• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...



    Temata


  • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
  • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
  • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
  • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

  • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
    rozbalit záhlaví
    SATAI
    SATAI --- ---
    JDEE: Vypovidaci hodnota nula nula nic.
    A par dobre umistenych Tomahawku...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JDEE: Stejne si myslim ze zadny utok na Iran nebude... to spis driv pujdou po Syrii... ale uz dost OT
    JDEE
    JDEE --- ---
    Pravdepodobne tato petice utok na Iran neovlivni, ale prace spojena s jejim podpisem je tak mala, ze to stoji i za tu malou sanci.
    Petice prinejmensim ukaze, kolik lidi za Fuhrerem nestoji.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JDEE: I kdyby patrilo... Opravdu si myslis ze je to k necemu???
    JDEE
    JDEE --- ---
    Do teto diskuse to sice nepatri, ale prijde mi to dulezite.

    Petice proti utoku na Iran
    http://stopwaroniran.org/statement.shtml
    JDEE
    JDEE --- ---
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ADM
    ADM --- ---
    kamos od operatora rika ze blokaci, zjisteni identity podle IMEI je mozno, pokud je k tomu budou tlacit fizlove. ja prej mam tlacit na ne, pokud jde o trestny cin (skoda nad 5 litru), jakoze jde, protoze to sami nedelaji. tak jsem sam zvedavy, a kdyztak budu informovat.
    ADM
    ADM --- ---
    no vida, pred mesicem mi ukradli mobil, koukam prave do zarucaku ... a mam tam IMEI. tak schvalne udelame pokus, zitra se na to preptam u operatora. od fizlu by mi pry melo jeste neco prijit (hlasil jsem to kvuli dokladum), tak budu cekat a zkusim to pak u nich. uvidime jestli ti zmrdi delaj taky neco pro lidi a ne jen proti nim.
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    ohledne archivace IMEI se nema cenu dohadovat (viz. DANYSEK). jina vec je vyuziti ze strany policie - policie to vyuzit umi (overeno v praxi, kamosovi takhle sebrali telefon, kterej si koupil v nejakem bazaru. prave na zaklade IMEI), ale dela to minimalne. muzeme tedy pocitat s tim, ze kdyz nekdo bude chtit svuj ukradeny telefon zpet a zatlaci na PCR, nebo PCR bude potrebovat nejake kladne body za vyresene pripady, tak teto moznosti vyuzji...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JDEE: ve vyhlasce 485/2005 je mj. uveden pozadavek na archivaci IMEI u uskutecnenych spojeni, takze lze predpokladat ze s touto informaci pracuji (pozadavky evidentne psal nekdo, kdo vi co chtit).
    JDEE
    JDEE --- ---
    Konkretni telefon je mozne v siti rozeznat nezavisle od SIM.
    Jestli tato data pro rozpoznani pouziva i policie, nevim...nicmene u operatora to mozne je a policie ma do site pristupove body(takze pokud to nedela, je to pouze jeji neschopnosti).Stejne moznosti ma Agatha.
    Dalsi indicii by mohlo byt, ze Judr. Sokol ma diplomatku plnou telefonu :)))
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    OSIP ma (co ja vim) pravdu. Telefon se identifikuje svym "ID", takze vymena sim karty nestaci. Na to IMHO dojela spousta blbcu, co zavolaji, ze je bomba na letisti, vezmou si novou SIM kartu a mysli si, jak na fizly nevyzrali
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    OSIP: Myslim ze tehdy uz u oskara... ted si nejsem jist ale et jsem nemel nikdy... pred oskarem paegas
    OSIP
    OSIP --- ---
    JESSE_MORENO: a u kohos byl? blacklist podporuje jenom eurotel.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JESSE_MORENO: uz tak pred 5ti lety jsem mel poprve moznost koupit telefon z kradeneho kamionu plneho nokii... ale ja presto tehdy koupil nokiu 8850 kterou jsem spokojene pouzival
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    pockej co presne jestli je cestne?? Zmenit IMEI?
    SATAI
    SATAI --- ---
    JESSE_MORENO: A přijde ti to čestné? //Sorry za OT, ale ta otázka mi přijde docela zajímavá
    SATAI
    SATAI --- ---
    Takže se shodneme na tom, že to je věc možná, ale nevíme, zda to tak někdo dělá?

    http://www.mobilmania.cz/Profi/AR.asp?ARI=111516
    Listinné nebo datové výpisy pak přijdou na částku kolem dvou set korun. Instituce si vás tak mohou prověřit nejen na základě rodného nebo telefonního čísla, ale např. také podle kódů IMSI nebo IMEI. Zde jsou celkem logicky nejdražší položkou lustrace podle nejednoznačného identifikátoru (tedy pokud subjekt nezná ani jednu z výše uvedených identifikačních položek).

    //Takže pokud pašujete ty libertinské smažky, tak víte co dělat...

    Velmi osobní povzdech: to nemůže konečně začít dělat bezpečnost někdo od začátku pořádně?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    a jak se tu i zminilo to IMEI nebude tak slozite zmenit
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    mno prave
    SATAI
    SATAI --- ---
    Imho wikipedisti psali podle GSM normy, zda to někdo implementuje je věc jiná...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam