• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    CCX
    CCX --- ---
    WOODMAKER: Já se na to díval, ale nic kloudnýho jsem nezjistil. Storage/routování je Kademlia + BitTorrent, takže klasika DHT. Bitcoin je zmíněn jako inspirace. Mají tam jeden odkaz týkající se jakéhosi blokchainu který vede na diskuzi ze které také nejsem úplně moudrý, až na tenhle postřeh: Adding a little historic context to this conversation. The DHT community in the early 2000s got really excited about things like replacing DNS, replacing lookups on the Internet, decentralized storage, and so on. But none of that really materialized. This is the "second wave" in a way…
    Celé mi to přijde jako takové "TODO: vymyslet co a jak".

    V tom PDF papíru je toho trochu víc, ale pořád je to jen "bittorrent znovu, lépe a radostněji". Jména jsou hash-based. Je tam naznačená jakási podpora pro sdílené petnames. Kde je ta inspirace Bitcoinem jsem vskutku nepostřehl. Taky nevidím sebemenší zamyšlení nad odolností proti cenzuře, sledování a cíleným DoS útokúm, což jestli to má být sjednocená celosvětová DHT mi zní docela fatálně.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    CCX: Bitcoinovej chain to má používat jako onen name system. Web to má jako https://github.com/ipfs/ipfs , případně ipfs.io
    CCX
    CCX --- ---
    WOODMAKER: https://en.wikipedia.org/wiki/Content-addressable_storage

    Není to zdaleka první pokus na toto téma. Všechny DHT jsou CAS. Zajímavé jsou pak anonymizační / proticenzurní CAS jako Freenet a GNUNet.

    Žádnou podobnost s bitcoinem nevidím (specifikace IPNS je aktuálne 404). Podle povídání okolo bych ale čekal že spíš půjde o Decentralized/Secure kombinaci ze Zookova trojůhelníku než o sdílený ledger.

    Já osobně jsem zvědavý na Blockstack, což mělo být převedení a generalizace Namecoinu nad Bitcoinovým blockchainem. Ovšem fakt že jejich dokumentace je v podobě javascript-stock-photo-gallery mě zanechává poněkud skeptickým. :]
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    nemá to teda nic s anonymitou, ale IPFS (interplanetary filesystem) znáte? Když něco chcete, požádáte o to hashem (jako u objektů v gitu), kterej je s normálním názvem spárovaný pomocí nějaké DNS tabulky podobné Bitcoinovýmu chainu. A ono se to stáhne z Vám nejbližšího nodu. Každej, kdo něco stahuje, je node.
    CCX
    CCX --- ---
    URZA: Podle tvého popisu to docela dost zní jako https://tahoe-lafs.org/ což je plně open-source a chodí to všude kde se dá rozchodit Python a OpenSSL.
    URZA
    URZA --- ---
    A toto znate?

    Infinit - Decentralized Software‑Based File Storage Platform
    http://infinit.sh/

    distribuovany uloziste, kdy si vytvorite vlastni topologii site, na tom je DHT a na tom filesystem (zatim jen pro linux a mac osx), data jsou rozdeleny do bloku ktery se zasifruji (nejen pro prenos ale i to zustava ulozeny zasifrovany) a ty redundantne rozdistribuuje po siti, podle vasi topologie. Pocita se s tim ze nektera noda muze byt malicious nebo odejit. Na kazde node muzete rict kolik chcete venovat prostoru a presto mate pristup ke vsem datum. Takze treba na telefonu to bude browse-only s tim ze si stahnu konkretni soubory ktery potrebuju, na notebooku treba par GB cache a na dvou serverech mirrorovany cely obsah.

    Docela zajimavy, jen skoda ze to neni opensource a ze to neni vic multiplatformni.. trochu se bojim ze ta firmicka za par let skape, takze tomu moc neverim, ale jako koncept dost zajimavy..

    KECAM
    KECAM --- ---
    OVERDRIVE: ja uzivam lastpass a sem spokojeny. pravda krone macu je to vice mene jen pro browsery, nicmene na mobilnich os doplnuje krasne..,
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DANYSEK: na macu se Ti podarilo rozchodit auto-fill? titulek okna [z nejakeho duvoodu je KeyPassX cesky, ac cely zbytek systemu je Eng... budiz] je prazdny a neda se do nej nic psat... kazdopadne ale z ver 2.x importuje db v poradku, tzn, velkou cast problemu mi to poresilo, ac je to stejne zabugovane jako byvalo, ale staci... autofill by byl cool, ale byt nemusi. Dekuji.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    OVERDRIVE: pouzivam i na Androidu a slape... KeePassDroid
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    OVERDRIVE: keepassx funguje na linux obstojne, sdilena db pres owncloud,syncthing mu nedela problem
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    OVERDRIVE: nevim jak na Macu ale na WIN/linux ho používám, dokonce tak, že mám jeden *.kdbx soubor sdílenej v obou platformách a obě verze Keepassu ho používají a jsou spokojeny. Někde jsme četl, že i pro Mac je to ten samý soubor beze změny, ale neměl jsem možnost zkusit....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    OVERDRIVE: KeePassX multiplatformni je (Win/Mac/Lin) a afaik DB importnout umi.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mam prosbu, pouzivate nekdo KeePass?
    potreboval bych nejakou jeho obdobu, ktera je true multi-platformi, tzn. Widle, Mac, Linux
    ideal by bylo, aby to umelo pozrat uz existujici db z KeePass 2.x
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Your Password Complexity Requirements are Worthless - OWASP AppSecUSA 2014
    http://www.youtube.com/watch?v=zUM7i8fsf0g
    STICK
    STICK --- ---
    [PRAHA] Jiz zitra (ve stredu vecer 20:00) v Paralelni Polis: Tor meetup | Praktické útoky na Tor

    Na čtvrtém setkání se podíváme na možnosti útoků na síť Tor a si ukážeme, které z těchto útoků byly úspěšně provedeny v praxi. Bude se jednat o techničtější přednášku.

    Vice o serialu: https://github.com/ParalelniPolis/tor-meetup
    HASHEM
    HASHEM --- ---
    CHILDINTIME: Whonix je zajímavý i když pro začátečníka možná komplikovaný a zejména pak náročnější na hw počítače.
    IMHO, lepší řešení je TAILS ;-)
    HASHEM
    HASHEM --- ---
    @Isatag: zkus se také podívat na "Whonix".
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    OVERDRIVE: Vidis, to me nenapadlo. Zrovna Tail mi po vsech strankach vyhovuje, ale TOR je neco, co pro bezne potreby nepotrebuju a spis me to zdrzuje. Diky za tip :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHILDINTIME: qubes OS už nějakou dobu provozuji a mohu jen doporučit. Mám to na notebooku se 4GB a doporučuji 8GB. Mám tam taky jenom normální disk pro rychlejší použití doporučuji SSD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam