• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Ha, je to tam!

    "Subwoofer NO" :-)))

    Settings For The System (system Menu) - Sony STR-DG900 Operating Instructions Manual [Page 56]
    https://www.manualslib.com/manual/320849/Sony-Str-Dg900.html?page=56#manual
    SYSTEM menu parametersx SUB WOOFER (Sub woofer)•
    SUB WOOFER YESIf you have connected a sub woofer, select"SUB WOOFER YES".•
    SUB WOOFER NOIf you have not connected a sub woofer,select "SUB WOOFER NO". This activatesthe bass redirection circuitry and outputs theLFE signals from other speakers.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FATTY:
    Snazim se to najit
    Types Of Surround Back Decoding Functions; Using Surround Back Decoding Mode - Sony STR-DG900 Operating Instructions Manual [Page 52]
    https://www.manualslib.com/manual/320849/Sony-Str-Dg900.html?page=52#manual
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ROMANICAK: "Co s tim? hledat aktivni sub, neco jako ASW4000 a dat ho kamkoliv do rohu, treba i za sedacku?"

    Tohle může být teoreticky řešení, v menší místnosti u subbasů neva že vychází odjinud - pokud je dělící frekvence dostatečně nízko, není to poznat (pokud by to bylo těch 90 Hz, tak to už je hraniční a slyšet to být může, moje zkušenost je že do 80 Hz dobrý). Stejně tak gauč v principu neva, pokud není nějak ucpané okolí repráku nebo portu.

    Problém je akorát v tom, že s jedním subem budeš mít většinou větší bordel na frekvenční charakteristice vinou stojatého vlnění, který můžeš řešit buďto pomocí room correction nebo tak, že budeš tím subem hýbat dokud pro něj nenajdeš místo, ze kterého se v místě poslechu bude dát poslouchat (to je méně dokonalé, ale levnější řešení). Když s ním reálně hýbat nemůžeš, může to být problém - může se třeba stát, že ho dáš do rohu, zapojíš a zjistíš že ti na tvém místě na gauči dělá 10 dB peak na 80 Hz, ze kterého ti div nepraskne hlava.
    FATTY
    FATTY --- ---
    ROMANICAK: taky se mi zda divny, ze by AVR nebyl schopny rozlisit kam co poslat.. Muj (stary nejaky ty leta) to umi, nicmene ja osobne pouzivam prepinac, na kino AVR, na muziku zesilovac..
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    Nevim co vis o DK, ale pro ty subwoofery je tam samostatnej kanal. Takze rezim nerezim - o neco ve filmech prichazim, kdyz SW nemam. A to se mi nelibi, to nechci. Snad je to pochopitelny.

    TOMATSU:
    Zkusim jeste prohledat nastaveni, jestli to pujde nastavit na "mod 3" . Kazdopadne to neresi co pisu vyse.

    TEDDYBEDDY:
    Prosim nemotej sem neco, co pro reseni problemu ted neni podstatny. Pokoj si kvuli tomu nezmensim ani nezvetsim a ani se neprestehuju.

    TEDDYBEDDY:
    Trosku se uklidni, diskusi to pomuze. Neladim tady Porsche plastama na Oktavku nebo co to blekotas. Ja bohuzel diky dvojimu pouziti (Stereo vs HomeCinema) mam ted Porsche 911 s jednim kolem vypustenym. Je to pochopitelnejsi prirovnani?
    TOMATSU
    TOMATSU --- ---
    ROMANICAK: AVR by ti melo umet ten signal rozdelit takto :
    1 / spodni pasmo jen hlavni repro
    2 / spodni pasmo ( dle orezani ) jen do sub
    3 / spodni pasmo hlavni repro + sub

    Muj Marantz 7005 to takto ma. Urcite by to u tebe melo byt taky.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Čili režim DK ti vořízne basy pro hlavní bedny, čímž znehodnotí projev BW 800, resp. de facto zmaří tvou investici a nutí tě dokoupit nějaký vůfry namísto aby využil potnciál těch 800. (Já to chytám, Machalík už mě v počtě vykrákal :D)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: Jak velkou máš cimru?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: Ne není, máš pravdu. BW 800 jsou ultimátní stereo nářadí. A v tomto režimu dodají one of best of the best on the world. Ale ty ses prostě rozhodl "poladit" Porsche 911 okrasnými lištami a chromovaným vejfukem, samolepkou boss a ještě dokoupit dvě oktávky fdehtu aby to dostalo šťávu nebo co? ( no offence) :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    Ja o koze a ty o voze.

    A ano, je mi jasny, ze nechci mistnost zahltit. Jen nevim jestli tobe je jasny po cem patram.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    Tak to je rada nad zlato, dik :-D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: Pokud nemáš pro tento aparát k dispozici odladěnou poslechovku min 50- 70m2, ( lépe 100) tak nyvyšováním počtu repro/ vůfrů dostaneš ve výsledku akorát větší akustickej bordel. TO je ti doufám jasný.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Aha, tak Bi-Amp nepujde, viz prvni komentar zde:
    A Tale of Two Speakers - How Bi-Amping Unlocked My Bowers & Wilkins 800 Series Diamonds - Audiophile Review
    https://audiophilereview.com/...---how-bi-amping-unlocked-my-bowers-wilkins-800-series-diamonds.html
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TEDDYBEDDY:
    Asi mi nerozumis - ony do nich ze zesilovace vubec nejdou, kdyz je prepnuto na domaci kino. Je to oriznuty nekde na 90Hz myslim, takze vsechno pod najednou neni slyset. Kdyz jsem v modu stereo, tak neni problem :-)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: vymejšlíš píčoviny
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    U toho bodu 2. jeste zkoumam moznost bi-amping, ze bych jako do tech B&W 800 na ty druhy terminaly poslal vykon z toho druhyho zesiku, co byl driv pro subwoofery. Ale nemam tuseni co by to udelalo kdyz je to jinej zesilovac, jinak nahlas, jina frekvence (pouze basy)...Rozumite tomuhle nekdo prosim?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ROMANICAK: Jsi asi 1. na planetě, komu scházi na BW 800 basy :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, tak 800 uz stoji a hraji, jeste potrebuju udelat par dalsich uprav.

    1. Vymenit stredak, pod TV. to co tam mam je vlastni rychlovyroba a narozdil od ostatnich mych beden to proste nehraje dobre. abych dodrzel znacku, vyznate se nekdo v tech B&W centrech? Kterej je nejlepsi? Ja nevim jestli HTM nebo CMD nebo co.
    B&W HTM4 Diamond D2 Centre Speaker + FS-HTM Stand Bowers & Wilkins Piano Black | eBay
    https://www.ebay.co.uk/...ond-D2-Centre-Speaker-FS-HTM-Stand-Bowers-Wilkins-Piano-Black/383180751584
    B&w Bowers & wilkins htm 1 Nautilus Central Channel | eBay
    https://www.ebay.co.uk/itm/B-W-BOWERS-WILKINS-HTM-1-NAUTILUS-CANALE-CENTRALE/333362825608

    2. Subwoofer. On totiz ten bas realne chybi, kdyz je prepnuto na 5.1 , protoze zesik posila do prednich repro oriznutej zvuk a ty hlubsi basy jdou do sub preamp vystupu. Na tom jsem mel doted zapojenou rozdvojku a to bylo pichly do vstupu separatniho zesiku, suby jsem mel dva, takze hraly jako dual mono. Problem je v tom, ze ted se mi uz do mistnosti nevejdou, jsou to dve obrovsky bedny a proste je realne neni kam dat. Co s tim? hledat aktivni sub, neco jako ASW4000 a dat ho kamkoliv do rohu, treba i za sedacku?
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/...s-b-w-asw-4000-subwoofer-highend-neuzustand/1193456172-172-4296

    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo, jenže jenom Marantz používá HDAM, tedy předzesilovač klasické koncepce, žádný čip a ten je rychlejší mnohdy až třikrát než ty universální predzesilovaci čipy používané dá se říct ostatními značkami. Je to rychlejší = je to slyšitelně detailnější na výškách a středech než ostatní značky (pokud máme možnost srovnání - je to slyšitelné..)
    Doporučuji Marantz a to NR1200 ve studiu nemám, ale pokud byste ji v Praze chtěl slyšet - rad ji pro vás k poslechu zajistim..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam