• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...



    Temata


  • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
  • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
  • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
  • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

  • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
    Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
    rozbalit záhlaví
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    NAVARA: Ja s uspechem pouzivam tohle: https://www.mailvelope.com Da se to pouzit pro email ve webovem prohlizeci (firefox), ale i napriklad tady. Zkousel jsem to v mistni poste ;o)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jinak spíše přemýšlím nad nějakým pluginem do prohlížeče, coby si v sobě držel privátní klíč (resp. používal PGP agenta) a umožňoval šifrovanou komunikaci všude, kdeby měli součástí stránes "compliant" výzvy. Umožnilo by to stavět emaily, fóra,... kdyby byl větší zájem (především asi programátoři extensions do majoritních prohlížečů, nějaký ten webař případně), založím klub a ten nápad tam rozepíšu...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OVERDRIVE: Spousta dns hosterů umožnuje privátní registrace - např. u DynDNS tam mám jejich jméno a unikátní email per doména, kudy mi někdo případně může poslat požadavek ve vztahu k doméně. Tuším, že je u takového emailu nějaké ověřování (typu klikni na link), které odfiltruje prakticky veškerý spam.

    Gvaron už má riseup? Že by to s tebou dělalo potřebné dva kusy :)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Podelim se s vami o zajimavou zkusenost. Facebook ve me vzdycky vyvolaval odpor, ale uz jsem si parkrat rekl, ze si zalozim anonymni fb profil, kdyz budu obcas potrebovat.

    Zalozil jsem si uplne novy mail na seznamu bez jakekoliv historie (v normalnim prohlizeci - v TOR Browseru mi to neslo).
    Pak jsem si zalozil uplne novy facebook profil, anonymni (prakticky vsechno smyslene), telefon na sms kod jsem pouzil od kolegy, (to jsem udelal pres TOR browser). Vsechno jsem to delal v praci na pocitaci, ktery si temer nikdy neberu domu.

    Clovek by predpokladal, ze me to s nikym nespoji, ale nasel jsem tam dva lidi co znam v polozce 'mohli by jste znat'. Jeden clovek je tady z nyxu (nemam ho ani v pratelich, jen ho proste znam osobne) a druhy clovek je manzelky kamaradka. Celkem me z toho mrazilo po zadech..
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    OVERDRIVE: Jo, mas pravdu, chteji tam dve pozvanky. Tak bud budu muset sehnat jeste jednu nebo k te jedne napsat neco lepsiho nez na poprve. Tak nejak v normalnim duchu jsem tam napsal co me zajima nebo cim se zabyvam a zamitli mi to. Mas nejaky tip co vypichnout aby to proslo?

    Email v infu updated :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ISATAG: mas sice v infu pgp klic, ale nemas tam email, takze pokud oprvdu chces pozvnaku na riseup, tak mi budes muset poslat svoji majlovou add.
    jinak ty pozvanky na riseup jsou narozdil od nyxu pry potreba dve, ale mam dojem, ze neni problem ziskat vstup. ja jim proste napsal kdo jsem a co po nich chci, asi tak v duchu sveho infa tady na nyxu, vcetne nejakych zajimu, ale klidne jsem si to mohl cele vycucat z prstu, kazdopadne jsem email dostal a pouzivam jej s uspechem uz asi takskoro rok, nebo mozna vic, bez vaznejsich problemu.
    dokonce mi dali vedet, ze presmerovani z-na gmail vede na email, ktery nekdo z jejich team nasel v seznamu hacknutych passwordu [bohuzel tam nebyl link, ale donutilo me to zmenit tak 1/7 passwordu, ktere byly nejak vice podobne s tim, co mam na gmailu, ktery pouzivam jen pri komunikaci s lamama a na sifrovany GoogleTalk, ale stejne...]






    Pokud by nekdo znal nejake password listy, ktere se daji nekde stahnout a za a] nacpad do nejakych slovnikovych toolu, za b] daji se prostudovat, c] dokonce by me zajimalo, jake slovnikove utoky jsou ted v mode, uz jsem nic takoveho nepouzival dlouho a kdyztak si to pisu sam, ale predpokladam, ze na velke sluzby typu gmail, facebook a podobne, tak budou nejake slovnikove utoky ke stazeni a clovek jen musi mit slovniky... klidne dejte vedet, to je docela hezke tema na podivani se, kam se cela tahle veda utoku posunula....

    ROBIN_SNNS: mozna ten rise-up, nevim podle me by to stalo za zkousku, muze to zkusit ISATAG.

    Kazdopadne co to je anonymni email? Jakoze zalozit kde, na jake sluzbe? Podle me treba Tor browser ma vypnutej JavaScript, tak asi neni nic jednodussiho nez z nej zkusit vyrobit nejaky post.cz nebo tak neco... Kazdopadne to je dalsi tema, co by me zajimalo: kde si zaloit email, pokud chci anon. email na nejake free sluzbe.
    Ja mam tedy rise.up, a dal jsem jej treba i Gavronovi, ted jej dam Istag a jsem s nim hodne spokojeny. Maji navic shell, VPNku, hodne dobrej system ruznejch helpu a clanku o bezpecnosti.. ale jinak vlastne kazdy ma dneska gmail a kdyz nekomu rikam, ze mam email na domene anhedonia.cz, tak kazdy se nedriv desne divi, ze nemam gmail [to uz se mi vazne stalo, ze se lidi ptali, jesti je to neco jako gmail] a pak ti chtrejsi se snazi odvodoit, co je to zac, takova anhednia.cz

    MMchodem pokud by nekdo ze stalejsich ID tady na nyxu, resp tady v auditu chtel email na anhedonia.cz pro slusne chovani, tak jej dosta muze, na delani bordelu si zalozte email na seznamu ;] samozrejme nic neni zaruceno, ale pokusim se domenu i zalozene emaily drzet lifetime. Je to placeny server, takze vypadky nehrozi. Klidne vymenim za nejaky zajimavy subweb a email nekde jinde, jen ta pro pripad, ze bych nevedel, co si napsat na navstivenky ;]

    BTW, kam umistit web, pokud bych jej tam chtel nacpat hodne anonymne? Daji se nejak snadno obchazet whois rip zaznamy, aby tam nemuselo byt regulerni jmeno registrujiciho?
    Budu mit ted nejaky material, ktery je veskrze vybusny, pac cekam, ze s tim Gavron dovali zamnou, kam to nahostovat, az v tom neco bude, a bylo by asi dobre, to dat neka anonymne, ale bytelne [krom share pres torrenty samo... mluvim samozrejme o tomhle; [ The Anarchist Cookbook : preklad, doplneni, aktualizace ... kdo pomuze? ] ]
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    LUDO: Si myslíš ty a pár šílenců v mozille. Firefox má vypadat jako firefox a neopičit se po chrome.
    LUDO
    LUDO --- ---
    ROBIN_SNNS: australis je super :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Ach jo, tak nám vyšel Tor 4.0.1 založený na FF31 s nenáviděným australis v čele. Jo, a z bezpčnostních důvodů vypli SSLv3. Jo a nevím jestli to už tady padlo, ale piratebay vydali vlastní browser založený na Toru.
    CRISSTEENKA
    CRISSTEENKA --- ---
    Největší zátah EU a USA odstavil 414 tajných domén, zatýkalo se i v Česku - iDNES.cz
    http://technet.idnes.cz/...road-2-europol-fbi-d1l-/sw_internet.aspx?c=A141107_180051_sw_internet_pka
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    ROBIN_SNNS: Tak jen koupit, Lelantos není nic ilegálního, takže je v tomhle případě můžeš koupit jednoduše a rychle třeba tady: http://www.simplecoin.cz/
    Ten mail má pár volitelných vychytávek, třeba automatické zašifrování příchozích mailů tvým PGP klíčem.
    Stojí to v přepočtu 10 USD na 6 měsíců, 18 USD na 12 měsíců nebo 32 USD natrvalo.

    O míře bezpečnosti resp. anonymity ti nic bližšího neřeknu, ale používají to i někteří dealeři z darknetu. Pro něco super mega citlivého bych pro jistotu volil Bitmessage v kombinaci s PGP, ale to zase není kompatibilní s normálními mailovými adresami....
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ROBIN_SNNS: jako každý letadlo - buď jsi nastoupil na začátku (ja táky ne) nebo chcípni :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KOBUK: Teď ještě kde vzít ty bitcoiny, když už je jich většina vytěžená.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    The Case of the Modified Binaries | Leviathan Security Group
    http://www.leviathansecurity.com/blog/the-case-of-the-modified-binaries/
    KOBUK
    KOBUK --- ---
    ROBIN_SNNS: Já používám tenhle: http://lelantoss7bcnwbv.onion/
    Ale stojí to nějaké drobné, platí se bitcoinama...
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    ROBIN_SNNS: Nenapadá mě žádný server. Ale můžeš si na to založit virtuální počítač, v něm pro tu chvíli v prohlížeči zapnout javascript a potom celý stroj zničit.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Dá se vůbec někde založit anonymní email aniž byste přitom museli mít zaplý java script v prohlížeči?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Zdravim, mam takovou prosbu. Jestli tady mate nekdo ucet na https://help.riseup.net/ muzete mi poslat invite code?
    Rad bych si tam zalozil ucet. Dekuji.
    GAVRON
    GAVRON --- ---
    Bitmask is an open source application to provide easy and secure encrypted communication. You can choose among several different service providers or start your own. Currently, Bitmask supports encrypted internet (VPN) with encrypted email coming soon.

    https://leap.se/en/2014/bitmask-public-beta


    a tohle by nekomu mohlo pripadnout uzitecne:

    Home - help.riseup.net
    https://help.riseup.net/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    P2P komunikátory jsou anonymní a bezpečné, ale zatím nerozšířené - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/p2p-komunikatory-jsou-anonymni-a-bezpecne-ale-zatim-nerozsirene/
    LIBORO
    LIBORO --- ---
    NAVARA: Perfektní odpověď. Moc díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam