• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mate aktualni pluginy, pokud pouzivate firefox?

    https://www.mozilla.org/en-US/plugincheck/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    musim rict, ze u tohohle jsem se i/spis zasmal:

    Analysis: Is there a backdoor in Truecrypt? Is Truecrypt a CIA honeypot? | Privacy Lover
    http://www.privacylover.com/...nalysis-is-there-a-backdoor-in-truecrypt-is-truecrypt-a-cia-honeypot/
    INF1466
    INF1466 --- ---
    Declassified Documents Prove NSA Is Tapping the Internet | Threat Level | Wired.com
    http://www.wired.com/threatlevel/2013/08/nsa-tapping-internet/

    Foreign Intelligence Surveillance Court opinion on unconstitutional surveillance
    https://www.eff.org/sites/default/files/filenode/fisc_opinion_-_unconstitutional_surveillance_0.pdf
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OVERDRIVE: Po hodině jsem to kilnul, to je použitelné leda pro konspirační komunikaci, kde na dnech nezáleží - na běžnou výměnu informací (aby tajné zprávy zanikly v šumu) nikoli.

    OVERDRIVE: Hostingy jsem měnil několikrát, vždy to bylo jen o přípravě a přesměrování domény

    INF1466: První co se v korporaci naučíš, je že rozhodně poštu nikdy nemazat :) to samozřejmě nebrání odlévání bokem a archivace bezpečným způsobem

    OVERDRIVE: Afaik to právo máš... musíš jen vydržet a nenechat se rozkecat před tím, než dorazí. Jinak u podání vysvětlení jsem jako svědek byl a je to zážitek... nic na coby zážitkové agentury pořádaly výlet :)
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    OVERDRIVE: To jo, ať už na předvolání nebo když si pro tebe přijedou - ale nemusíš vypovídat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZAPPO: ale na vyslech prijit musis, pokud se nepletu
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    OVERDRIVE: Tam je klicovy ( u nas), že nemusíš vypovídat. Můžeš prostě mlčet.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem na tu nejistotu se tady uplne explicitne v cechach hraje. oni vedi, ze vetsina lidi naprosto nema jasno co bude....

    tedy dobra rada ze zkusenosti [dlouhe i na konci]:
    - nebojte se a budte si jisti tim co rikate.
    - nerikejte nic na co se vas neptaji, nepouzivejte slozita souveti ano ne bohate staci, obcas i nevim je dobre
    - neberte si ssebou nikam, kde cekate problemy elektroniku plnou dat
    - cislo na pravnika v penezence NEMUZE uskodit, kdyz vas zavrou, dluhy vam budou v prdeli, kdyz ne, nejak se to zaplati
    - nebavte se s policajty o nicem soukromem [casto, ale hodne casto, jsou to side otazky na to na co se chtej opravdu zeptat, takovej jinej "hodnej polda"]
    - nebudte drzi, neodmitejte pomoc, ale nepomahejte jim

    a vice verza, pokud potrebujete od nich pomoc, tak se chovejte presne opacne, nez je muj manual...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PROFOR: jedna z veci, kterych se bojim je, ze proste NEMAS PRAVO jej tam mit a az potom mluvit, to myslim nekdy uz taky zaznelo.... tedy policajti te muzou vyslechnout i kdyz ssebou advokata nemas a to je prave docela dira pri podani vysvetleni

    jinak to s tema podminkama u nas bych zas jako nebral nijak hrra, tady se to ma tak, ze se patricnemu problemu najde zakon, kdyz je to potreba, tedy jako ano, nepostihuje se tady neco plosne, ale takove ty typicky pocitacove veci napriklad se postihuji podle pocasi a faze mesice. a to je imho spis problem, pokud by pravni stranka mela mit nejaky vyznam.

    jinak hadici me nikdy nikdo do hlavy nemlatil, ale zarucuju vam, ze jestli jste jeste nikdy nezazili "zcela legalni a normalni" vyslech, tak se na necem takovem muzete klidne posrat, pokud maji dojem, ze s tim mate neco spolecneho a pokud jen chteji informace, dojde vam az za 2-3 dny, kde je z vas vytahli. imho nejsem argumentacne blbej a nebojim se uplne snadno [treba policejni razie minuly tyden u nas doma jsem se nelek vubec, ale taky jsem s ni nemel nic spoleceho... blby je, kdyz se musis trochu bat - a tam je pravni nejistota HROZNA HROZNA HROZNA, vlastne se mlatis do hlavy hadici sam, to uz je lepsi stat proti nozi, tam aspon vis, ze kdyz te bodne budes krvacet]....
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PANTARIL: Jojo - cetl jsem... docela svinstvo - ale ono ani UK nepovazuju za prani stat... :) Ostatne jsem toho nazoru, ze CR je jedna z mala zatim jeste aspon trosku svobodnych zemi... (a ted neresim, jestli je to nezajmem o CR, neschopnosti politiku, nebo liknavosti PCR, atd...) Proto se stale smeju, kdyz jako reakci na soucasne pomery v CR nekteri jedinci pouzivaji frazi: jeste trosku a emigruji. Vetsinou jim na to rikavam: a kam? :) (Bohuzel bud maji lide malo informaci o svete nebo to jen neresi...)

    Jinak ohledne toho pravnika: jak psal Overdrive nebo jak jsem pastoval ty odkazy, tak tam je opravdu uveden advokat, ktery (pro urcite faze rizeni s tvoji osobou) nema statut obhajce. I kdyz je fakt, ze z meho uhlu pohledu alespon pritomnost advokata trosku brzdi policisty v pripadnem delani nejakych nechutnosti...
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    PROFOR: v CR bych veril, ze na pravnika narok snad mas ale pokud bys napr. cestoval letadlem kamkoli pres briatanii (a ani tam nemusis vylezt z tranzitni zony letiste) tak se ti muze stat to co Davidu Mirandovi, priteli britskeho novinare Glenna Greenwalda, ktery pomaha zverenjovat informace od Snowdena. V pondeli ho zadrzeli na britskem letisti pri jeho navratu z nemecka do Brazilie, devet hodin ho vyslychali bez moznosti spojit se s pravnikem nebo s kymkoliv jinym. Nakonec mu zabavili veskerou elektroniku a datove nosice (mobil, notas, herni konzole:) a bez jakehokoliv obvineni pustili.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    INF1466: dekuju!!! pokud treba budes vedet, s cim cces pomoct, dej vedet, posta nebo cookbook audit.. auditu bych dal prednost, ale zalezi na Tobe, mnoho rad nemusi byt az tak uplne koscher sirit, to uz nechej kdyztak na me... ;] aspon zkusime, co jsem se tady naucil

    Mmchodem bitseed je mrdka pomala. [dalsi poznatek]. Misto klasickeho emailu nebo na rychle svolani lidi na broadcastu nevhodne.
    INF1466
    INF1466 --- ---
    OVERDRIVE: bohuzel moc nevim kde podobny informace sehnat pro nase euro prostredi, ale urcite by se tam dali vybrat nejaky obecny zasady, kazdopadne je to mistama dost velka paranoia :) cetl jsem to vcera v noci a ne vsechno si ted vybavim, ale o vikendu na to jeste kouknu a zkusim neco sepsat
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    INF1466: dohledal jsem, neznam... pokud to mas nactene, moh bys treba vybrat kapitoly, ktery bys Ty sam chtel v nejakem manualu? muzem se pak nejak podelit o praci na onom manualu a potazmo se klidne muzem presunout sem: [ The Anarchist Cookbook : preklad, doplneni, aktualizace ... kdo pomuze? ]
    pokud bys na takove veci chtel delat, tehdy, kdyz byl audit jeste uplne muj, tak se mi nepodarilo sehnat nekoho, s kym by se o praci dalo delit, tady bych to nechal na novinky, ale prace na handbooku je imho dulezita...
    jinak psal bych to cesky a psal bych to pro podminky Evropy, primarne...
    INF1466
    INF1466 --- ---
    OVERDRIVE: btw k tomu manuálu, jako nějaký security základy (primárně pro organizace, ale jsou tam i personalni zalezitosti) by se dalo vyjít z faerie security handbooku, posledni verze myslim 1.4

    jsou to ale spis veci preventivni ve smyslu vybudovat si security navyky, mazat starou postu apod.

    což?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PROFOR: ano bylo to u podani vysvetleni, byla to nyx pavni poradna, takze by teoreticky tam slo vygepovat Ovedrive a uvidis to....
    advokat nema postaveni obhajce - nemuze nahlizet do spisu. to je teba divne, do spisu muze nahlizet i svedek ne?

    Ale jinak vicemene ano: vysvetleni bylo takove, ze pavnik Ti samozejme muze delat pitele na telefonu, ale defacto nema jakekoliv moznosti ti pomoct: vypovidat musis ty, on se nesmi ptat a nezasahovat do pubehu pry znamena, ze ti ani nesmi rict, jak mas odpovedet... bylo to takove dost nejasne, proto jsem to tady vypychnul...

    NOCMENE: to co jsi tady udelal by bylo pesne hezke pidat do manualu, ktey chci napsat, takze pokud bys to teba chtel jeste doplnit tak to pak dam do te wiki, cojsem linkoval pod zalozku pavo.... hmm?
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    OVERDRIVE: To je zvlastni: "Jediné, na co má právo dle zákona, je předstoupit před soudce nejpozději do 24 hodin, aby rozhodl, zda jej vezme do vazby či nikoliv, a má právo na obhájce, stejně tak jako s ním i beze svědků mluvit po čas, který určí vyšetřující orgán."
    Zdroj: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=1493
    V pripade podani vysvetleni: "osoba podávající vysvětlení má právo na právní pomoc advokáta (advokát nemá postavení obhájce, nemůže proto např. nahlížet do spisu, zasahovat do průběhu vysvětlení kladením otázek apod.; může však klientovi radit, objasnit význam jednotlivých úkonů apod.)",
    navic s tim, ze "právo odepřít vysvětlení má osoba tehdy, pokud by jím způsobila nebezpečí trestního stíhání sobě nebo svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako újmu vlastní".
    Zdroj: http://www.clovekvpravu.cz/...ni-456/obvineny-776/podani-vysvetleni-z-hlediska-prava-na-obhajobu-829

    Jak to vysvetlovali tam, kde ses na to ptal? To, co rikas, pusobi dost znepokojive. Prece jen nejsme v USA, ktere nepovazuji za pravni stat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    jo tady je ta analyza bezpecnosti, sorr, zapomel jsem link: https://bitmessage.org/forum/index.php?topic=1666.0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZAPPO: jo, psal jsem jim, ze by to melo mit minimalne nejaky mod daemon only, kdy to jen chyta load a komunikuje a pak nejakeho klienta, ktery po loginu umozni se zpravami realne pracovat + neni dobre mit nesifrovany adresar, ze
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam