• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Klipsch RP-500SA
    Dodaci podminky lze domluvit v poste..
    Klipsch je na kino uplne super.. Ma brilantni zvuk..
    RP-500SA DOLBY ATMOS ELEVATION / SURROUND SPEAKER | Klipsch
    https://www.klipsch.com/products/rp-500sa-dolby-atmos-elevation-surround-speaker
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Máte někdo skušenost s vestavěnými reproduktory? Kvůli rekonstrukci bytu mám problém umístit přední reproduktory k projektoru, potřeboval bych je umístit do podhledu, ve kterém budu mít schované plátno, byly by v úhlu cca 45 stupňů, takže by byly nasměrované ze stropu přímo na pohovku před plátno, našel jsem tyhle
    Focal 300 IW6LCR – avitsmart
    https://www.avitsmart.cz/produkt/focal-300-iw6lcr/
    doporučil byste mi někdo jinou alternativu? (cenový strop je těch cca 40k za 2ks)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    BLAMAZ: gramofon s a/d prevodnikem
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    Zdravím, mám NAD D7050, tedy krám, který už nemá ani jeden analogový vstup, natož phono-in. Přítelkyně přišla s tím, že chce gramofon. Jde to nějak rozumně, bezbolestně vyřešit?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Ještě k panu Vokálovi.
    Taky taková vtipná..
    mam tu ještě na prodejně ve výprodeji NAD C 546 BEE, ale postupně přestal číst - naSlovensko do značkového servisu se mi to posílat nechtělo, tak jsem zkusil osvědčenou firmu - no a pán z toho vyndal "pokurvené kurvítko" - čínský produkt nevalné kvality nahradil evropským produktem a tvrdí, že od teď pojede mechanika bezchybně dále.
    Kdyby tedy někdo chtěl spolehlivý - zrevidovaný - CD přehrávač značky NAD s plnou zárukou 24 měsíců. Mám ho ve studiu v kompletním balení - cena zajímavá - více v poště..
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    To BUryan1 - určitě - doporučuji osvědčený servis z pražské Zbraslavi
    http://ave-electro.cz
    Pán je spíš na audio než na TV opravy - má toho moc - je také anténář.
    První zkušenost:
    Představte si malou CRT TV Grundig r.v. 1987, od roku 1994 byla co dva roky v servisu, nejprve značkovém, pak i nějakém jiném a td, až ji jednou dostal pan Vokál. Našel výrobní vadu, odstranil to co tam nemá co dělat a co tam dali bastlíři před ním a od té doby šlapala do loňského roku, kdy se pokazilo něco ve zdroji co už se nedalo opravit.
    Od té doby mu dávám všechno (naposled jsem si od něj nechal stavět dva koncové monobloky s 6C33C - budou tak v červnu - odhaduji).
    Zajímavost - když udeřila Katrina nebo jak se to jmenovalo, tak se sebral a jel pomáhat zachraňovat televizní studia do postižené oblasti..
    Ne fakt je pán Borec. Ale má toho moc, což borci mívaj..
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Best speaker cables 2019: budget and premium speaker wire for every system | What Hi-Fi?
    https://www.whathifi.com/best-buys/accessories/best-speaker-cables
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    Zdravím vás....uměl by někdo opraviti toto ? Nejde pravý kanál ....

    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jen pro info:
    Od 1.2.2019 máme provozovnu s poslechovým studiem ne již v Dolních Břežanech, ale na Bělehradské 15 v pražských Nuslích. Kdyby někdo chtěl vědět více - na www.hifipartner.cz to najde. :-)
    Hezký den a dobrý zvuk
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VOZKA:
    " bazarový podle mě dávaj větší smysl" - ano, taky si to myslim, i cenove.

    TEDDYBEDDY:
    1. Nebude, domaci kino mam uz ted a chci si ho nechat. Teda nahradit nektery komponenty, ale chci ho mit.

    2 OK, dik.

    3. No prave. Nevyznam se v tom a v obchode ti nacpou to co prodavaj, ze jo. Proto jsem tady :-)
    Problem je, ze je toho tolik a ja nemam tuseni jaka je kvalita a ktery znacky k sobe navzajem sedi.
    Ale trosku uz si sumiruju co vlastne potrebuju.

    Ted tam mam starej Sony ES integrovanej zesik. Umi 7.1 a ja pouzivam vstupy:
    Hdmi (z TV) = 2.0 (ale to se muze zmenit v budoucnu na vicekanal)
    Hdmi (z DVD) = 5.1
    Optical-in (SPDIF?) z stereo CD = 2.0
    Optical-in (SPDIF?) z PC (hry, .mkv filmy, BluRay)= 5.1/7.1

    + pouzivam Pre-out pro Subwoofer, kterej mam rozdvojenej a vede to do dalsiho Sony ES stereo zesiku, na kterej jsou zapojeny pouze subwoofery s interni analogovou vyhybkou.

    Vymenit bych chtel L+P+C repro a kdyz jsou ty bazarovy B&W za tak pekny ceny, zkusil bych to. Jenze nevim jak s tim zbytkem retezce, zdroje nemam sanci zmenit, ty zustanou a musim je vsechny zapojit.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Já bych zas doporučil určitě poslechnout něco od Revelu, vyšší modely Performy nebo nižší Ultimy. Ty Zingali se mi jinak taky docela líbily, koncept dvoupásma s tlakáčem ve velkým zvukovodu je super, ale slyšel jsem je jen chvilku.

    Prostorovej zvuk imo určitě smysl má pokud na to máš dost vícekanálovejch nahrávek, peníze a prostor, přičemž největší problém podle mě bude ta první část. Pověst prostorovýmu zvuku zkazily levný domácí kina, ale v dostatečný kvalitě to je výborný, jen je to drahý a zabírá to víc místa.
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    ROMANICAK: No prave proto se ptam. Ja zminuje Vozka, dneska je to uplne nekde jinde.
    S ohledem na svuj business, jsem mel tu cest za posledni 3 mesice navstivit a dat rec s vice prodejci po cele CZ.
    Hodne z nich se zminilo, ze prijde zakaznik a chce neco od B&W, resp. ze dorostla generace, ktera po jejich produktech touzila pred vice jak deseti lety a nyni si je muze dovolit. Muze to byt subjektivni, ale za sebe bych byl spise skepticky k soucasne stavu kvality. Urcite se daji najit lepsi.
    Osobne me hodne oslovilo reseni, ktery ma v showroomu Roman z HiFi Everest (Zingali Zero Evo). Myslim, ze by to mohlo odpovidat vysi tvoji potencialni investici a ocekavani.

    MAJA
    MAJA --- ---
    Teď jsem zrovna měnil, původně preventivně, vyhlazovací kondenzátory v zesíku cca 20 - 25 let (kupoval jsem to jako lehce jetou předváděčku z nějakého hifi studia kdysi).

    Kondíky kvalitní 2 x 10 000uF/80 Nippon Chemi-Con - dal jsem tam ty samé jen čerstvé. A světe div se, oproti očekávání je to slyšet a hraje to líp.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK:
    1. stereo na tomhle levelu ti bude na 99% stačit, tzn. nebudeš potřebovat další vifikundace ala " domácí kino".

    2. kondiky v těhle bednách i zesech jsou obvykle vysoce kvalitní např. Mundorf/ Jensen- no problema.

    3. kvalitních externích DACů jsou mraky
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ROMANICAK: Bacha, B&W dneska už nějakou dobu hrajou trochu jinak než před 15 lety a rozhodně bych ten zvuk nepopsal jako sametovej. Nevím kdy se to přesně stalo (možná někdy potom co odešel Lawrence Dickie a založil Vivid Audio), ale začali jako svůj signature sound dávat reprákům hrb okolo 10 kHz, kterej mi osobně přijde dost nepříjemnej a jejich zvuk se mi nelíbí - je to vidět na měření třeba tady (to je regálovka, ale sloupovky to maj +- stejně).

    Takže starý bazarový podle mě dávaj větší smysl než nový. Anebo nový od jiný značky, existuje víc než B&W, Wilson a Elac.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    No prave, nachazim uplne ulety. Treba set:
    Bowers & Wilkins 801 Nautislus - org. balení - Náchod - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/wvtuning/detail/71935842-bowers-wilkins-801-nautislus-org-baleni
    CLASSE AUDIO CA-M 400 - perfektní stav - Náchod - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/wvtuning/detail/72795357-classe-audio-ca-m-400-perfektni-stav
    a jsme na 300K, coz je uplne pecka. Otazka je kde je hacek - jestli muzou bejt sestavy "vyseptaly", jestli muzoy v koncakach bejt kondiky na vymenu....tohle neumim posoudit.

    A samozrejme chybi zdroj signalu. U me je to v 90% pocitac, resp optika. Tzn. asi potrebuju nejakej DAC?

    Mozna mam uplne mylnou predstavu, ale lze to udelat tak, ze predni sloupy budou ziveny monobloky, ktery ale budou zapojeny do systemu domaciho kina, tzn. muzou hrat i jen jako stereo, ale i jako 5.1 (7.1, 9.2 ...) BEZ toho, abych musel neco nekde prepojovat/predratovavat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam