• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAPostmoderni Filosofie
    Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
    Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
    postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

    Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
    Vice info na home.

    flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

    Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
    Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KATIA: cokoliv co se týká organizace práce, mě rozhodně zajímá...

    MOMENT: víme: tato kniha existuje :-)

    VENDULKA:
    MAHISH: tedy, chápu to dobře, že mluvíte o tom, že jazyk už v podstatě nic neoznačuje, ale pouze volně plyne - nesvázán jakýmkoliv smyslem ? (logos) ? tedy komunikace pro komunikaci samotnou, komunikace sama o sobě - bez nutnosti dávat jakýkoliv smysl ?
    MAFO
    MAFO --- ---
    MOMENT: pokud chces koupit, tak krom dobrych knihkupectvi treba tady: http://www.kosmas.cz/knihy/135140/spolecnost-spektaklu/, pokud koupit nechces, ale chces precist, tak: http://vetvim.alescermak.info/wp-content/uploads/2008/11/guy_debord_spolecnost_spektaklu.doc
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    MOMENT: trochu nerozumím, na co se přesně ptáš. O existenci knihy vím. Jestli ti jde o to, kde ji zakoupit, tak je, myslím, stále běžně k dostání - třeba u Fišera.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    (nevíte někdo o existenci knihy Společnost spektáklu od Guye Deborda? Rád bych tuto knihu získal do svého vlastnictví. Děkuji a omlouvám se za spam)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    fakt nevim jestli tlaskat nebo plakat, ale opravdu jsem se pobavil při tom čtení :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    BALVAN42: tak prý obhájeno :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    já v tom fakt nevidim to, co temu článku tu vostatní podsouvaj. hlavně nevidim to v čom to má bejt sračka.

    jsem asi v tomto tématu moc gramotnej, nebo já nevim.. :)


    LUBOB: cože?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    VIR_KENNY: ja tam prave materialismus postradam. ten clovek dal dohromady "myslenku", kterou uvozuje tim, ze priroda udelala chybu.
    to, ze ta "chyba" nastala pred vic jak miliardou let & od te doby se jen "vyvijela" ho nechava v klidu.

    me zase nechava v klidu, ze ten jeho vyplod je vyplodem "omylu prirody". sracka to je, konkretne sracka postmodernisticka, ale od nekdejsiho ortodoxniho marxisty zadne prekvapeni. proste sam sebe trefne nazval "tragedii spolecnosti".:-)

    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    BALVAN42: no tak on si asi slízne i ten vedoucí práce :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    KHALAVERA: jo a jestli mu to nevrátěj, tak tleskat nebudu. i když je to dobře napsaná a kreativní sranda, ale šlendriján i podle FHS :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    v tom 68 myslim tim takový ty studenty třeba na tý Sorbóně a tak
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    VIR_KENNY: bych řekl, že to bylo navopak. že taková ta sračka, ta kulturní revoluce, infikovala takový ty mladý poststrukturalisty z houfu studentů v 68. Jako si nedokážu přectavit Mao Ce Tunga, jak v čele studentů mává knihou Derridy nad hlavou... :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    nejvíc mi pobavil vzkaz FHS tam na konci tý práce :)
    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    no to jsem taky zvedava - na ty posudky

    me se to libi
    je to invencnejsi nez 90% spatne napsanych kompilatu, ktery se normalne odevzdavaji
    neni to vedecka prace, je to basen o vedecke praci .)
    GHONZALES
    GHONZALES --- ---
    KHALAVERA: docela by me zajimalo, jak si s tim pan Sokol poradi :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KOMATSU: no k pochopení "smyslu" je asi třeba vědět něco o autorovi, jde o zakladatele serveru kyberia.sk
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KHALAVERA: To je nějaká provokace? :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ONEIROS: myslíš, že mu to otřískají o hlavu? :)
    ONEIROS
    ONEIROS --- ---
    to si zas' někdo smlsne;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    v úterý bude na FHS obhajována tato bakalářka :)
    http://localhost.sk/~hromi/research/breastANDapple/Basen%20o%20jablku%20FINAL.pdf
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    a mimochodem, neni zrovna poststruktualicionismus takova ta sracka, co tak trochu inspirovala v praxi treba cinskou kulturni revoluci?

    ja jako chapu, ze lidem jako Balvan se da ten rozhovor do souvislosti, ale ja tam nevidim nic jinyho nez provokaci a pro mne nejsou tyhle sracky nic vic, jako vyhroceni ideologickyho materialismus a pres tyhle bryle pohled na svet; stejne o pice jako eugenika nebo ideal arijstvi. Jedna se jeste k tomu o tezkou racionalizaci bez kapky jakykoliv moralky, coz z prava jsou prave nacickove a zleva tihle sracicockove co tim myslej dobro.
    A ze s tim prisel zrovna stalinskej curak Gumaguar je o to vic tristni.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    to se ovšem může stát každému textu/sdělení...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    podle mne jen provokuje a verim, ze tim zvedl v poslku mandle, ale interpretovany to bude jinak a to mu nedochazi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam