• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EDISNParní mašinky
    Líbí se vám parní mašinky? Tak to jste ve správném klubu! Vkládejte sem obrázky, zajímavosti patřící k parním lokomotivám.
    Další diskuze s příbuznou tématikou: Klub o modulové železnici N , Klub o modelové železnici HO a TT ,
    Klub o skutečné železnici , Blues starejch kolejí , Klub o parních strojích
    rozbalit záhlaví
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GODY: bylo by lepsi, kdyby se tam veci nesvazely (aka kauzy odvozu exponatu ze zapilujcek v Jaromeri / JHMD). V rotundach uz ted moc mista taky nezbyva... a pristup NTM ja osobne za spravny nepovazuju, dlouhodobe vede k tomu, ze nektery stroje nejezdi a v CV fakt uz neni ani prostor tam neco delat, kdyz drive spravkarensky prostory jsou vlastne jen sklad...
    GODY
    GODY --- ---
    PISKVOR: tak neco vecneho po lovu na exotické ptactvo. Otviracka depozitare u nas v CV http://www.ntm.cz/Chomutov_2018 a dny, kdy je snizene vstupne http://www.ntm.cz/aktualita/dny-se-snizenym-vstupnym-v-roce-2018
    Uz jsem tam byl nekolikrat, ale exponaty stale pribyvaji, takze na jare vyrazim znovu.....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GODY: Šotoornitologické okénko :)
    GODY
    GODY --- ---
    PISKVOR: jsem taky blbej :D. Vidím modrou a uz si rikam, ze by konecne nejaky Albatros v CR byl provozni. Ale pendrek, druhy pohled a je to jasny, Papousek.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GODY: A jo, jsem blbej, neasi :D
    GODY
    GODY --- ---
    PISKVOR: ptal jsem se na Albatros neasi?!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GODY: 354.7152, neasi ;)
    GODY
    GODY --- ---
    JND: kterýpak Albatros to je? Myslel jsem, že jsou všechny bez revizí a nemůžou tak jezdit?
    JND
    JND --- ---
    JND
    JND --- ---
    ALDARION:

    Asi tady

    Diskuse K-report: Parní lokomotivy
    https://www.k-report.net/discus/messages/28/623.html?1513664696

    jen si to budeš muset nakliknout v reálném čase bo tenhle linkk možná nebude aktuální ...
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    JND: Není nějakých pár přehledných míst, kde si hlídat takové události, jako je parní vlak Drážďany - Praha a zpět? (Jak nějak nemám tolik času prokrastinovat u webu, vždycky se to dozvím, až když někde vidím fotky a už mne to poněkud mrzí...)
    JBR
    JBR --- ---
    DANYSEK: To je na té rovince před Litovicemi?
    JND
    JND --- ---
    DANYSEK:

    Jj ... měl jsem plán si udělat noční foto na Smícháči ,ale lenost to přemohla :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JND: jj, otaceni Nikolausexpressu po dojezdu do Prahy na cestu zpet do Drazdan...
    JND
    JND --- ---
    DANYSEK:

    To je ta sobotní okružní jízda ??
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    parni lokomotiva dokument 55' CZ
    https://www.youtube.com/watch?v=VT1Dl49ijv8
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Vážení příznivci železničního muzea Výtopna Jaroměř a lokomotivy Conrad Vorauf,

    současní představitelé Národního technického muzea se rozhodli nadále nepokračovat ve spolupráci s naším spolkem a historická lokomotiva VIIa 340 CONRAD VORLAUF, která byla 25 let součástí expozice železničního muzea Výtopna Jaroměř a náš spolek lokomotivu renovoval, se v měsíci listopad 2017 vrací do depozitáře NTM v Chomutově.

    V sobotu 11.11.2017 proto náš spolek uspořádá rozloučení s Conradem pro všechny příznivce, spolupracovníky i širokou veřejnost, na které jste srdečně zváni.

    Program:
    11:00 - uvítání, informace o renovaci
    12:00 - malé občerstvení (smuteční guláš, smuteční pivo, smuteční desert) - pouze do vyčerpání zásob
    13:00 - tryzna za Conrada Vorlaufa
    14:00 - diskuse

    Od 9:00 do 16:00 je možná prohlídka celého muzea - vstupné dobrovolné.

    JND
    JND --- ---
    Jsem se šel po čase taky mrknout na parní mašinu ...počasí na foto,ale nebylo uplně idealní ...




    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam