• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...



    Temata


  • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
  • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
  • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
  • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

  • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
    rozbalit záhlaví
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    GOG23: http://www.lupa.cz/vyhledavani/?qs=echelon&search=Hledej&kde%5Bvsude%5D=1&SID=5B9A5AA365AA761100021211756019D1
    http://www.isdn.cz/print.php?cid=3179

    podle vseho neni Echelon nejake konkretni zarizeni, ale komplexni system zarizeni, lidi, organizaci a statu, ktere se podileji na shromazdovani a vymene informaci...
    ...protoze nedovedu si predstavit jak by fyzicky byo do internetu zapojeno na 1 miste zarizeni pres ktrere by sel veskery traffic netu, to je blbost, takovych zarizeni by muselo byt nainstalovano na kazdem smerovaci ci uzlu coz je nerealne, tim uz beztak disponuji provideri, takze cele "spiknuti" imo spociva spise ve vynucene spolupraci zainteresovanych subjektu...
    GOG23
    GOG23 --- ---
    hm a jakym zpusobem funguje echeleon?
    JDEE
    JDEE --- ---
    GOG23:
    BIS spada pod MV ;)
    Nemyslim si, dle dostupnych informaci,ze monitoruji plosne (zatim).
    1. Bud mohou v konkretnich pripadech spolupracovat s providery
    2. Externe s IT experty (hackery)
    Takze ma mimino pravdu a kdyz budes sifrovat pripadne pouzivat nejake proxy(logy) jsi v bezpeci.
    GOG23
    GOG23 --- ---
    nemyslim MV ale BIS
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    GOG23: nebalzni kde by na to vzali penize ....navic stat do netu vubec nevidi, na vnitru jsou horsi ITaci nez kde u jaky firmy, uz jim x krat hackli web a ja nevim co jeste....co se tyce "elektronickych" hrozeb od statu tak bych se vubec nebal, ty technologie maji v rukach firmy a s tema se da obchodovat a obchod byl vzdy nadrazen zakonu, takze ja si myslim, ze paranoia neni namiste, kazdej kdo trochu vidi do elektroniky a kompu tak se zabezpeci tak aby na nej z 99% nikdo nemohl, navic pres 10 let provozuju vlastni net a nikdy mi tam nikdo zadnej zasadnejsi bordel neudelal a ani k uniku citlivych informaci nikdy nedoslo....
    technologii jak se branit je dost, staci je jen umet dobre pouzivat...
    GOG23
    GOG23 --- ---
    OSIP: ja myslel ze jo
    OSIP
    OSIP --- ---
    gog23: myslim ze v cechach se zatim zadnej urad plosnym monitorovanim netu nezabejva.
    GOG23
    GOG23 --- ---
    ptal sem se na neco jinyho :-))
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    GOG23: k odposlouchavani internetu ti staci komp, sitova karta a pripojeni na net, kartu prepnes do promiskuitniho modu a nainstaluj si nejakyho net snifera a muzes echovat jakejkoli traffic, ale zabezpeceny data musis desifrovat, coz je temer nemozne...
    GOG23
    GOG23 --- ---
    zna nekdo odpoved na mou otazku?
    JDEE
    JDEE --- ---
    V prvni fazi ne, v druhe ano. Otazka je jestli nas nebude moc zlobit latence(prece jen UMTS jeste neni prilis rozsireno).
    SATAI
    SATAI --- ---
    Bude to SIP based?
    JDEE
    JDEE --- ---
    Samozrejme. Doufam, ze bude koncem leta hotov ...a nebude to jen tak nejaky hlas-spousta zajimavych vlastnosti a dodatecnych fci ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JDEE: Uz se konecne chysta hlas?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JDEE: Ech... :o)
    JDEE
    JDEE --- ---
    Nebot nam to volal poradatel ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    JDEE: Jak jsi prisel na to ze zrusil svou ucast prave kvuli vam??
    JDEE
    JDEE --- ---
    14.3. se CircleTech ucastni konference o bezpecnosti http://e-konference.utb.cz/
    Po te co Eurotel zjistil, ze se ji ucastnime, zrusil svou ucast i sponzorsky prispevek.
    Prijde mi to docela zabavne :)
    GOG23
    GOG23 --- ---
    a kdo to spravuje? nemuzu o tom najit zadne informace
    GOG23
    GOG23 --- ---
    vite nekdo jaky system se pouziva v CR k odposlouchavani interentu?
    JDEE
    JDEE --- ---
    Ano.Proc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam