• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?

    Který prezidentský kandidát je nejvíc fuj?

    83 hlasy od 83 respondentů
    • 34.9% / 29 hlasů
    • 8.4% / 7 hlasů
    • 3.6% / 3 hlasy
    • 6.0% / 5 hlasů
    rozbalit záhlaví
    REVAN
    REVAN --- ---
    DARJEEL: Nejsem a odnikud si to nepamatuji. Reaguji pouze na Kastův příspěvek. Nevím, kde jste to tam vylovili, ale uznávám, že někde asi ano. Pravděpodobně mi to přišlo stejně málo zajímavé když jsem to četl, jako i teď. Zajímavé mi na tom přijde akorát to, že si nevybavuji nikoho, kdo by tyto fáze takto po sobě ve svém vývoji prošel.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    DARJEEL: To je právě to, že to mohlo klidně vyjít pod úplně jiným jménem a já zas nejsem taková hrozná znalkyně každé řádky Jungova díla. Ale když neví nikdo ani tady, tak to zřejmě prostě v češtině nevyšlo. Upřímně, jsem ráda, ušetří mi to čas při hrabání v knihovně. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    DARJEEL: jo, moc díky, dohledal jsem to v tom auditku rychle: Jung, C.G. (1999): Výbor z díla. Svazek III. Brno: Nakladateství Tomáše Janečka. str. 170. Jsem ani nevěděl, že to mám doma :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    REVAN: hlavně žeš to byl Ty, kdo mi v nějakým magickým auditku tak před rokem tvrdil, že žádné stupně animy rozhodně Jung žádné ze svých knih nezmiňuje :))) a koukám, že už seš v tom kovanej, no tak fajn...
    KASTA: imho ten odkaz (i s nějakou obsáhlejší citací) zmiňuji buď v auditku magie, telepatie, napřirozeno etc. nebo magie*hermetika*kabala... vzhledem k tomu, že do těchto auditek masově nepřispívám, tak to půjde přes tag mého id asi docela snadno dohledat, pokud to někdo nepročistil. Každopádně to je zmiňované ve výboru z díla, tuším 3 díl, nebo 2? Nevím :)
    ARGANNAH: česky asi ne, česky vyšlo asi jen to, co tu pastoval censorfucker, takže pokud to tam není někde schovaný jako esej, tak asi česky není ,)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ARGANNAH: v pohodě, mně přišlo, že hledáš něco, o čem si jen tak zaslechla a neznáš ani název tý knížky. Tak jsem ze zvědavosti mrknul na google a tohle mi vyběhlo, tak jsem si řekl, že ti bude k něčemu aspoň znát název v angličtině a pak se zkusit doptat, jestli se to dá sehnat v češtině...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KASTA: jako uznávám, že ten příspěvek je dost negramotný, upřekládala jsem se dneska k smrti a podle toho vypadají moje vyjadřovací schopnosti ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    aha, já to pochopil, žes to nenašla vůbec... tak pardon :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KASTA: No ale proto se tu na to ptám, anglické vydání si umím najít sama - překládám něco, kde se z toho cituje, tak abych věděla, jestli už to někde v češtině existuje a mám to lovit. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ARGANNAH: ja vygooglil tohle:

    Visions: notes of the seminar given ... - Carl Gustav Jung, Claire Douglas, Mary Foote - Google Books
    http://books.google.com.co/books/about/Visions.html?id=Gkx18B4Wkn0C

    jestli vyšla v češtině netuším...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Prosím vás, říká vám někomu něco Jungovy "The Vision Seminars"? zřejmě to vyšlo v angličtině jako souhrn nějaké praxe, které souvisela s Christianou Morganovou, nicméně já bych potřebovala vědět, jestli to vyšlo v češtině a pokud jo, tak pod jakým názvem, protože v češtině . Google se mnou v tomhle ohledu nějak nechce kamarádit a v Jungově bibliografii jsem nenšla nic, co by bylo kandidátem na český překlad téhle věci, tak třeba ví nějaký zdejší odborník.
    KASTA
    KASTA --- ---
    REVAN: já myslím, že jako vývoj je to myšleno všeobecně, pokud v životě proběhne dozrávání, individuace.... spousta lidí se zasekne na nějakým stupni navždy..... a taky různý stupně odpovídají různým období vývoje lidstva...
    REVAN
    REVAN --- ---
    Ty fáze Anima jsou sice zajímavé, ale v praxi běžně potkávám ženy, které obdivují 4) Moudrého rádce, ale za partnera si vyberou buď 1) Atleta, nebo ty vypočítavější 2) Plánovače. Moc vývoje v tom nevidím.
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETJULE: jo díky, to jsem hledal, já měl za to, že to bylo na sněžníku a on to byl tenhle blog :)

    Každopádně kdyby náhodou někdo věděl odkaz přímo na Jungovu knihu, budu za něj taky moc rád...
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KASTA: konkrétně knihy nevím, ale základní info se dá najít na en wiki a na webu o grafologii...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Anima_and_animus
    http://ografologii.blogspot.com/2008/05/animus.html
    http://ografologii.blogspot.com/2008/05/anima.html
    KASTA
    KASTA --- ---
    CENSORFUCKER: ja se bojim, ze to tam nebude, vetsinu tech knizek mam doma nebo jsem cetl, ale tohle jsem tam nenasel...
    KASTA
    KASTA --- ---
    nevíte někdo, kde Jung píše o těch 4 stupních Anima/Animy? Je to někde v tom Výboru z díla? Dřív to bylo na sněžníku, ale už to zmizelo a nikde v originále to najít nemůžu... díky moc :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ale mě to teda úplně nechytlo... no ještě tomu dám šanci, až budu mít víc času :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    YMLADRIS: aha, to jsem si nevšiml.... stažený už to mám, kus jsem si pustil, DVD kvalita to teda není to je fakt, ale pro nedočkavý, tak koukat se na to dá...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KASTA: u obou je napsano CAM = chapu jako ze nekdo natocil kamerou skryte v kine = spatna kvalita = na to jsme moc rozmazleni :). Nebo tys na to koukal a dobry?
    KASTA
    KASTA --- ---
    YMLADRIS: DVD Rip uz je :) (bez titulku) na ulozto.cz.... miluju internet :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    fuka je spokojen

    dvd rip neni jeste

    FFFILM: Recenze: Nebezpečná metoda [A Dangerous Method] - 90%
    http://fffilm.fuxoft.cz/2011/12/recenze-nebeypecna-metoda-dangerous.html
    TYET
    TYET --- ---
    HARVIE: :))
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TYET: nebo rikal 70... ted nevim :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam