• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAKDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
    Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
    Nenechávejte si to pro sebe!

    Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

    A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
    rozbalit záhlaví
    FIN
    FIN --- ---
    ESTEN: sakra, sakra - další věc, kterou budu muset prověřit. no, až na ně někdy budeš vyrážet, ozvi se...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    jj. Tohle je neco ineho... a zminuju je hlavne kvuli tomu hendrixovi ;)
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    ne, ta uřvaná je Táňa Poláčková
    FIN
    FIN --- ---
    ESTEN: je dost možné, že to je to, co já dřív znával jako janis joplin revival band - pokud je kaplanová ženská s nádherně uřvaným hlasem hodně blízkým originálu :-)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ...pridal bych "jimi hendrix & janis joplin revival band", je to skupina "fastbirds" + zpevacka pavla kapitanova... velmi dobre. hravaj ve vagone a v KD na opatove ;)
    FIN
    FIN --- ---
    z dílničky recezentovy...
    tak jsem viděl (a především slyšel) simon & garfunkel revival band (sami si pracovně říkají "groovey"). ačkoliv jsem se toho z počátku trochu bál, protože simonovy písničky s inteligentními a poetickými texty jednoduše jen vypadají a ve skutečnosti jsou poměrně náročné (což už zjistil kdejaký vrzal, který v důsledku zplodil paskvil) a garfunkelův skvostný hlas je na mužský hlas dost vysoký, byl jsem velmi, ale velmi spokojen. a když říkám velmi, tak doufám, že mým známým právě docvaklo, že jsem na hudbu spíš náročnější než ne. o novém provedení starých dobrých pecek ani nemluvím - imho 90 % přehrávačů plodí sračky. tihle ne. dlouho jsem včera sháněl někoho, kdo zajde, ale nakonec jsem našel a vyplatilo se - vcelku o hodně přišel každý, kdo tyto písničky má rád a čas si neudělal...
    technické údaje: jsou to dva brňáci, adam kubát a pavel křivák, hrají na dvě akustické kytary, 75 % repertoáru simon & garfunkel (a kromě profláklých pecek i ty méně známé - super!), jinak pár vlastních a vůbec ne špatných písniček a několik beatlesovek.
    takže až je někde zahlédnete, neváhejte...

    a malé shrnutí: z revival bandů, které jsem prozatím viděl a které se nám potulují po pražských klubech a hospodách, bych doporučil následující:
    janis joplin revival band
    the doors revival band (možná jich bude víc, v tom, který já myslím, hraje klávesy Pavel Turza)
    (carlos) santana revival band (viděl jsem je v rock café v obsazení basa, 2x kytara a 3x(!) bicí všeho druhu, dost nářez - i když nevím, jestli tak hrajou vždycky)
    no a nově simon & garfunkel revival band
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    byl jsem se podívat v Betlémské kapli na výstavě Evropská cena za architekturu. Je to jenom do pátku. Je to velmi krátká "výstava", spíš fotoprezentace nominovaných staveb z ČR za posledních 6 let. Nicméně, seděl jsem pak další hodinu u stolu, kde jsou k nahlédnutí tlusté katalogy zahrnující všechny finalisty, nejen ČR. Pokud máte kolem cestu, za 40Kč (20 student) to imho stojí.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    naseptavaci, naseptavaci.... co se da delat o vikendu v praze? :)
    WOOX
    WOOX --- ---
    hmm, udajne to nemelo pozadovanou informacni hodnotu, tak pro upresneni:

    Vary - rozumej Karlovy
    39. mezinarodni filmovy festival
    2-10.7.2004
    http://www.mffkv.cz/

    (spada pod odkaz na vystavu, koncert, zajimava akce a ...)
    WOOX
    WOOX --- ---
    vary vary vary vary .. ;-)
    WAELAND
    WAELAND --- ---
    Ve ctvrtek 8. cervence od 8 bude mit v klubu Bila Vrana solovy koncertik Hearn Gatbois na vsemozne bubny z vetsi casti vlastni vyroby, vrele doporucuju;) ( Bílá Vrána je v ulici Šárecké údolí 1, Praha 6; z metra Dejvická autobusem 107, 147, 160, 116, 350 nebo 355 do zastávky "V Podbabě". Nebo 107 či 147 do zastávky "Na Břetislavce".)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    25. cervence 19.30 divadlo v celetne
    spolecnost dr. krasy: blizi se den, kdy vas budu milovat
    prazska premiera
    vice zde: http://www.nyx.cz/code/index.php/discussion/2297/id/6027894;n=3cd9
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    12.6.2004 v 10,00 hod se v pražské botanické zahradě v Tróji otevře
    EXPOZIČNÍHO SKLENÍK
    FATA MORGANA


    Zahájení provozu skleníku pro veřejnost doprovodí
    VÝSTAVA TROPICKÝCH MOTÝLŮ
    12.6.-27.6.2004
    Tropickou část skleníku oživí stovky exotických motýlů Ameriky, Asie i Afriky, volně poletujících mezi rostlinami.


    Informace pro návštěvníky platné během výstavy motýlů
    od 12.6 do 27.6 2004
    * skleník bude otevřen denně od 9,00 do 19,00 hod
    * prodej vstupenek pouze v pokladně skleníku
    * vstupné:
    90,- Kč dospělí
    45,- Kč děti 3-15 let, studenti, důchodci, ZTP
    děti do 3 let zdarma
    220,- Kč rodinné vstupné
    http://www.botgarden.cz/sklenik/fata_fakta.html
    JEDI
    JEDI --- ---
    12.6. od 16:00 v Dejvické čajovně v Praze http://dejvickacajovna.com

    sraz Neon Genesis Evangelion



    předběžný návrh plánu NGE srazu: (není úplně potvrzeno)

    15:00 - 15:30 sraz organizátorů
    16:00 - 16:15 oficiální začátek akce
    16:20 - 18:00 promítání director´s cut verzí epizod 21-24 .avi verze ENG titulky
    od 18:15 by byla možnost promítnout první díly argento soma a RahXephona (pro ukázku dalších anime parafrázujících ve větší, či menší míře NGE)
    od 19:00+ živa diskuze na téma NGE s přestávkami doprovázenými AMV, případně promítáním vybraných dílů NGE, případně stripů z mangy NGE

    či různě přeházeně.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    Moc doporucuju Ivana Pinkavu v Rudolfinu.

    Skvely zazitek

    http://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy.php4?v=56
    ANATREID
    ANATREID --- ---
    Pražská kulturní noc...

    http://www.nm.cz/noc/muznoc.html
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    ano, pardon, kerbot to uvedl na pravou miru. proc jsem napsal duben, to je mi zahadou. inu, je destivo.
    KERBOT
    KERBOT --- ---
    3.6.2008 ;)
    Zitra.
    RETAL
    RETAL --- ---
    A to bude jako 3.dubna? :-)
    KERBOT
    KERBOT --- ---
    YARRDESH: Mozna bych se tou hudbou netajil - obstarava ji bubenik jedne megaprogresivni Plzenske kapely MadeByTheFire, ceskeho az matematickeho power-jazz-core klenotu. ;)
    (Tam nebudu chybet.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam