• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    NYX
    NYX --- ---
    ELIDOR: A jinak hledani kraj by nemelo najit ukrajinu ale jen kraj*
    NYX
    NYX --- ---
    ELIDOR: Castecne ti to vyresi =mig =kraj, ale s pompckou bude asi problem.
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    NYX: (po delsi dobe opet)
    neslo by ve vyhledavani vyresit znak - ktery ve vyhledavani neguje, tim, ze pokud bude heslo v "" tak jej bude brat jako text?
    stejne tak, aby vlozene heslo, melo prednost pred vysledky, kde je jen obsazeno? (*heslo*)

    priklad:
    chci: mig-15
    nyni to nenajde nic
    pokud to zkratim na mig, tak mi to najde vsechna slova obsahujici mig, tedy i migrace, might, .. a protoze jsou vysledky nikoliv podle relevance, ale podle casu, tak dohledat co chci je o scrollovani, nebo o následném (opakovaném) negovani vysledku tedy: mig -might -migranským -migrační -migranty ....
    protože u negace překvapivě nestačí část slova, ale vyžaduješ přesný výraz (tedy v tomto případě všechny formy slova migrace)
    asi by to nebylo ideální, ale u negace by mohlo stačit část slova + * příklad: -migr* -migh*

    pokud bych zadal "mig-15" hledalo by to posty s textem mig-15
    pokud bych zadal "mig-"* hledalo by to všechny posty s textem mig- a cokoliv za pomlčkou, tedy mig-15, atd

    pokud nyní zadám hledat kraj ve snaze zjistit třeba statistiky jednotlivých krajů, dostanu všechny posty s Ukrajinou, ale i krajní pravicí, krajany, krajně nepravděpodobné, krajinkáře, okraje atd ..

    prostě by hledaní dávalo relevantní výsledky, když už nejsou výsledky podle relevance vypsány (nebo není možnost ten výpis podle relevace seřadit)
    děkuji
    VANEK
    VANEK --- ---
    CAIDEL: To já vždycky jednou za čas v nějaké diskusi na FB zjistím, kdo si mě blokuje ;-) Zlatej Nyx, fakt.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    VANEK: To ano, DI mě sere dlouhodobě a ač chápu důvody jeho zavedení, je spíše zbraní... no, řekněme problematických osob...
    VANEK
    VANEK --- ---
    CAIDEL: Moderovat diskusi je něco trochu jiného než double ignore.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HOWKING: no dobre, ale ze si nekoho zablokuju to je muj vedomej proces. narozdil od toho, ze na jiny socialni siti treba neuvidim LGBT prispevky, kdyz pres trumpovo video scrolluju trochu pomaleji nez pres bidenovo.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    CAIDEL: Já jen píšu, že to byla "škola". A možná i pro ty magory, ve svých bublinách nemají tolik zpětné vazby o tom, že jdou blbí. Sice tomu nevěří, ale když jim to řekne sto lidí, tak to přeci jen nějaké semínko zanechá a jsou schopni jakési lehké autocenzury, než by byli zase za blby. (80% toho co na NYX napíšu, neodešlu :D)
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    HOWKING: No, víte jak jsme si kdysi mysleli, že racionálně domluvit se dá přece s každým a při rozumné diskuzi se lidi vždycky musí nakonec pochopit? No, tak to nefunguje... A po celém internetu je rozeseto tisíce/miliony příkladů toho, že nemoderované diskuze jsou akorát bažina šílenství a magořiny a rozhodně ne svatostánkem svobody slova, kdy si diskutéři v sofistikovaných disputacích tříbí názory.

    (a vlastně jediný, kdo řeší absolutní svobodu slova jsou ti magoři... pročpak asi...)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HARVIE: Ale díky možnosti blokování bubliny i tak silně vznikají. Ideální bylo Mageo. Tam si prostě musel vyjít se všemi, nebo táhnout na NYX ;) (Byla to dokonalá škola o lidské populaci - zvláště ke konci, kdy už internet nebyl jen doménou inteligentních lidí, ale i hlupáků a dezolátů)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Mi ted doslo, ze nyx je vlastne dost unikatni tim, ze je "nealgoritmicky". Nenabizi se tu nejake prispevky vybrane super tajnym iluminatskym algoritmem. Proste jsem ve skupine a tam nekdo neco pise, nejnovejsi prispevek je nahore a to je cele.

    Mozna je na case sepsat nejaky manifest nealgoritmickeho obsahu a ukazat zdivzeny prostrednicek vsem socialnim siti, ktere za me vybiraji, co chci a nechci videt.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    TUILE: jo to chápu, ale pokud jste to takhle měli, tak to bylo udělané blbě. Dělá se to např. tak, že v neviditelném data atributu se pošle absolutní čas do prohlížeče uživatele, javascript ho vezme a udělá z něj čas relativní po načtení stránky a pravidelně se stárá o jeho aktualizaci, aby to bylo správně.
    TUILE
    TUILE --- ---
    dotaz.
    trissie na me reagovala v pracovnim auditku, ale ja to nemam v notifikacich.
    to je ficura, kdyz se prepise id na jinej text?

    TUILE
    TUILE --- ---
    JARDABEREZA: treba i proto, ze neaktualizovana stranka bude mit absolutne neaktualni hodnoty.
    otevres tri taby, prectes jeden, des na obed, zaklapnes komp, otevres to v osm vecer a mas porad otevrenej starej tab, kde sviti stari prispevku 5 minut, pritom to tam lezi trictvrte dne.
    NYX
    NYX --- ---
    VANEK: Mrknu na to.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Parser URL má něco proti odkazům z homepage Seznamu? To dělají ta rovnítka?
    [VANEK @ Věci Veřejné - world edition /USA/UK/EU/AUS/CHINA/RUS]
    KEJML
    KEJML --- ---
    VON_GILOTINE: Z mýho pozorování, pokud je to link na konkrétní příspěvek, tak se to chová, jako by člověk v diskuzi vůbec nebyl - neobjeví se v historii, nezmění se označení nepřečtených. Pokud ji člověk chce přidat do historie, musí se doklikat/doskrolovat na nejnovější příspěvek v ní

    Pokud je to ale link na celou diskuzi, tak ji to prostě otevře, jako by na ni člověk šel třeba ze sledovaných.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    GREATDRAKE: tohle sleduju uz asi dva roky nejmin. Funguje to velmi podivne. Cca v polovine pripadu. Stava se mi to zasadne omylem na mobilu a vzdy se modlim at tam naka ta debilni diskuze neskonci a neotravuje mi dva mesice v historii.
    Podivnejsi obcas je ze se stane i ze vlezes do diskuze co mas v historii i sl3dovanych a neodecte ti to neprectene.
    Zaroven to jakym zpusobem cloveku co omylem klikne na link v diskuzi kde ma treba 150neprectenych a cau sbohem ted si musis najit konec sam pac najednou precteno vse je fakt extremne obtezujici...

    To same kdyz omylem tuknes jinam pri rozepsane odpovedi, nikdy se to neulozi. Otresny.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JARDABEREZA: U rozšíření si můžeš nastavit, z jakých webů smí číst :)

    Custom Style Script:

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam