• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAPostmoderni Filosofie
    Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
    Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
    postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

    Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
    Vice info na home.

    flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

    Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
    Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
    rozbalit záhlaví
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    SEEKER: jupiiiiii, chci, chci, chci
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    SEEKER: chci, chci, chci...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    kdyby někdo chtěl něco od Deleuze, tak se mi podařilo v eng překladech sehnat prakticky všechno (tedy z toho, co není k dispozici česky)...
    PSYCHOZ
    PSYCHOZ --- ---
    XCHAOS: no on Evince umi taky otacet ze ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEEKER: já mám Ubuntu
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    XCHAOS: eh, tvuj adobe reader neumí shift + ctrl + minus? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEEKER: uff, trochu jsem si ukroutil hlavu (monitor mám otočný o 90 stupňů, ale zbylá alternativa byla číst to hlavou dolů... éé, vlastně ještě je tu notebook, ten se dá otočit celý :-), ale jinak zajímavý.

    "Monadology becomes nomadology" je dobrý bonbot, he he. Skoro jako moje "Oddělení dětské ontologie" ... :-)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    kdyby někdo chtěl: Deleuze - Critical and Clinical
    http://www.edisk.cz/stahni/02430/Deleuze_CriticClinic.pdf_40.34MB.html
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SEEKER: Jo a ještě tohle jsem vyhrabal... Gilles Deleuze - Foucault

    Gilles Deleuze - Foucault.pdf (9393052 B)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    GOBERS: pravda že :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SEEKER: Jsme zvyklí na filosofy, ne? ;-))
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    SEEKER: eh, no ta věta nedává moc smysl, ale snad si rozumíme :)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    GOBERS: paráda, už vím, co budu o víkendu číst. dík moc.

    Jinak teď se objevil Deleuzovský žurnál, kde se články renomovaných deleuzovských badatelů:

    http://deleuze.tausendplateaus.de/?page_id=2
    MAFO
    MAFO --- ---
    GOBERS: ;-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MAFO: No tak proto to tady visí, neee? :-D
    MAFO
    MAFO --- ---
    GOBERS: s dovolenim (tedy bez nej ;-) jsem si taky stahl - diky MOC!
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SEEKER: Ještě SAGE jsem ochoten vzít na milost, protože mají teď do konce měsíce volný přístup ke všemu od roku 1999 doteď (doporučuji!! http://www.sagepub.com)

    Pouštní ostrovy máš zde. Včera jsem si z toho četl filosofické pojednání o francouzských detektivkách a bavil jsem se moc.

    Gilles Deleuze, Desert Islands and Other Texts (1953-1974).pdf (3470169 B)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    GOBERS: asi sem měl zmínit, že na základě té recenze sem knihu objevil. :) Ale Jestli máš ty desert islands elektronicky, tak bych je bral.
    (jj, taky nesnášim časopisy, co nejsou na JSTOR :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SEEKER: Mohl bych poskytnout Gilles Deleuze, Desert Islands and Other Texts (1953-1974), pokud by Ti to k něčemu bylo.

    Bohužel ten časopis není na JSTOR ani na jiném úložišti, které bych znal. Našel jsem ale obsáhlou recenzi, která by Ti mohla pomoci: http://www.film-philosophy.com/2008v12n1/sinnerbrink.pdf

    SEEKER
    SEEKER --- ---
    tak jsem nějaké deleuzovské drobky našel, kdyby někdo uměl sehnat tuto knihu (ideálně elektronicky), bylo by to úžasné:

    Darren Ambrose and Wahida Khandker (eds.) (2005) Diagrams of Sensation: Deleuze and Aesthetics
    Pli, The Warwick Journal of Philosophy
    Volume 16
    ISBN 1 897646 12 7
    234 pp.

    SEEKER
    SEEKER --- ---
    nezabývá se tu někdo více do hloubky deleuzovským pojetím filmu? snažím se dopátrat, zda se někdo zaobíral interpretacemi novějších respektive specielně i žánrových filmů z deleuzovské perspetivy?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SEEKER: Pech, no...;-)) Ale to je tak vždycky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam