• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    TONAS
    TONAS --- ---
    HYDRAX: Myslim si, ze u vpn je (dneska) maximalne smerodatny kde sidli a jaky zakony se na ne vztahuji. Duverovat nolog policy apod. je dost naivni (nejen u zprofanovanyho nordu). Na warez a netflix mozna dobry, ale to je tak vsechno, protoze to dela kde kdo. Anonymita je komplexni vec a vpn je proste zlomek. ad nord:
    Provide a brief description of the subject matter of data privacy laws in your jurisdiction that is applicable to other sensitive data, and any material obligations.
    a) What is the cite to such laws? Provide a link, if available, to an online copy of such law.
    Law 51, September 18, 2009, article 10, establishes that the telecommunications industry,
    internet, telephone and mobile phone providers are required to keep confidential the data
    collected on consumers. They are also required implement any measures necessary to
    ensure the integrity and security of the information (article 9). However, they are also
    required to provide the data collect when requested by the relevant authorities (article 11).

    http://www.lexmundi.com/images/lexmundi/PracticeGroups/ETOP/Survey/Panama.pdf
    Data Protection Laws of the World Handbook: Second Edition - Panama - Data Protection - Panama
    http://www.mondaq.com/...protection/Data+Protection+Laws+of+the+World+Handbook+Second+Edition+Panama

    Jsem zvedavej jak dlouho vydrzi Protonvpn, jsou to nadsenci a prijde mi ze berou veci vazne, za me zatim dobry. Nutno ale podotknout, ze jsou na urcity aktivity haklivy..
    HYDRAX
    HYDRAX --- ---
    Mam nord vpn. Kupovano za btc, regnuto na one purpose only email u protonu.

    Je vsak potreba poukazat na takovy paradox, ze jim neverim, ale pouzivam to. Firma sidli nekde v Paname a tam si muze sidlo udelat kde kdo a tvarit se jak chce. Ale tech par susnu na Trezoru porad mam..

    Je na kazdem co si poridi, realne je to ale proste jedna velka loterie..
    KECAM
    KECAM --- ---
    777PLAY: tvl, to je cestin
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QWWERTY: mel jsem na mysli takovy ty veci jako Agata svyho casu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VYHULENY_UFO: mám pocit, že to mysliš je fake BTS (ala stingray) a prolomení A5 šifrovaní - sice je to trošku vodrb kvůli channel hoppingu, ale není unreal
    (A5 rainbow table se dá koupit třeba tu, aby si se s tím hashem nemusel počítat sám)

    to co myslím já není omezený na GSM, ale bude fungovat v UTMS i LTE - viz ta přednáška, a část kde mluvil o obejití DES keye pro podpis SIM aplikace

    jenže to už můžeme řešit i špatný zabezpečení signalizace
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QWWERTY: pokud nejsi operator, jsi napriklad kriminalnik a nebo naopak bojovnik proti zlocinu, mas mobilni bts a karu nadupanou technikou a taky klice.

    //pokud si pomatuju dobre z toho rozhovoru s panem, tak celej "problem" je ve stari a navrhu protokolu GSM.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VYHULENY_UFO: yep, říká to i v tom talku - prostě komunikace operátor<>sim, aniž by OS v telefonu o něčem věděl nebo mohl upozornit uživatele
    pokud nejsem operátor, tak je potřeba zjistit jestli pořád existuje ten crypto-bug, abych mohl tu app podepsat
    ale pokud jsem operátor a mám klíče, tak se dá tenhle SIM install dělat i pomocí cell broadcastu, což mi osobně příjde jako naprosto děsivá zvrhlost
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QWWERTY: co sem slysel od zainteresovanych lidi, v podstate se da takova aplikace do telefonu protlacit skrz gsm, aniz by ses o tom dozvedel.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    777PLAY: zajímavé
    tohle jsem třeba netušil https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/420603123327 :)
    zbytek těch kódů imho záleží na OS - např. mi na Lineage nefunugje *#0*#, ačkoliv v originálním OS fungovalo

    btw doporučuju tenhle talk
    Defcon 21 - The Secret Life of SIM Cards
    https://www.youtube.com/watch?v=31D94QOo2gY

    po té co jsem slyšel, že se dá přes OTA nainstalovat aplikaci na SIM, která může dělat event based akce (jako např. forwarding) a to bez vědomosti OS (protože má přímý přístup do baseband procesoru), tak jsem se vzdal jakýkoliv iluze, že existuje něco jako "bezpečný telefon"
    + pokud po vás jde stát, tak je jednodušší si zařídit tap/fwd přímo u operátora, než rešit individuální telefony
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    Kluci a co si myslíte o tomhle?

    Sledují vás přes váš chytrý telefon? Takto na to můžete přijít – Důležité 24
    https://dulezite24.cz/technika/sleduji-vas-pres-vas-chytry-telefon-takto-na-to-muzete-prijit/
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    GIF_242: to, co Oera nazyva VPN, ma fskutecnosti s VPN pramalo spolecnyho. je to spis proxy..
    EXX
    EXX --- ---
    HYDRAX: a cos teda koupil? jako zohle je taky risk trochu..v dobe crypta.. se taky muzes probudit a zjistit ze tvuj vpn poskytovatel zmizel..i s tvejma coinama..napriklad.. ja se snazil vybrat vpn pred rokem uz..a jako..takovejch nabidek ze jsem si rekl ze pockam az pochcipaj mrsiny..
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    GIF_242: jde o nároky na propustnost, anonymitu, požadavky na technickou podporu, kvalitu šifrování apod. - viz to srovnani, na ktere odkazuje [ HYDRAX @ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ]
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    no a když ta VPN je v Opeře má cenu si jí tedy platit nějak solo?
    HYDRAX
    HYDRAX --- ---
    STEMBUS:

    Zaplat si VPNku. Ja jsem si to minuly rok koupil a jsem spokojeny. Bylo to asi nejlepsi rozhodnuti a investice co jsem mohl udelat... Jedu na mobilu, notasu a zbyle pristupy jsem rozdal po rodine.

    Myslim, ze by to mel pouzivat kazdy stejne jako treba klicenku na hesla, dvoufazi nebo sifrovani. Proste z toho mit navyk jako u cisteni zubu.

    Kdyz jsem si vybiral co koupit, tak mi teda doslo, ze je to taky obrovsky konkurencni bussines a product palcement na ruznych blogach, nebo u youtuberu. Tak bacha, nekupovat hned prvni bez rozmyslu...

    No takze vyber nebyl uplne easy (nemel jsem tuhle tabulku) a nakonec jsem vybral providera ktery pise, ze nedela logy, jede na openVPN a u ktereho slo platit bitcoinama. Cena byla aai 80$/2 roky/5 device

    Nedavno jsem skrz blog Trezoru nasel tohle porovnani. Mam jednoho z tech cca 5, kteri jsou dle te tabulky ve vsem nejlepsi..

    That One Privacy Site | Choosing a VPN
    https://thatoneprivacysite.net/choosing-the-best-vpn-for-you/

    Tak treba Vam to pomuze!
    EXX
    EXX --- ---
    777PLAY: hidemyip
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    777PLAY: doporučil bych ti OPERA prohlížeč, který má v sobě zabudouvanou VPN, což je právě tak proxy - je zdarma přímo v prohlížeči, můžeš si tam i vybrat několik zemí odkud jakoby chceš přistupovat...

    to je asi nejjednodušší řešení pro lajka...

    bohužel ale asi zjistíš, že takové řešení je pomalé a třeba na streamy atd to rozhodně není...

    pak zde jsou placené VPN služby, je jich spousta, dle mě jsou všechny přehnaně drahé, ale... budou asi fungovat.
    STANLEY
    STANLEY --- ---
    777PLAY: proxy
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    Zdarec, chci se zeptat, existuje nějaký program, který mi virtuálně změní ip adresu, podle mého zvoleného státu? jedná se mi o to abych mohl online sledovat pořady.....díky
    KECAM
    KECAM --- ---
    hehe, praha smart city jak cyp.
    Únik dat z Nevyhazujto.cz aneb Co se dá zjistit, když máte v heslu název webu - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/clanky/unik-dat-z-nevyhazujto-cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam