity.pl/@main-750&lang= ) se mi libi fotky vnitrku, jak eneni zapojen HDD a CD mechanika - hned to vypada cisteji :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Zde třeba jeden" Hard disk", kerej umí muziku. Proč umí? Protože narozdíl od dřív testovanjch hd obsahuje ULTRA- LOW JITTER MASTER CLOCK.


    At the heart of the 6HD is a fully balanced differential DAC design with only the finest audio components available today. From Burr-Brown 24-bit PCM1792 DACs to ultra-low jitter master clock and high-end sample rate converter, every single detail has been tuned for high-performance, stereophile quality.

    http://www.olive.us/
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    jestli von nebude machalik spis zhrzelej z toho ze ma ban v jendom z mejch klubu:)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Vidíš, a už zase se bavíš o KOM, zatímco já se chci bavit o ČEM. Mě nezajímáš ty ani já, mě zajímá věc A a věc B. Mým cílem je zlepšit svůj řetězec (Věc), zatímco tvým cílem je (dis)kvalifikovat závěry lidí (Člověk). Ve skutečnosti nejsme ani ve stejné disciplíně: mě zajímá hifi, tebe psychologie. Proč seš v klubu o hifi a ne v klubu o psychologii, když tě tak zajímají ty lidi? Pakliže tě nězajímají lidi, jakým způsobem tě tisíckrát na internetu ověřená fakta posunou ke zlepšení tvého řetězce? Já úplně přesně vím, jakým způsobem mě opakované poslechové testy posunou k lepšímu zvuku, zato vůbec nevím, k čemu by mi bylo číst si psychologické rozbory nekorelující s každodenní realitou. Snad kdybych se chtěl dozvědět něco o sobě, o tobě, o Člověku? Ale to já nechci, já chci lepší řetězec! :) Proto logicky skončím vždy v tom stejném koutě - u tvého řetězce, který objektivně stojí úplně za piču. Protože o ten jde. O nic jiného nejde. Švorcu, tady seš v klubu HIFI & TOP AUDIO, chápeš, kurva? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam