• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    _A5_
    _A5_ --- ---
    OSIP: Oni muzou sledovat i samotnej pristroj?!

    sakra, uz me ten big brother zacina srat. Asi prestanu mobil uplne pouzivat
    OSIP
    OSIP --- ---
    A5: pokud budes mit stejnej pristroj tak je teoreticky mozny ze muzou zjistit jaky mas novy cislo.
    SATAI
    SATAI --- ---
    _A5_: Asi budeš volat stejným lidem ne? A ti asi neuniknou pozornosti. Navíc asi budeš mít stejný přístroj, stejné zvyky etc.

    ...mimochodem - doufám, že ta diskuse je čistě akademická ;)
    _A5_
    _A5_ --- ---
    SATAI: Jak moc trivialni? Jde tomu nejak zamezit, aby ho znovu ..uhodli?
    SATAI
    SATAI --- ---
    _A5_: Dokud nebudou znat tve nove cislo tak ano. Ale uhodnout ho je imho vcelku trivialni...
    _A5_
    _A5_ --- ---
    pomuze zmena tel. cisla/sim karty, kdyz me odposlouchava policie, aby me uz neodposlouchavali? :)
    RCR
    RCR --- ---
    JDEE: Tak to je v poho, proste se vsichni obcane zacnou navzajem prozvanet a databaze umre :)
    Fakt ziskavam dojem, ze staty se snazi lidi primet k tomu, aby generovali zbytecny traffic sami od sebe v sebeobrane. Kdyz se posle kazdy den tisic mailu mezi dvema schrankama, ktere jsou tak nastavene, znamena to par kilo denne, pokud tohle vyrobi milion Cechu, je to par giga denne, nekolik terra bordelu rocne. Inu co se da delat, az to zacne byt financne neunosne, tak to snad odpiskaji...
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    Clanek o tom, co zada Bushova administrativa po vyhledavacich, je to hnuj, ale obcas se divim, ze se jeste divim...
    http://aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=56441
    MQ7
    MQ7 --- ---
    Na odlehčení:
    Náš učitel kryptografie na 1. přednášce: "V poslední době už má šifrování opodstatnění už i ve veřejném sektoru. Nedávno mi přišel email s nabídkou 'Enlarge your penis'. Jak mohli vědět že to potřebuju?"
    A proto šifrujte, užívejte steganografii a kontrolujte integritu dat :)
    JDEE
    JDEE --- ---
    Mozna odpoved na dotaz ID Jeremius, bohuzel kladna :(

    http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?apc=zzvx1--&x=1045999
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Byla jiz schvalena Evropskym parlamentem?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nevite, jak to aktualne vypada s EU smernici "Electronic communications: personal data protection rules and availability of traffic data for anti-terrorism purposes", co uklada uchovavat elekronicka data po dobu 6 - 24 mesicu?
    RCR
    RCR --- ---
    REDTIME: Jojo, taky na mne tak mnoha prohlaseni a zvesti pusobi.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JESSE_MORENO: Mno moje paranoira rika ze moc superove zpravy jako "milion odposlechu za minulej rok",ktere vypusti nejakej pofiderni zdroj ma spis odvratit pozornost od neco mnohokrat drastictejsiho. Proste dezinformace.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ANEZAK397: Mkay vysvetleno to jsem rad :o) chapu o cem mluvis a jsem rad ze tohle je snad jedinej pripad... ono je to vseobecne tezky, tady kdyz si prolistujes trochu zpet je vic takovych informaci ale nekdy opravdu neni mozne rict odkud takova zvest prichazi uz kvuli tomu aby ten zdroj vydrzel.... ale paranoia je to pak solidni to uznavam :o)))
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    JESSE_MORENO: Mas pravdu, mela jsem to rozepsat. "Podle jednoho zdroje" je dost zavadejici informace. Kontakt na zdroj je uveden, ale v clanku je opet uvedeno "podle jednoho zdroje." Clovek se musi dostat az na konec stranky k vysvetlivce, kde je odkaz na novinky.cz. Tady tento zdroj neni uveden! Visi to tedy nekde ve vzduchu, neni jasne odkud je to citovano. Neberte to nejak spatne, ale zrovna pokud je tu rec o spehovani a nekalych praktikach, snazte se uvadet seriozni zdroje svych tvrzeni. Tak jen tak :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    REDTIME: takovy zpravy jsou dnes v mode... :)
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    JESSE_MORENO: Mno ono to "podle jednoho zdroje" vyzniva, tak jako ... "jedna baba povidala"....
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    ANEZAK397: Jestli se ti na tom neco nelibi tak mluv konkretne protoze jsi prvni komu to nejak vadi, nerekl jsi co je na tom tak blbeho a ja nemam ani nejmensi chut tahat z tebe rozumy co ti na tom vadi... neco jineho by bylo kdybys prisel s rozumnym dotazem nebo obohacenim diskuse ale bohapuste stourani do blbosti fakt rad nemam... a kdybys cetl pozorne vsimnes si ze za tim nadpisem je odkaz na jinou sajtu kde tohle napsali.... omg
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam