• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...



    Temata


  • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
  • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
  • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
  • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

  • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
    rozbalit záhlaví
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    ZAPPO: To je v pořádku, mě to neuráží a máš úplnou pravdu. Budu chtít řešit menší firemní síť a rád bych měl předtím, než to někomu zadám nějakou alespoň základní představu, jak data nejlépe chránit. Budu rád i za nasměrování na nějakou literaturu nebo server se základy o této problematice.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    LIBORO:
    LIBORO: Máš nějakou představu o čem mluvíš? Nechci tě urazit, jen mám dojem, že máš nějakou vágní vizi, ale vlastně netušíš o čem mluvíš.
    Velmi, velmi zhruba (pokud jsem pochopil o čem mluvíš).
    Pokud hacker úspěšně napadne místo (a to nejen hardware, ale konkrétní aplikaci v čase a stavu v operační paměti), kde data nejsou zašifrovaná (tedy koncová stanice, kde se zpracovávají, server když se ukládají), tak k nim má přístup. Data jsou data. To co je chrání je enkrypce - když ji obejdeš, tak je nechrání. A z principu věci, při zpracování dat musí existovat nějakou dobu v nekryptovaném stavu.
    Pokud hacker napadne jiné místo v systému, tak enkrypce funguje stále stejně dobře. Když napadnu a získám kontrolu nad routerem, přes který jde šifrovaná komunikace, tak data nezjistím.
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    PROFOR: Je to laický dotaz a spíš bych případně prosil o nasměrování na nějaké další zdroje, nebo co mám hledat. Ale z toho, co píšeš, mi přijde řešením mít data šifrovaná na serveru a dešifrovat v reálném čase jen ta data, se kterými pracují jednotlivé stanice. Toto řešení je možné?
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    LIBORO: No - ta otazka neni uplna. Jedna se ti o napadeni ceho? Serveru? Site (ve smyslu utocnik ma bud pristup do site (zvenci to muze byt treba pres wifi, pres tunel od nekoho jineho, kdo je napaden a umoznuje split tunneling nebo napadl nejakou stanici, ktera neni autorizovana podle tvoji definice)? Jakou sitovou infrastrukturu mas? Pokud se ti jedna o napadeni serveru, potom bys musel - logicky - sifrovat data uz na tom serveru a nemit je tam v otevrene podobe. Pokud se ti jedna o sniffovani site, muzes sifrovat spojeni mezi serverem a stanicemi - cim chces ta data prenaset (ve smyslu protokol). Muzes sifrovat na L2, L3... Mas tuny kombinaci.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    LIBORO: To je na otevřených platformách principiálně nemožné.
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    Nenapadá vás někoho, jestli existuje řešení pro de/šifrování v reálném čase, kdy dešifrovaná data může zobrazit pouze autorizovaná stanice? Tzn. i při napadení hackerem zvenčí jsou data, která stáhne k v šifrované podobě. Děkuji.
    PETR007
    PETR007 --- ---
    Ve složce "Sítě" se mi v poslední době několikrát objevil router, který neznám - nemám ho v domácí síti. A domácí síť taky párkrát přestala šlapat. Mám se něčeho obávat?
    NYX
    NYX --- ---
    CRS1138: Google ma filtr podle doby, vetsinou slusne fungujici :)
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    SAMGARR: no problem s Googlem je casto prehrsel zastaralych informaci, diky kterym jeden casto neco prehledne. Ale i tak ti dekuji za tvou odpoved, i kdyz ponekud povysennou.
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    Jsem novacek co se tyka Toru, jak nastavim na Mac OSX ExitNode country na UK, pripadne CZ (jsme v Spanelsku). Zkousel jsem se koukat do /usr/local/etc/tor/torrc, ale tam jsem nic takoveho, co pise KOBUK nenasel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    schovavam k prozkoumani, prislo mi od meho poskytovatele emailu, tedy or riseup.net

    ---------------------------------
    One way that you can secure your communications is to use OpenPGP to encrypt your email. We recently overhauled our help pages on the best practices for using OpenPGP. If you haven't ever used OpenPGP before, you can take a look at the guide and get started. If you are already an OpenPGP user, you can follow the guide to see how to improve your use of this important tool.

    So head on over and take a look at http://help.riseup.net/security/message-security/openpgp/best-practices
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    schovavam k prozkoumani, prislo mi od meho poskytovatele emailu, tedy or riseup.net

    ---------------------------------
    One way that you can secure your communications is to use OpenPGP to encrypt your email. We recently overhauled our help pages on the best practices for using OpenPGP. If you haven't ever used OpenPGP before, you can take a look at the guide and get started. If you are already an OpenPGP user, you can follow the guide to see how to improve your use of this important tool.

    So head on over and take a look at help.riseup.net/security/message-security/openpgp/best-practices
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    KRISHNA: na macu se za vsechno plati, ale je tam i kompilovatelna verze
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    OVERDRIVE: Na 30 dní?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    darek od jednoho nejmenovaneho id

    Little Snitch 3
    http://www.obdev.at/products/littlesnitch/index.html
    SPAULDING
    SPAULDING --- ---
    Tyinternety.cz | Rusko zaplatí přes 2 miliony korun tomu, kdo deanonymizuje Tor
    http://www.tyinternety.cz/...8/clanek/rusko-zaplati-pres-2-miliony-korun-tomu-kdo-deanonymizuje-tor/
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LUDO: to nevim, ja jsem jen uzivatel, ne vyvojar...
    LUDO
    LUDO --- ---
    AQUARIUS: su/budu vidalia configy aj nadalej s Torom plne kompatibilne?
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LUDO: cemu presne to vadi? vzdyt je to akorat klikaci frontend k toru...
    LUDO
    LUDO --- ---
    BEAUFORT: ma to v znaku tor a zobrazuje sa aj pri instalacii tor browsera

    kazdopadne vidaliu by som nepouzival, jedna sa o 2 roky neudrzovany software
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam