• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?

    Který prezidentský kandidát je nejvíc fuj?

    83 hlasy od 83 respondentů
    • 34.9% / 29 hlasů
    • 8.4% / 7 hlasů
    • 3.6% / 3 hlasy
    • 6.0% / 5 hlasů
    rozbalit záhlaví
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: pravda je, že jsem některé tituly vzal dvakrát a už jsem jich pár rozdal slečnám :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHWEPZ: si některý vykoupil to vypadá!!! Teď to musím shánět všude možně přes svý kamarádky!!! :o)

    vidíš, tu jsem zrovna neotevřel a radši si to nechal v práci, aby to vypadalo, že jse,m strašně vzdělanej. Vzal jsem si domů jen ten mytologém
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: ten Job s Will Bleakovými kresbami, to je lahůdka, inspirativní text. Nigredo jako stupeň psychického vývoje "odrážení se od dna", zčernání, ponoření do tmy, rozpad. alchymicky vzato ,)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FRUTAA1: ha, tak ja uz v Brne nektery nesehnal, kdybys je tam u vas potkala, vem mi je prosim ;)
    Ale mam dalsi jiny a k tomu za dvacku Evu Syristovou :-)

    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    RAGGALADY: na Kladně...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    RAGGALADY: já si nakoupil v Brně u nádraží, luxusní kauf.
    RAGGALADY
    RAGGALADY --- ---
    FRUTAA1: Ve které pobočce si na ně narazila? Evidentně je nemají všude..
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    "Porušení zákazu je de facto prvním účinným hrdinským činem, umožňujícím kontakt s neznámem, s nevědomím: tak může být nastartován vývojový proces." - Příběhy duše mě baví!
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    Taky jsem zabrousila do Levných knih a čekalo tam na mě překvapení. Kdo má zájem o pokusné výklady jungiánů, neváhejte, vše 9 - 19 Kč:
    CAVE
    CAVE --- ---
    Samoorganizace a psychologie? Jdou tyhle dvě věci dohromady? Přijďte se zdarma podívat na ukázkovou hodinu!

    [ Jak se samovzdělávat v psychologii / workshopworkshop / 25.1.2015 / CR - Praha - Vila Flora, Vlašimská 13, Praha 10 ]
    RAGGALADY
    RAGGALADY --- ---
    KAMAHL: Objevila jsem ji ve verzi s obrazy v naší PedF studovně, chtěla jsem ti to vlastně říct, můžeš někdy se mnou se na ni podívat :)
    MIJAZMIJA
    MIJAZMIJA --- ---
    Hlásím dva úlovky z nakladatelství Tomáše Janečka, které jsou teď v prodeji v Levných knihách. Každá 19 Kč:)



    GAF
    GAF --- ---
    VALOR: má šibalskej úsměv! :D týjo v takovym věku. Tak to byl (je) správnej vědec.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Sím, nevíte, kde by se na internetu našly obrázky k Červené knize?
    VALOR
    VALOR --- ---
    Carl Jung speaks about Death
    https://www.youtube.com/watch?v=LOxlZm2AU4o
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    Vážení kolegové a kolegyně,

    dovolujeme si Vás pozvat na veřejnou přednášku Murray Steina 16.5. v Praze.

    MURRAY STEIN | Putování po Jungových spisech o alchymii

    VEŘEJNÁ PŘEDNÁŠKA | JUNGOVA MAPA DUŠE ANEB ORIENTACE VE VNITŘNÍM SVĚTĚ

    Srozumitelné vysvětlení Jungových nejdůležitějších konceptů jako jsou kolektivní nevědomí, archetypy, komplexy, teorie libida, persona a stín, animus a anima, Bytostné já, individuace, synchronicita.
    Doporučená literatura: C.G. Jung: výbor z díla VI.: Představy spásy v alchymii


    SEMINÁŘ | ALCHYMIE V ANALYTICKÉ PSYCHOLOGII A PSYCHOTERAPII
    PROČ BYLA ALCHYMIE PRO JUNGA DŮLEŽITÁ A JAK MŮŽE BÝT UŽITEČNÁ V DNEŠNÍ DOBĚ PRO NÁS.

    V momentě, kdy se Jung dostal k alchymistickým spisům, skončil s psaním Červené knihy. Tak podstatné informace o duševních procesech v alchymii našel.

    Murray Stein projde krátce tématem alchymie v Jungově díle, aby se poté mohl zaměřit na hlavní téma semináře: vztah alchymie a analytické psychologie a její konkretní, praktická použitelnost v psychoterapeutické praxi i v individuačním procesu obecně.

    MURRAY STEIN, PH.D.

    je jungovský tréninkový psychoanalytik a mezinárodně uznávaný lektor analytické psychologie. Narodil se v roce 1943 v Kanadě.

    Je absolventem Yale University (B.A., M.Div.), University of Chicago (Ph.D., náboženství a psychologie) a Jungova Institutu v Curychu. Je zakládajícím členem Interreligiózní společnosti jungovských analytiků a Společnosti jungovských analytiků v Chicagu. Byl prezidentem IAAP - International Association for Analytical Psychology (2001-4) a prezidentem ISAP - International School of Analytical Psychology (2008-2012) v Curychu. Je členem Swiss Society for Analytical Psychology.

    Napsal a editoval knihy, z nichž některé patří k základní literatuře studia analytické psychologie, například: Jung´s Map of the Soul, The Principle of Individuation, Jungian Psychoanalysis, In Midlife, The Edinburgh International Encyclopedia of Psychoanalysis. Do češtiny je přeložen jím spolueditovaný soubor Příběhy duše - moderní jungiánský výklad pohádek. Pro více informací viz www.MurrayStein.com

    ČASOVÝ HARMONOGRAM:

    Pátek 16. 5. 17:00 - 20:00 přednáška Klášter Emauzy


    MÍSTO KONÁNÍ:

    Přednáška proběhne v refektáři historické budovy opatství Emauzy. Vyšehradská 49, Praha 2.
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    Iconic Psychiatrist Carl Jung on Human Personality in Rare BBC Interview | Brain Pickings
    http://www.brainpickings.org/index.php/2013/07/26/carl-jung-bbc-face-to-face/
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    The Robert Moss BLOG: Carl Jung, Shaman of the West
    http://mossdreams.blogspot.cz/2014/03/carl-jung-shaman-of-west.html?spref=fb
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam