• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAPostmoderni Filosofie
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    V návaznosti na Adornovu teorii polovzdělanosti stojí za zmínku relativně nová kniha Konrada Paula Liessmanna Teorie nevzdělanosti (Praha: Academia 2009). Liessmann je neohumanista a osvícenec, takže si s postmodernou moc rozumět nebude, nicméně čtenářovým přínosem bezesporu bude pohled "z druhé strany". Já jsem byl například překvapen tím, co všechno postmoderní situace může znamenat, jaké má důsledky a jak hluboce jsou tyto důsledky prorostlé do současné kultury. A jaké mohou být důsledky těchto důsledků...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    BOS: ne, zcela jistě to není tím, protože to není pravda, že filosofie nezkoumá politiku a neovlivňuje ji.
    BOS
    BOS --- ---
    STANMAN: nemůže to být tím, že filosofie není primárně disciplínou, která by řešila politickou oblast? tu podle mého názoru řeší až sekundárně, na základě určitého chápání světa, jeho struktury - postmodernu nevyjímaje.
    konkrétní změny v politické oblasti už mají na starosti ti, kteří bývají označování za politiky a politology. ale slyšela jsem něco o konkrétní změnách filosofů kladivem :)

    STANMAN
    STANMAN --- ---
    mě na postmodernismu trochu vadí ta neurčitost, když se pouští do politických záležitostí. třeba foucaulta mám moc rád, ale důraz na osobní autenticitu, transgresi apod. ve mně zanechává pocit jeko např. Adorno.... resignace na snahu o konkrétní změny v politické oblasti
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    BOS: Svatá to pravda.
    BOS
    BOS --- ---
    JAKKILLER: bohužel se někteří lidé nestydí za své myšlenky tolik, jako za svoje exkrementy, ačkoliv druhé kvalitou předčí první.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    JAKKILLER: Výborná sebereflexe :)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    Myšlení je odpadním produktem činnosti lidského organismu.
    STANMAN
    STANMAN --- ---
    já myslel, že se tady řeší filosofie:)
    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    další vývoj v middlesexu - hallwarda s dalšími vyhodili....
    http://savemdxphil.com/2010/05/21/philosophy-students-and-staff-suspended/
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    http://anthem-group.net/2010/05/21/the-times-on-middlesex/
    Philosophy hasn’t been this newsworthy since Wittgenstein threatened Popper :)
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    PALO_FABUS: Tak to hodně štěstí :)
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    KOMATSU: stačí aktivní lhostejnost
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    PALO_FABUS: Je libo revoluce?
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    LUBOB, JESSIEATREIDES: vítejte v kapitalismu
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    PALO_FABUS: sorry, ale ministerským rezortům v Británii nevelí členové vlády a státní administrativa, ale kapitál? jéjej...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    PALO_FABUS: kapital? ale jdi ...
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    SUMAC: jistěže i v přírodních oborech se najdou zanedbávané oblasti, ale tam ještě můžeš jakž takž porovnávat v té pofiderní kategorii inovací, takže je pochopitelné, že někdo bude na chvostu, ale nelze měřit stejným metrem humanitní a přírodní vědy
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    PALO_FABUS: neni to tak jen v humanitnich vedach, ale v zakladnim vyzkumu taky, bohuzel... dokonce i v oborech jako chemicka technologie nebo aplikovana fyzika..
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    GOBERS: právě, že po volbách jsou očekávány major job cuts v departmentech po celé Británii...

    navíc tady nejde "jen" o jednu školu, ale to, jak toxicky působí tržní myšlení na humanitní obory... je zde proto velmi důležitá spojitost s protesty v Rakousku, tady ale i jinde po Evropě

    viz.
    In a meeting with Philosophy staff, the Dean acknowledged the excellent research reputation of Philosophy at Middlesex, but said that it made no ‘measurable’ contribution to the University.

    Kapitál prostě vidí a rozumí jenom tomu, co je měřitelné, co lze optimalizovat a zefektivnit, a co se tomu vymyká, je marginalizováno
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam