• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    M0RF
    M0RF --- ---
    Cyberspace bych si predstavoval jako virtualni realitu reprezentujici sit (internet a spol.). Obavam se ze nic takoveho neexistuje... Jinak cyberspace neni nic a nikde jak rika Sterling. Snad pouze miliardy elektrickych naboju v kabelech a ve vzduchu.
    MARURA
    MARURA --- ---
    tady jeste jeden klasicky citat definujici cyberspace:)
    “Cyberspace is the "place" where a telephone conversation appears to occur. Not inside your actual phone, the plastic device on your desk. Not inside the other person's phone, in some other city. The place between the phones…” (Sterling )
    MARURA
    MARURA --- ---
    to by slo hezky.....ale co tam dela ta dimenze?:)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    to kdybys chtěla srovnávat kyberprostor a literární text...
    MARURA
    MARURA --- ---
    no to me prave prislo zvlastni...ale jak teda si myslel cos napsal predtim:"příkladem jednodimenzionálního prostoru/světa je např. promluva resp. literární text (pokud na chvíli upustíme od přesného vymezení prostoru/světa)"?

    :))nebo(taky Gipson): ."..all the data in the world , stacked up like one big neon city, so you could cruise around and have a kind of grip on it,visually anyway,because if you didn't it was too complicated, trying to find your way to a particular piece of data you needed ...the neon gridlines of cyberspace, ranged with bright shapes,both simple and complex, that represented vast accumulations of stored data"
    ....jo jo ..literatura:)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    kdyby byl 1D, byl by lineární...
    MARURA: tyhle věci popisuje líp beletrie ;)
    "Cyberspace. A consensual hallucination experienced daily by billions of legitimate operators, in every nation, by children being taught mathematical concepts...A graphical representation of data abstracted from the banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity. Lines of light ranged in the non-space of the mind, clusters and constellations of data. Like city lights, receding..." --William Gibson, Neuromancer
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: dekuqui pane profesore:))
    a dik za nazor...mas pravdu ze je to absurdni uvaha...ale domnivam se ze "cybergeography" v podstate existuje na bazi tyhle analogie(byt,jak rikas, falesny), nebo s ni minimalne velmi casto pracuje...nevim..
    ( treba network weather maps ..to uz je pekne ulitla analogie...
    a rozumim ti dobre, kyperprostor je 1D ?
    TIKVIK
    TIKVIK --- ---
    Ian HELLIWELL - autorský večer

    Komunikační prostor Školska 28
    sobota 13. leden v 19h

    Brightonský filmař, zvukový experimentátor a výtvarný umělec pracující
    převážně s nalezeným filmovým materiálem a podomácku vyrobenými low-fi
    elektronickými nástroji. V galerii Školská Helliwell představí průřez
    vlastní tvorbou zahrnující mj. filmy Origami (2003) 0:50, Rust To Dust
    (2006) 2:25, Interpenetration (2004) 3:25, Striations (2005) 4:10, Get
    Set (2005) 3:20.
    Od roku 1994 realizoval více než 40 krátkých experimentálních filmů,
    jeho práce jsou zastoupeny v kolekcích Lux London a Light Cone Paris.
    Helliwell pracuje s nalezenými Super8mm filmy, které upravuje celou
    škálou experimentálních technik přímého ručního zásahu do obrazu
    (leptání, přemalba, mechanické poškozování) a dále je převádí do
    formátu BetaSP podomácku vyrobeným filmovým scannerem. To zahrnuje i
    neobvyklý systém dvojprojekce, kdy jsou na scanner promítány současně
    dva filmy v různých rychlostech. Jeho práce nesou kvality
    přepracovaných ready-made filmů, stejně jako abstraktně výbušné kvality
    ručně zpracovaného filmového materiálu. Výsledný obraz značně
    psychedelické kvality Helliwell doplňuje soundtrackem hraným na
    elektroakustické nástroje vlastní konstrukce, mj. The Megatherm a
    Hellioptical, které převádí obraz 8mm filmu na elektronický zvuk.
    http://www.ianhelliwell.co.uk/
    http://cineblog.cinepur.cz/blog.php?article_id=24
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: no pokud si to dokážeš obhájit... :)

    příkladem jednodimenzionálního prostoru/světa je např. promluva resp. literární text (pokud na chvíli upustíme od přesného vymezení prostoru/světa)

    nic ve zlým, ale stejně je ta tvoje úvaha absurdní: poměřuješ dva kvantitativně nesouměřitelné světy; nezapomínej, že "prostor" ve slově kyberprostor je metafora - jinak tě to pořád bude svádět k falešným analogiím kyberprostor/fyzický prostor

    každá projekce kyberprostoru do fyzických matematických dimenzí je nutně interpretací (stejně jako v sociologii)
    MARURA
    MARURA --- ---
    jeste k mapovani kyberprostoru..prosim nevedel byste mi nekdo poradit s timto:
    pokud mam definici kartograficke projekce jako:"cartographic projection is a mathematic method of transferring information from the three dimensional model of the Earth onto a two dimensional medium" mohla bych mapovou projekci kyberprostoru popsat jako(...) transferring of information from non [nebo one??] dimensional Cyberspace[nebo model of Cyberspace?] onto a two dimensional medium?
    CHEWINGGUN
    CHEWINGGUN --- ---
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    KHALAVERA: ja "objevil ameriku", tak jsem se chtěl pochlubit, jenže mě nějak nenapadlo, že hlavní liheň informaci je tady :)
    CHEWINGGUN
    CHEWINGGUN --- ---
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    YBUKO: jesis!
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    SEEKER: urban legend! ;)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ADAMM: hm, to by eště bylo docela fér, mít rozumný plat za paření onlinovky; já znám teda drsnější verzi, že je to spíš mafie která do toho nutí děti. Ale mám to od známýho, co hrál wow, takže si to možná přibarvil
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    ADAMM: jojo, to mi taky nekdo rikal, a ze pry kvuli tomu blizzard zavre 100000 uctu rocne? tyhle farmaari ;)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    KHALAVERA: lol, taky me ta cirkulace informaci pobavila.

    CISTICZ: jsem liny googlit... ale uz nekdy pred rokem jsem narazil na clanek, jak nejaka firma vykoristuje mlade mexicany, ktere necha 8 hodin denne hrat onlinovky, plati jim na mexicke pomery relativne rozumne, ale pakatel proti tomu, za kolik pak vytrenovane postavy a ruzne artefakty prodava linym americkym hracum, kterym se nechce zacinat od nuly.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    já neříkal všechny, jenom většina :D (a navíc je to jen dojmologie)
    CODEAS: zajímavá deviace :)
    CODEAS: 1 -> 2 -> 3 -> 4 :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam