• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    B3DA: ty konektory neco stoji, tak se hleda, kde usetrit. Takhle treba vypada 2.5" WD MyPassport:

    B3DA
    B3DA --- ---
    AQUARIUS: to teda cumim, s tim jsem se jeste nepotkal. zatim vse co jsem otevrel byl zcela normalni hdd obvykle v jednoduchym suplicku nebo tak neco.. nenapadlo by me cekat tam nejaky obstrukce.. (ani jsem o tom nic nenasel, ale treba se spatne ptam...)

    SAYUZ: nicmene, pokud mam x desitek tisic souboru o ktery bych nerad prisel, stejne mi logicky nezbyde nez je zalohovat (a tim padem kopirovat, tim padem zkusit ten disk zapojit na co nejrychlejsi podporovany rozhrani, takze rozebrat ). asi by me nenapadlo premyslet nad zasifrovanim existujiciho, to bych radeji kopiroval pres usb, prestoze dlouho..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    B3DA: jo, novy externi HDD maji rovnou USB, SATA konektor uz tam nikde neni. Tyka se to myslim vetsiny 2.5" Samsungu, o zbytku nevim.
    B3DA
    B3DA --- ---
    QWWERTY: existují i nějaký kde to nelze, jo? :). Dva šroubky a max dva konektory to se snad ani neda nazvat rozebíráním :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SAYUZ: jak moc te bavi rozebirat veci? z nekterych externich se da hdd vytahnout a pripojit primo na s-ata
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    NYX:
    PEPAK: Potřebuju zašifrovat externí HDD... PC 8GB RAM, i5, 2,3GHz, 64bit win8 v PC je SSD HD, ale ten má jen 256GB... takže případnou zálohu toho externího HDD budu muset udělat jinam :( a to se obávám, že bude trvat neskutečně dlouho
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    NYX: Může to být i tak, ale předpokládám, že ten disk je interní, tedy nejspíš na SATA, a těch 100 MB/s trvale se vším všudy (čtení i zápis) by to dát mělo. Že na USB je to případné zálohovací médium. Ale samozřejmě těžko říct, nemáme dost informací, ani o výkonu počítače, který to má dělat.
    NYX
    NYX --- ---
    PEPAK: USB2, tj. spis 30MB/sekundu...a krat 2...nejdriv ven, pak zpatky :) Nicmene in-place zasifrovanim to nevyresi, stejne musi pc ta data precist, zasifrovat a zapsat zpet, tj. to bude trvat plusminus stejne dlouho.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    SAYUZ: No, bezpečné. Každá takhle rozsáhlá akce s sebou nese potenciál pro problémy. Ale tím se nemusíš trápit, prostě obnovíš data ze zálohy. (Pokud zálohu nemáš, co budeš dělat, když ti chcípne disk nebo do počítače vletí blesk?)

    Doba, řekněme 100 MB za sekundu, tj. 360 GB za hodinu.
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    Ještě se zdovolením zeptám na VeraCrypt/TrueCrypt:

    Když mám HDD využito skoro TB, na něm x desítek tisíc souborů o které bych nerad přišel, je bezpečný (dá se to vůbec? - našel jsem tam možnost zašifrovat existující oddíl) zašifrovat existující oddíl, tak aby to disk přežil?... Jak to případně může trvat dlouho?

    Co případně byste navrhovali za bezpečné řešení? Nechce se mi přetahovat data sem a tam, protože to na USB2 trvá celej tejden :D
    MOR23
    MOR23 --- ---
    MUXX: Plus amazon AWS cost money, you can also use Riseup.net free VPN for security, at least Riseup.net is a non profit organization that is helping reporters and activists. Amazon worked with NSA in the past.
    MOR23
    MOR23 --- ---
    MUXX: Nice, but Amazon is not the most trustable partner.
    MUXX
    MUXX --- ---
    How to setup your own private, secure, free* VPN on the Amazon AWS Cloud in 10 minutes by Web Development
    https://www.webdigi.co.uk/...your-own-private-secure-free-vpn-on-the-amazon-aws-cloud-in-10-minutes/
    MOR23
    MOR23 --- ---
    Anyone wants a riseup.net invite ? Google translate: Každý, kdo chce riseup.net pozvat?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mohlo by byt zajimave, kazdopadne je to obecne zajimavy zdroj ruznych skoleni na tema bezpecnost:

    Cryptography Fundamentals – Part 1 - InfoSec Institute
    http://resources.infosecinstitute.com/cryptography-fundamentals-part-1/
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OVERDRIVE: poku nesel ven, neni audit hotovy. a klidne si ten audit otevri, ja ti v tom branit nebudu.

    osobne pouzivam dmcrypt.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, zajimaci. HW verze klient-server VPNky

    Ars tests ExoNet, the personal VPN that takes you home | Ars Technica
    http://arstechnica.com/...-technology/2015/03/ars-tests-exonet-the-personal-vpn-that-takes-you-home/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem, kdyz se podivas do dokumentace VeraCrypt, tak prave zminene problemy s header intergirty checks jsou asi hlavni zmen v kodu, kterou Vera prinasi....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    aha tak kecam, nejaky vysledky venku jsou, dohledam vic, az se vzbudim:
    TrueCrypt audit finds “no evidence of backdoors” or malicious code | Ars Technica
    http://arstechnica.com/.../2014/04/truecrypt-audit-finds-no-evidence-of-backdoors-or-malicious-code/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam