• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    RCR
    RCR --- ---
    ATTILAH: Anonymita karty nic neresi stejne jako u mobilek - dopatrani kombinace karta-clovek tam, kde te to zajima je trivialni.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    SHINNITCHIKA: To jsou manipulátoři. My (IuRe) jsme s nimi jednali a obavy vyjadřujeme pořád. Nebezpečná je pdoel nás kombinace se znovuzavedebním turniketů (už si zadali i studii proveditelnosti) - bezkontaktně lže sledovat pohyb úplně v klidu. Jediný argument, co rpoti tomu mají je, že "to dělat nebudou nemusíme se bát".
    Pže jim nevěříme (i kdyby jo, příští radní nebo vedení DP to může změnit přes noc), požadujeme anonymní verzi karty pro účely DP, která by byla za stejnou cenu (což jde už teď s klasickýma časvýma kuponama). petice kdyžtak tady: http://www.slidilove.cz/petice/opencard
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    myslim, ze obcanske zdruzeni vychazelo pouze ze zpusobu uziti karty, ke ktere je urcena

    nic proti tomu, ale co kdyz si tu moji puci brach, to tam nebude potreba zadavat pin ?
    RCR
    RCR --- ---
    SATAI: Tvoje srajtofle je z celyho buvola? Tak to chapu, ze ji rad nahradis malou kovovou :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    RCR: Pro mne je to jenom vymena jednoho pouzdra za druhe. Zahyne o jednoho buvola mene ;)
    RCR
    RCR --- ---
    SATAI: Jasne, ale co to realne prinese? Potrebu mit namisto vsemoznejch obcanek a dalsich dokladu kupku hezkych perletovych krabicek nemam a nevidim v tom nic estetickeho. Nechapu pridanou hodnotu nesmyslu jako pridanou hodnotu, ale jako aditivni zbytecnost nad primarni ucel.

    Ono to bude tezky, pac dolovani dat z tehle mrch bude patrne nejak zakone regulovany, takze pak bude kapku problem se zverejnenim vysledku. Mate nekdo jasnou a poresnou predstavu o tomto rozmeru problemu?
    SATAI
    SATAI --- ---
    RCR: Vyrobce by mel pridet jeste nejakou pridanou hodnotu. V mem pripade trebas kvalitu zpracovani a splneni alepson zakladnich estetickych pozadavku.

    Ty smerove anteny se nedozvime, dokud to nekdo nevyzkousi. Presneji jedine, co se dozvime je, zda konkretni utok funguje nebo ne.
    RCR
    RCR --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Takze tradicne utracime penize za to, abychom meli uroven kvality zivota pobliz puvodni urovne, ktera tady predtim, nez jsme ji "zvysili". Tenhle typ hospodarskyho rustu je hodne nezdravej, vyroba tech kritu je kravina, ktera nema opodstatneni, protoze si takovej kryt umi udelat kazdej debil doma sam z kusu alobalu.
    Vedle toho je otazka jak moc bude takovej kryt fungovat proti nekomu, kdo skrze nej bude chtit cist a vychyta si smerovy anteny a podobny veci.
    Proti chipovani pod kuzi ala amici je to porad este prd, ale i tak je to pro mne jasnej argument pro zustat u normalnich jizdenek, ktery me takjaktak vyjdou podobne draho jako tramvajenka.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    SHINNITCHIKA: staci vhodny magneticky kryt na kartu (doklady). Uz se tim hodne komercnich prodejcu zabyva .. vyber je siroky
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    Ach jo, to je neuveritelny. Co produkuji za hlody.

    http://www.praha.eu/jnp/cz/opencard/aktualne/pro_media/opencard_neni_spion.html

    Vzhledem k tomu, že na čipu karty opencard bude zaznamenáno pouze číslo karty a věk držitele, nebude možné jakkoliv sledovat pohyb jejího majitele.

    Dokud tam bude to cislo tak to vyjde uplne nastejno.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    CLONE9: taky uz neni 3 roky aktualizovana tak to je vcelku pochopitelne ne :o)
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    RCR: Haha, jsem se fakt pobavil pri pondelku :-)
    RCR
    RCR --- ---
    SHINNITCHIKA: "Ujišťujeme klienty VZP, že jejich zdravotní dokumentace je chráněna zákonem a nikdo nepovolaný k ní nemá přístup," podpořil ho v dodatečném prohlášení také mluvčí pojišťovny.
    -- Tenhle zakon, to je asi celkem hustej admin, kdyz maj tak rezolutni hlasky :)
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    mrknul jsem na nastenku a zjistil, zw posledni odkaz na ni vede nekam do pikacu
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    ATTILAH: To jsem zvedav jak to tam vypada, jeste jsem tam toz nebyl.

    ot.
    Tak kam se na tohle hrabe Open card:

    http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=615998

    silne pochybuju, ze to bude kvalitne zabezpecene.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    SHINNITCHIKA: Paráda, budem se těšit. Bude to v té nové crossí japanostyl kavárně. Ještě sem hodíme před akcí avízo s víc detaily.
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    ATTILAH: Hmm, kamaradka me taktne upozornila, ze to neni dnes, ale az v rijnu :-D
    Takze tam jdu urcite.
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    SHINNITCHIKA: Uschopni se, bude to za to stat! :-) Ale dost mozna, ze bude nejaky stream z cele akce na net, takze to das i z domova.
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    Tohle by mohlo byt zajimave. Skoda, ze jsem na neschopence.

    http://www.blisty.cz/2008/9/11/art42688.html

    Nevládní organizace IuRe pak rámci Freedom not fear akcí uspořádá 11. října v pražském Cross Clubu workshop na seznámení s technikami ochrany soukromí na internetu, besedu a promítání dokumentů s tématikou soukromí a jeho ohrožení. K podpoře protestu vyzývá Iure i další české nevládní organizace, které se zabývají ochranou lidských práv.
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    ATTILAH: TFUJ! Jsem teprve v pulce a staci me to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam