• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      HOWKING:
      Nevim jestli ma smysl s tebou polemizovat. Bedny, ktery hrajou dobre, budou hrat dobre skoro kdekoliv, pokud s tou mistnosti neni neco uplne domrsenyho. V perfektni a idealni mistnosti budou hrat jeste lip, to je jasny. Ale tohle byl fakt provar, to bylo uplne mimo moje chapani jak je to vubec mozny, takze hledam nejaky pravdepodobnejsi priciny, nez je posun beden o 10cm :-)

      Mistnost byla cca 30m2 a plne otevrena do dalsi mistnosti (bez steny mezi) opet cca 35m2. Takovej obyvak spojenej s halou, v podstate cely prizemi rodinnyho domu. Repro bylo cca 1,5m od sten a od rohu, tzn. nic co by melo extremne vadit a zahlusit se. Na podlaze castecne drevo(masiv) a castecne koberec, strop s odsazenim od betonu, nabytku dostatek, mekka sedacka. O neco bliz ke stene byly jeste Usher D3, ty jsem neslysel. Ale uz to napovida, ze s mistnosti fakt problem nebyl.
      HOWKING
      HOWKING --- ---
      ROMANICAK: Jsi tu místnost měřil? I místnost co "vypadá v pohodě" zborti spektrum beden i ±20 dB. Někdy vadná místnost "pomůže" špatným bednám a jindy místnost v pohodě zničí zvuk dobrých beden. Prostě dvoje bedny nemůžeš srovnávat pokud nejsou ve stejné místnosti (a dokonce pokud je nevyměňuješ na stejném místě - i posun bedny o 10 cm ke zdi změní zvuk některého pásma o 6dB a to je sakra slyšet) A to už vůbec nemluvím o poloze posluchače v místnosti.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      HOWKING:
      Myslim ze tim to zcela jiste byt nemohlo. Mistnost byla uplne v pohode, byly tam dalsi bedny, velikostne to bylo srovnatelny s tim co mam ja doma.
      HOWKING
      HOWKING --- ---
      ROMANICAK: To si musíš poslechnout doma (ve stejné místnosti). Místnost nadělá největší paseku. Jinak těžko srovnávat.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      Byl jsem si poslechnout ty Classe CA-M 400 a Bowers&Wilkins Nautilus 801N a jsem velmi zklaman. Nevzal jsem je. Cena byla 130000,- za oba monobloky celkem a + 139000,- za obe reprobedny . Zdroj byl Lumin T1 streamer, coz je teda podle me silena sragora za ty prachy, alespon co se jedna o prehravani z USB.

      Kazdopadne bylo to zahuhlany, pri vice nastrojich nebo vice basech se to najednou cely jakoby sevrelo a zneprehlednilo, skoro jako by byla otocena faze nebo nevim. Navic repro vypadaly divne, jako by to nekdo lepil a opravoval. Zvykove snad horsi nez co mam doma svoji vlastni vyrobu s obyc Tesla menicema.

      Je mozny, ze to bylo kabelazi? Typek k tomu mel nejaky Chord Audio prej v hodnote 1500,-, prurez nevedel presne, ale prej asi 1mm2.

      Co si o tom myslite? Me se tak nejak pred usima rozplynul muj sen :-(
      __PEAT
      __PEAT --- ---
      TEDDYBEDDY: jakou to ma souvislost?
      __PEAT
      __PEAT --- ---
      Dostal jsem se k temhle bednam a zajimalo by me, jak tezky muze byt opravit si driver?
      Sony SS-X100
      Sony SS-X100 SUPER RARE JAPAN ONLY HIGH END SPEAKERS RIBBON TWEETERS | eBay
      https://www.ebay.nl/itm/223618727113
      Timhle kitem:
      Foamrand voor Sony SS-X100 woofer (4,5 inch)
      https://speakerrepairshop.nl/...foam/sony/foamrand-voor-sony-ss-x100-woofer-4-5-inch/a-4140-10000059
      MATEJICEKKK
      MATEJICEKKK --- ---
      Nevim jestli sem muzu s inzeratem, ale preci jen. Nemate nekdo zajem o nove bedny Wharfedale Diamond 220? Jsou uplne nove, v krabici zabalene. Cena 5600.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Ony vsechny chipy jsou programovatelny, nektery pouze "programatorem", tzn. specialnim HW udelatkem, a nektery maj v sobe bootloader a jsou programovatelny "vzdalene". Tomu se pak rika upgrade firmware :-)

      "neni kazdej den online" Chapu no, jenze na ebay je jedinej kus v evrope a kdyz mi ho nekdo koupi, jsem v pytli.
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Vydrz, neni kazdej den online. S tema HD kodekama jsem mel za to, ze je to otazka HW - chipu.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      "Upgraded to latest Classé firmware release (Dolby True HD and DTS HD Master Audio)" takze v pohode asi.

      ROMANICAK:
      TOMATSU:
      Furt nic, admin asi spi spankem spravedlivych, nebo co.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      Zkusim, dik!
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Jeste me napadlo, zkus treba tady : http://www.highendforum.cz kontaktovat ID Lachim - ma vynikajici strereo sestavu + tez skvely DK slozeny z BW + to Denon kombo. Je to hracicka s mnoha zkusenostma ( praktickyma ) a urcite by te nasmeroval spravnym smerem.
      ad DTS 96/24 vs DTS-HD/True HD je fakt rozdil slyset, ale nenipal bych se v tom tady :)
      ad suby - nojo, nevsiml jsem si, promin.
      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      TOMATSU:
      "galvanicke oddeleni komponent" - ano, to presne potrebuju, protoze sit je tady v baraku naprd, delalo to nejaky hovado, a nez se dostanu k rekonstrukci, bude to jeste dlooouho trvat.

      "velky omezeni propustnosti 96/24" - to vubec nevidim jako omezeni. 96/24 uplne bohate staci a rozdil od cehokoliv dalsiho nemas sanci slyset.

      Suby nejsou aktivni, je k nim na tom obrazku zesik.

      "signal ze zdroje pujde do AVR, z nej pujde z pre-out vystupu signal do monobloku Classe + BW a centr, zadni L+R pujdou klasicky z repro vystupu AVR." Jo, takhle bych to chtel, jenze to ten SSP-800 nema. A ja bych rad dodrzel znacku, kdyz uz do toho jdu.
      MAJA
      MAJA --- ---
      ROMANICAK: já to chápu, taky jsem to tak chtěl mít, ale došel jsem po čase k tomu, že pro domácí kino v menší mistnosti stačí o několik levelů horší/menší/levnější vybavení a naopak komplikací, jak to skloubit s pořádným hifi je hrozně moc.

      Mrkni na značku Emotiva - měli by mít řešení :-)
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      ROMANICAK: Tech +-150W je urcite malo. Myslel jsem to tak, za signal ze zdroje pujde do AVR, z nej pujde z pre-out vystupu signal do monobloku Classe + BW a centr, zadni L+R pujdou klasicky z repro vystupu AVR.
      Ty suby jsou aktivni ? Novejsi AVR maji 2 vystupy na sub.
      JInak bych se uplne vykaslal na opticky vystup - je tam velky omezeni propustnosti 96/24 . Novy formaty DTS-HD, True HD tim neprolezou. Pouzit upsampling v PC bude taky omezen na 96/24. Jedina vyhoda optiky je galvanicke oddeleni komponent.
      Ten mnou uvadeny set Denonu je cisty a krasny reseni pro DK - nemam vyhrad :)

      Ja jsem si s kombinaci DK a stereo taky nejakou dobu hral a nakonec zustal u delene sestavy :
      DK - Marantz SR7005 + ATC SCM40 V2 / ATC C3 / ATC SCM11 V2
      Stereo - PC ( Daphile ) + ATC CDA mk2 + MF550K + ATC SCM40 V2

      Holt, kdyz si chci pusti jedno, nebo druhy, tak musim prehodit reprokabely na prednich repro. Nuda, ale netrva to dlouho :)

      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      Zkusil jsem to nakreslit a poslat dotaz na tech support Classe, uvidime co mi reknou:

      Hello,

      please can You help me with connectig my audio system?

      I need to know, if SSP-800 optical out is working as pass-thru (2.0/5.1/7.1 according to actual configuration on Optical-in) in the same time, when analog Pre-out is active.

      My configuration is shown on the picture attached. Maybe it can be better viewed on https://www.draw.io/ (second attachment).



      ROMANICAK
      ROMANICAK --- ---
      MAJA:
      Mozna si nerozumime, tak to zkusim jeste presneji - ja opravdu nechci poslouchat na jednech bednach a koukat na filmy na dalsich bednach. Musel bych mit dalsi zesik, stridat ovladace...to je pro me naprd. Chci to mit vse v jednom, presto vsak "dokonale".


      TOMATSU:
      TOMATSU:
      No, o ni o tech B&W vsude pisou, ze chteji 500W na kanal na 8Ohm, jinak nebudou hrat dobre. Prece jen rozhybat ten basak velkej asi neco chce. Takze zesiky s 120-150W na kanal vynechavam z vyberu automaticky.

      Ale veru ten Denon set nevypada spatne :-)
      PREAMPLIFICADOR AVP-A1HDA Y AMPLIFICADOR POA-A1HD (PACK) DENON | eBay
      https://www.ebay.com/itm/PREAMPLIFICADOR-AVP-A1HDA-Y-AMPLIFICADOR-POA-A1HD-PACK-DENON/183754397601

      Ja ted nejak potrebuju zjistit, jestli ten Classe SSP-800 umi ten optickej 5.1/7.1 pass-through vystup i ve chvili, kdy dela Pre-Out pro ty monobloky. Pokud ano, mel bych vyhrano.
      MAJA
      MAJA --- ---
      ROMANICAK: právě proto mám malý Canton Movie set - daj se chytit i na zeď a jsou mrňavý, ale záleží na velikosti místnosti - 20-25m2 ozvučí bez problémů, s větší místností by se to asi trápilo
      TOMATSU
      TOMATSU --- ---
      A tohle je taky sazka na jistotu :
      Denon AVC-A1HDA surround amplifier, slighty used- boxed. | eBay
      https://www.ebay.com/itm/264406702180
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam