• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    TOMATSU: bezva, diky !
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    vedel byste nekdo co je to za bedny/technologii s tou mrizkou ?
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    Trochu toho vzdelani neuskodi :
    HiFinazory.cz • Zobrazit téma - AKEL workshop
    http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=13532
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DOCKINEZ: Proudový buzení používá tuším FM Acoustic a byla o tom na AKELu přednáška.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BLAF: Občanku máš? Základku máš? Číst umíš? Myslíš, že Beddy si pouští desky ve Foobaru?
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLAF: lol, aha, poe's law
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    BLAF: Lowend bratře. Lowend je tvůj cílový klub pro lowendové ohýbání zvuku ;)
    BLAF
    BLAF --- ---
    VOZKA: Ja jsem z obliga, ja posloucham z AIMP3 skrzeva ASIO. Jen mi prislo divne, ze frajeri jako Machalik ci Teddybeddy pouzivaji freeware prehravac, ktery ma urcite spatne ty koherence :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLAF: To není něco co můžeš jen tak říct a nepodložit, zvlášť když je Foobar mezi audiofily standardem už léta. A to mj. právě proto, že umí bit-perfect playback skrz ASIO, kernel streaming a WASAPI (už léta). Bit-perfect playback je něco co a) lze změřit b) nelze vylepšit, jestli teda nejsi zastáncem vylepšovátek, a pak nemá moc smysl se bavit. Takže?
    BLAF
    BLAF --- ---
    VOZKA: Za kvalitu poslechu se plati...
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLAF: ?? podle jejich webu to umí ohledně hudby to samý a k tomu to má zbytečný funkce (video, obrázky) navíc a stojí to 50 dolarů místo 0 dolarů, asi mi něco uniká
    BLAF
    BLAF --- ---
    VOZKA: Tak alespon JRiver :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLAF: Co jinýho na PC?
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    TEDDYBEDDY: No mel jsem Transrotor Z1 + prenosku EAT Yosegi + phono Pass Labs XOno - bohuzel uz neni tolik casu na klidnej poslech, tak sel do sveta. Vetsinu desek jsem si ale nechal a ke gramu se casem vratim. Poslech desek je svym zpusobem ritual a musim uznat, ze mi ten pocit pokladani desky atd chybi.
    On ten negativni a casty pohled lidi je zpusoben tim, ze gramofon maji spojen s praskanim vychazejicim z Teslackejch repro v krabici od bot :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Chápu. Já jen že takový ten druhdy protivnej/šedivej/drátovitej/syntetickej zvuk, tak často přisuzovanej CDčkům, je ve skutečnosti spíš prostě jen způsobenej zkreslením zesilovače, kterej se sype pod množstvím rušení lezoucího z předchozích komponentů a produkuje, slovy Dudka, "páru a dráty" :) Pak je deska ta lepší volba.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Jako v našich končinách se tomu nedivím. V synergii jednotlivejch komponent je klíč a zbytek řetězce- víš sám nejlíp. Moc lidí to tady neumí.
    Popravdě se dost divím tomu boomu gramců ve spodní cenový lajně. Zajímavý to imo začíná bejt ažtak od 50k vejš. Ale jak říkám, musíš vědět co chceš slyšet a prakticky jde z toho dostat to nejlepší- hned po živým koncertě. Spousta těch věcí i superznaček na výstavách je ale nastavena dost špatně. Ale když víš coajak- jinej vesmír a taky bohužel nepřenositelná zkušenost mimo okruh zasvěcených.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam