• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...



    Temata


  • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
  • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
  • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
  • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

  • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
    rozbalit záhlaví
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    OSIP: Myslim ze tehdy uz u oskara... ted si nejsem jist ale et jsem nemel nikdy... pred oskarem paegas
    OSIP
    OSIP --- ---
    JESSE_MORENO: a u kohos byl? blacklist podporuje jenom eurotel.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JESSE_MORENO: uz tak pred 5ti lety jsem mel poprve moznost koupit telefon z kradeneho kamionu plneho nokii... ale ja presto tehdy koupil nokiu 8850 kterou jsem spokojene pouzival
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    pockej co presne jestli je cestne?? Zmenit IMEI?
    SATAI
    SATAI --- ---
    JESSE_MORENO: A přijde ti to čestné? //Sorry za OT, ale ta otázka mi přijde docela zajímavá
    SATAI
    SATAI --- ---
    Takže se shodneme na tom, že to je věc možná, ale nevíme, zda to tak někdo dělá?

    http://www.mobilmania.cz/Profi/AR.asp?ARI=111516
    Listinné nebo datové výpisy pak přijdou na částku kolem dvou set korun. Instituce si vás tak mohou prověřit nejen na základě rodného nebo telefonního čísla, ale např. také podle kódů IMSI nebo IMEI. Zde jsou celkem logicky nejdražší položkou lustrace podle nejednoznačného identifikátoru (tedy pokud subjekt nezná ani jednu z výše uvedených identifikačních položek).

    //Takže pokud pašujete ty libertinské smažky, tak víte co dělat...

    Velmi osobní povzdech: to nemůže konečně začít dělat bezpečnost někdo od začátku pořádně?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    a jak se tu i zminilo to IMEI nebude tak slozite zmenit
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    mno prave
    SATAI
    SATAI --- ---
    Imho wikipedisti psali podle GSM normy, zda to někdo implementuje je věc jiná...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ja uz o tom slysel ale je to podle me blbost... mytus kterej vznikl aby lidi nekupovali corky... uz tak pred 5ti lety jsem mel poprve moznost koupit telefon z kradeneho kamionu plneho nokii... nekdo me varoval ze kdyz se tohle stane zablokujou vsechny IMEI vsech telefonu co v tom kamionu byly a uz si z nej nezavolam... ale ja presto tehdy koupil nokiu 8850 kterou jsem spokojene pouzival asi 2 roky a volat slo porad.............................. Mozna je to trochu dyl vim ze v roce 2000 mozna uz byla 8850 minulosti ale to datum je jen orientacni jde o udalost jako takovou
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    jo a vi nekdo o nekom kdo ma telefon kterej z toho duvodu nefunguje??
    SATAI
    SATAI --- ---
    http://en.wikipedia.org/wiki/IMEI
    When mobile equipment is stolen or lost, the operator or owner will typically contact the Central Equipment Identity Register (CEIR) which blacklists the device in all operator switches so that it will in effect become unusable, making theft of mobile equipment a useless business.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    jestli ma nekdo presnejsi informace (a pravdive resp. potvrzene) at je prosim prida do diskuse ale IMHO je to nesmysl
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    OSIP: Pockej pockej mozna se pletes a myslis... v ramci postu pred touhle konverzaci se pokusme tady prosazovat jen pravdy ano? ja pokud vim tak nic takoveho nefunguje ale nechci to tvrdit na sto procent... podle toho co ale pises si myslim ze pletes dve veci dohromady - IMEI vs. Eurotel to se jedna o black list a ten funguje jen tak ze kdyz ti ukradnou telefon nahlasis se do black listu a kdyz nahodou ho nekdo koupi a bude tak hodnej/hloupej a najde to IMEI tam tak ti zavola a rekne ze ma tvuj telefon.... to je vse co je mi znamo. S tou komunikaci si myslim ze je to jen dalsi urban legend jako poslouchani telefonu kterej lezi na stole a nevola...
    OSIP
    OSIP --- ---
    A5: to se asi neodesila primo v sms, ale rek bych ze nejak figuruje v komunikaci mezi telefonem a siti. No rozhodne je moznost u ET zablokovat telefon podle IMEI, tj. kdyz je moznost takovydle operace, myslim si ze lze i dohledat s jakou pracuje simkou.
    p.s. imei myslim zmenit v telefonu de.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    SATAI: zfetovany10ti lety libertinsky disidenty ;)

    OSIP: Mam ET, to jsem nevedel, ze treba s sms se odesila i IMEI telefonu..by to chtelo nejak to imei zmenit..proste cracknout telefon :)
    OSIP
    OSIP --- ---
    a5: mozna se pletu, ale telefon je v gsm komunikaci reprezentovanej "jedinecnym" cislem IMEI, spolu s cislem simkarty IMSI, je pak podle nakyho algoritmu vygenerovany heslo pro sifrovani komunikace. tj. telefon posila beteesce obe ta cisla, takze je mozny vysledovat ten pristroj, pripadne jakou simkartu, tj cislo vyuziva. s tim lehce souvisi moznost zablokovani pristroje danyho IMEI, napr po ukradeni, v cechach to podporuje eurotel a v budoucnu oskar.
    SATAI
    SATAI --- ---
    _A5_: Pašuješ děti, drogy nebo libertinské disidenty? ;)
    _A5_
    _A5_ --- ---
    OSIP: Oni muzou sledovat i samotnej pristroj?!

    sakra, uz me ten big brother zacina srat. Asi prestanu mobil uplne pouzivat
    OSIP
    OSIP --- ---
    A5: pokud budes mit stejnej pristroj tak je teoreticky mozny ze muzou zjistit jaky mas novy cislo.
    SATAI
    SATAI --- ---
    _A5_: Asi budeš volat stejným lidem ne? A ti asi neuniknou pozornosti. Navíc asi budeš mít stejný přístroj, stejné zvyky etc.

    ...mimochodem - doufám, že ta diskuse je čistě akademická ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam