• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OVERDRIVE: je to nastavitelná bezpečnostní politika, snad i někde v té části nastavení kde je šifrování apod - dá se to nastavit např. i při připojení zařízení k exchange v rámci BYOD
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem vadi, ze jsem to tady tak nejak promenil v audit o cryptu i obcene?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Crypto Fails
    http://www.cryptofails.com/

    mmchodem, dalo by se do zahlavi prolinkovat? [ PGP, SSL & Co. ]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rozhovor se Snowdenem jeste pred whistleblow o security:

    Just before Edward Snowden became a world famous whistleblower, he answered a - Pastebin.com
    http://pastebin.com/zVC14byX
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    ANAXYM: hehe, vam to zapli taky? :)
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    OVERDRIVE: neco takovyho urcite jde udelat. Diky exchange uctu se mi takova politika nalila do telefonu (bez ni by ten mail nefungoval) a uz se mi ho asi 3x povedlo uspesne vymazat (SD kartu to nemaze)

    ale jak je to presne reseny, to ti nepovim, jen vim, ze to jde udelat :)
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    PROFOR: Možná jsem dotaz pochopil příliš striktně - já jsem to bral tak, jestli jde udělat čistě aplikačně (tzn. např. aplikace má pod kontrolou, jak přesně to promazávání funguje), bez speciální podpory v OS.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    OVERDRIVE: zkus androidlost, planb, lookout, neco z toho by to mohlo umet.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PEPAK: Nejsem android vyvojar, ale kdyz jsme resili smartphone security, tak samozrejme existuji sw od tretich stran, ktere umoznuji v pripade ukradeni telefonu na dalku smazat cely telefon. Takze to ocividne jde.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vcerejsi prednaska o cryptu, 270mb asi hodina, je to jen obecny uvod a par klicovych slov, ENG:
    http://mirror.vpsfree.cz/...eohrach/video/brm/lt/lt-2013-07/2013-07-04-everyday-crypto-overdrive.mkv
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    OVERDRIVE: Ruku do ohně za to nedám, ale základy programování pro Android mám. Takže přinejmenším v teorii by to, co chceš, nemělo jít uživatelskou aplikací udělat. Ale samozřejmě, co já mohu vědět o jeho případných skrytých možnostech, nemluvě už o chybách...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PEPAK: to vis jiste? vyznas s v Androidich systemech? jak moc by se to dalo hacknout do jadra? funguje tam neco jako linuxovej PAM?
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    OVERDRIVE: Pokud vím, tohle by muselo být přímo součástí Android OS. Aplikace nedostanou tolik práv, aby tohle mohly udělat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem nevedel jsem, ze neni obecne znama pravda, ze Androidi telefony do verze 2.* se daji debugovat po kabelu bez znalosti hesel... bacha na to...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    shanim mmchodem soft pro Android, ktery umozni pri zadani spatneho hesla [tedy resp spravneho hesla s jinym cilem] smazat data v telefonu... neznate nekdo neco takoveho?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem kdyz ted ctu bezpecnostni mailinglisty a spol, tak je venku tolik zeroday a tolik malware codu for sale, ze customizovat utok i na pomerne zkuseneho uzivatele je pomerne snadne...
    mmchodem jedno id, ktere sem ted pise se dost bavilo tim, ze zkouselo identifikovat uzivatele podle nastaveni browseru ve spojeni s flas cookies, otravenymi obrazky a podobne, to je neresitelne i pro HODNE advanced uzivatele, pokud nechtej mit misto pocitace brick nebo pouzivat links
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PROFOR: mam i cryptovane partisny i jednotlive soubory, navic na ruznych mistech ne jen ve svem pocitaci. systemovou partisnu pravda aktualne sifrovanou nemam.


    NYX: tohle je jedna z VELMI dulezitych informaci, proto jsem sem daval tu starou pravdu o TrueCryptu, ze treba word a spol umej obnovit soubory, ktery jsou zavreny v partisne, ktera je zamcena


    PROFOR: muzes celou tuhle ideu rozsirit? co znamena ne-blbuvzdornost v jakem bezne uzivanem softu ji je malo, jak si hrat na blbeho [priklad]? rozhodne by mi to pomohlo pri premysleni pri implementaci i propagande


    PROFOR: zkousel jsi to nekdy bypasnout tuhle antitheft ochranu? ja si s tim hral u jednoho IBM a je to docela snadne, ale musis o tom vedet, to je pravda


    PROFOR: tohle je kruta pravda, ze neni dulezite samotne decryptovani dat ale pochopeni vzorcu chovani cloveka, jak jsem rikal statisticka analyza je svine. cet jsem na arstechnice treba, jak chtali anon grupu a oni necetli tor trafic, proste hledali odkud jde, kdyz to dohledali, zjistili mac adresu usera, pak cekali pred barakem a koukali se kdo je ten user. samo to byly neprime dukazy, ale kdyz se to spoji se socingeneeringem kteremu se rika policejni vyslech...

    PEPAK: ano, tohle je taky dobra zminka - zkartovat data na disku, ke kteremu se nedostanes kvuliva vane elektronice nebo tak neco a zaroven nechces data hodit do kose, to je docela orisek... ja planuju vyzkouset termitovou reakci kterou jsem zahlid na youtube & hack-a-day ;]
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    SAMGARR: je mozne odposlechem zachytit obraz z monitoru, podle wiki to funguje predevsim u CRT, ale byly i nejake uspechy s LCD. Nevim jak moc prakticky nebo rozsireny to je... slysel jsem o tom zatim jen v cryptonomiconu.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    SAMGARR: Jako kdyz jsem jeste delal pro omnipol, tak ti meli pokovena a specialne ulozena okna kvuli odposlechu zvenci. Dneska uz to delat nemusis... :) Teda ne, ze by se to nepouzivalo naprosto vubec, ale je to domena, ktera cloveka zajimat nemusi. :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    PROFOR: Prave ze spoustu spyware/keyloggeru a botnetu jsem v akci videl atohle ne. Ale tim lip, aspon nemusim balit PC do alobalu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam