• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    No ale asi si ji sama doma nevyrobila zejo... otazka zni jesti ji koupila novou zabalenou v ksefte nebo napriklad nekde v zastavarne apod....
    SIL_NA_SAN
    SIL_NA_SAN --- ---
    SATAI: vlastni
    SATAI
    SATAI --- ---
    SIL_NA_SAN: A tu si obstarala vlastni nebo nafasovala s telefonem?
    SIL_NA_SAN
    SIL_NA_SAN --- ---
    SATAI: myslim, ze na SIMce
    SATAI
    SATAI --- ---
    SIL_NA_SAN: Cislo bylo na SIMce nebo v pameti telefonu?
    SIL_NA_SAN
    SIL_NA_SAN --- ---
    JDEE: ten prvni (Nokia) mela od sveho pritele, s kterym chodila asi ctyri roky (rozesli se v kvetnu 2005). Osudne Vanoce byly Vanoce 2005. Novy, druhy telefon (Siemens) pak dostala po sestre asi pred dvema mesici. Staci tohle?
    JDEE
    JDEE --- ---
    SIL_NA_SAN: Jaky je puvod telefonu slecny Jany?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    mimino: este ze tak.. zatim..
    SIL_NA_SAN
    SIL_NA_SAN --- ---
    tak pro vas mam takovej mobilne inofrmacni orisek, pribeh ze zivota, kterej se stal moji znamy. verim, ze vzhledem k zamereni klubu to neni ot a mozna to inspiruje nekoho, kdo vyviji ty ochranny programy. no a kdyztak me holt smaznete. takze:

    Slecna, rikejme ji treba Jana, rano na vanocni svatky rozesilala prani vybranym jedincum ze sveho adresare. V adresari take mela ulozene tri ruzne Milany. Vsem trem blahoprani poslala.

    Vecer ji jeden z Milanu ulozenych v adresari odpovedel ve smyslu: "Kdo mi to pise?" po kratke vymene se ukazalo, ze dotycny se sice Milan jmenuje, ale Janu vubec nezna a Jana vubec nezna jeho. Omyl? Rekl, ze je o nekolik let mladsi nez Jana a zacal vypravet o problemech se svou pritelkyni. Jana si s nim ze zvedavosti zacala psat a tak to ve vsi slusnosti probihalo asi dva mesice. Mezitim ji Milan zkontaktoval i e-mailem z adresy milan.kouba@seznam.cz

    Po dvou mesicich Jana dostala smsku od Lucky (tak jak ji mela ulozenou v adresari), sve spoluzacky ze stredni. Pres rok spolu nemluvily. v smsce stalo: "Ahoj, tohle je moje nove cislo. Milan." Zadnou Lucku pry nezna. Jana se lekla a prestala s Milanem komunikovat. On pise dal kazdy den (z obou cisel - od ruznych operatoru) a dela, ze nic nechape. Telefonaty od cizich lidi neprijima, na smsky nereaguje.

    Ma nekdo vysvetleni, napad, ci doplnujici dotaz?
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    JESSE_MORENO: no ja vim o nekolika, kteri to delaji navic v nekterych pripadech maji co skryvat prave operatori, chci jen rict, ze neexistuje zadna globalni kontrola internetu jen pripadna spoluprace providera se zakonem a to neni dostatecne pro zakon ani pro zlocin navic logy nejsou vse, kdyz budu pouzivat IPSEC tak logy nadnarodnich operatoru nebudou k nicemu, treba takova DB nyxu by me jako pripadnyho fizla zajimala vic nez vsechny traffic logy Tiscali za mesic...
    SATAI
    SATAI --- ---
    SIL_NA_SAN: Mobilni adresar bude nejspis ulozen primo v pameti telefonu a nedostanes se k nemu, pokud se nepletu. Trocha stesti by mohl byt s nejakym smartphonem.
    SIL_NA_SAN
    SIL_NA_SAN --- ---
    mam docela dulezitej dotaz. da se simulovat mobilni telefonni cislo, bez uziti profesionalni techniky? tzv. muze vam nekdo napsat z nejakeho cisla, vy komunikovat nazpatek atd aniz by jste si skutecne psali s domnelym cislem? dale: jak tezke je dostat se nekomu do mobilniho adresare (bez fyzickeho pristupu k mobilu) ?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    MIMINO: Hele je to jen tva teorie abys dokazal ze ta moznost je nebo opravdu veris ze si nekdo z nadnarodnich operatoru usmysli ze jim da nespravne logy aby zachranil soukromi zakazniku???
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    JEREMIUS: ja verim, ze to vetsine provideru za to nestoji, ale to stale nevylucuje, ze to nekdo neudela, proste v zajmu svobody informaci, najdou se nezavisli mensi operatori a site, kde se zadny "policejni" metody netradujou, viz komunity kolem freewaru a opensourcu a "hackerske" skupiny, ktere tvori nezanedbatelne hrace na celosvetovem poli informatiky...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MIMINO: Tak ta ted nam vysvetli, proc by to nekdo delal? Souhlasim s Dostou, zadnymu providerovi tohle za to nestoji
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    DOSTA: no me by spis zajimalo jak prijdou na to, ze jim provider nedal vse, kdyz vis dopredu, ze po tobe bude nekdo neco takovyho chtit tak se na to pripravim, kdyz log smazes a smazes zaznam o tom, ze byl smazanej log a das jim jinej podobny velikosti ze stejne oblasti logovani tak na to nikdo jen tak neprijde...
    SATAI
    SATAI --- ---
    je tu nejaky pravnik?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    ja myslim, ze kdyby se prokazalo, ze jim provider dal data, ktera neodpovidaly skutecnosti, tak by z toho provider mohl mit velky neprijemnosti o ktery nestoji, tudiz proc by to mel riskovat, kdyz mu o nic nejde, proste da informace a hotovo.. a oni je muzou pouzit jak chteji, zvlast, kdyz na to budou mit zakon!..
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    asi jo, ale zajimalo by me jak to probihalo, jestli verili tomu co jim provider dava nebo si to sami ohlidali ?
    SATAI
    SATAI --- ---
    GOG23: A dali jim je?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam