• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    SAMGARR: Taky by me zajimalo, bez lepsich filtru je to usili obdivuhodne, ale uplne k prdu
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Duckduckgo ma pro me jednu nevyhodu - neumi zobrazit vysledky vyhledavani jenom pro "cesky" internet, mate nekdo nejake reseni?
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    THEBYS: to je komunikace za pomoci externiho klienta? Tj. ze Facebook nema k dispozici soukromy klice?
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    MATHEW_ER: Nechci si nic představovat. Mě zajímá, proč zveřejňovat číslo účtu, když na druhý straně řeším šifrování FB chatu.
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    PEPAK: Nevím, jsem laik. Ale moje otázka je, proč to zveřejňovat?
    THEBYS
    THEBYS --- ---
    WOODMAKER: Komunikace proběhlá přes facebook s OTR vypadá v historii takhle:


    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    LIBORO: pokud nebudes srovnavat vice veci, mozna pouze analogie, ktera zustava jen u financi... predstav si rozdil v uverejneni cisla uctu oproti informaci o pohybech na tom uctu. Jedno je kontaktni udaj, druhe soukroma data.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    LIBORO: Jakým způsobem by sis představoval, že zneužiješ číslo bankovního účtu? Myslím jako v našem prostředí, v US to mají trochu jinak. Já znám jen jeden realistický způsob, a to použít účet k odhalení jména jeho majitele.
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    OVERDRIVE: hele nechci, aby se to zvrhlo ve filozofickou debatu, ale proč na jedný straně - na svojí stránce veřejně uvádíš všechny tři čísla svých bankovních účtů a na druhou stranu si šifruješ emaily na gmailu?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    OVERDRIVE: omlouvám se, nechce se mi přemýšlet, tak se ptám: ta komunikace po facebooku jde pak číst z facebookové historie, když je takhle ošetřena?
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Udelal jsem takovy pokus - jen abych nemusel pouzivat skype, jsem lidi pozadal, aby si nainstalovali neco jinyho (jabber) a co se stalo? Nic. Prestal nekdo pouzivat skype? Ne. Vzdal jsem to...

    Podminka, aby obe strany pouzivali nejaka nastaveni vyjma tech, ktera je donuti se prihlasit do blbovzdornyho klienta - absolutni fail :(

    Jedinna sance je "blackbox" (treba tor v routeru) o kterem "bezny uzivatel" nebude mit ani tucha, a ten nekdo ochotny vzrazi mezi jejich pocitac a kabel do netu. Jinou sanci k masovemu rozsireni sifrovani skutecne nevidim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SAMGARR: primarne, kdyz navazu komunikaci s nekym, s kym si budu psat dyl, tak jej naucim sifrovat, pokud nepouzije hned na zacatku idiotsky argument "nemam co tajit"... pokud je to uplna lama, tak to ani nezkousim to nema smysl... nejsem uplne moc militantni ani co se linuxu tyce ani co se sifrovani tyce, ale tenhle navod je neco, podle ceho se naucil podepsat se snad kazdy koho znam, takze... http://overdrive.a-nihil.net/crypto-email.html

    Pouzivam na Androidu K-9 mail a AGP, takze sifrovane emaily ctu a pisu i z telefonu.
    Pro OTR komunikaci na Androidu pouzivam Gibberbot
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    OVERDRIVE: Par otazek - predpokladam, ze sifrujes i mail. Jak to probiha kdyz te nekdo tobe neznamy kontaktuje? Pozadujes vymenu klicu a jinak odmitas komunikovat? Ja treba obcas resim nejake zakazky a nedokazu si predstavit, ze budu klienta nutit k pouzivani sifrovane komunikace. A pritom co jsem pro koho delal je docela slusne kompro.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIBORO: cetl jsi ten clanek co jsem Ti linkoval? Protoze nevis, kdy na Tebe nekdo bude potrebovat neco vykopat. Na Facebooku napriklad nejdou smazat komunikace postou... takze treba za 5 let nekdo vykope, ze jsi si nekde daval jointa, ze jsi buzna a zid a postavej te za to ke zdi... ted to nelegalni samo neni. A to jako muze byt i neco naprosto neskodnyho, viz moxieho upozorneni na to, ze vlastnit humra pod urcitou velikost je nelegalni.
    Doporucuju si precist treb od Coryho Doctorowa [free pod CC licenci] knizku Homeland, ze ktere dost jasne plyne, jak se daji pekne priohnout zakony, abys moh dostat obuskem... napriklad letani RC letadelek v nejake oblasti a v nejaky cas muze byt povazovano za terrorismus... proto by Ti nemelo byt jedno, ze nekdo muze cist Tvou postu. Nemluve o tom, ze Ti muzu napsat ja neco, co Te shodi, pri spravne interpretaci.
    Unas neni system zalob tak monstrozni jako v USA, ale co kdyz jednou poletis do USA a podstoupis background check a najednou nedostanes viza za neco co jsi napsal na facebook?
    Vis, ze treba posilat nekomu penize, aby je vybral a poslal Tve rodine muze byt klasifikovano jako Money Loundering? Proste nevis.

    Sifrovat treba beznou kazdodenni komunikaci pomoci vsech kanalu je pritom TAK snadne... znova a znova viz: http://overdrive.a-nihil.net/crypto-pidgin.html

    Jestli si semnou nekdo chcete vymenit nejake siforvane zpravy abyste to otestovali, tak treba tpetru@gmail.com [jabber/gtalk], na facebooku jsem jako overdrive23

    Ja tereba vystupuju na netu UPLNE verejne, mam tam i cislo uctu, telefon... proste vsecko, viz me info, ale jde o to, ze nechci aby nekdo mel moznost cist co tema kanalama tece. Samotne kanaly jsou pro me jako verejny klic, tedy muzes je pouzit a jsou verejne zname, ale kurva pokud mi neco chces, udelej si semnou aspon nejaky zakladni tunel bezpecnosti...


    MMMchodem, co bych HODNE chtel, a na to by se moh chytit NYX je plugin do firefoxu, ktery by umoznoval sifrovat vlozeny prispevek treba ten co ted pisu....

    Nejake napady na tohle tema?
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    FURYAN: Já jsem geniální vzorek. Proč by mě nemělo bejt u prdele, že mě někdo sleduje?
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Taky doufam, ze lepsi je "pisek do lozisek" a nicit system spoustou falesnych dat, nez se uplne odpojit a delat neviditelnyho zasifrovanyho jantara. Sam nemam sanci... Ze vsech stovek lidi, se kterymi komunikuju, jsem uplne sam, ktery tohle resi. Sifrovany maily? Neznam nikoho, kdo by je pouzival. Taky jsem ze sveho okoli skoro jedinej, kdo ma maily na vlastnim serveru. Zbytek - freemaily. Jediny, ceho jsem dosahl, ze sem zkomplikoval zivot sam sobe.

    Co me sere daleko nejvic - vsem, s kym se bavim, je to uplne, ale UPLNE u prdele, ze je nekdo sleduje. :(
    THEBYS
    THEBYS --- ---
    OVERDRIVE: Já spíš přemýšlím, jestli má smysl snažit se být místo chybějícího uzlu grafu (nepoužívám sledovaný služby, moje kontakty ano) uzlem s falešnýma informacema (používám ty služby, ale informace nejsou pravdivý)...? Prostě... mlžit, teoreticky by se tak těm data-crawlerům dalo uniknout...

    Upřímě řečeno v boji mezi paranoiou a leností u mě zatím vítězí lenost, takže mlžení je taková z nouze ctnost...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LIBORO: to je dementni argument, samozrejme... at to nemusim opisovat, doporucuju precist Moxieho komentar na Wiredu: http://www.wired.com/.../06/why-i-have-nothing-to-hide-is-the-wrong-way-to-think-about-surveillance/

    SAMGARR: to je zrejme, ale precejen rozkladani toku informaci muze pomoct... uz jen v pripade padu primarniho emailu a tak... videl jsem ted nejakou app ktera umi zakladat docasne emaily jen pro kratkodobou potrebu, ale nemuzu to ted dohedat, myslim, ze to bylo v nejake SW sklizni na rootu
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    OVERDRIVE: Asi nejsem dostatečně paranoidní, ale běžne nedělám nic za co bych se musel stydět, nebo co bych musel skrývat. Tak je mi docela sumak, jestli mi někdo leze do pošty či mobilu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam