• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIONietzsche & Schopenhauer - filosofujeme kladivem !
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    "...Učí se stále poctivěji hovořiti, ono já: a čím více se učí, tím více nalézá slov a poct pro tělo a zemi.
    Nové pýše mne naučilo mé já, a té pýše já učím lidi: aby nestrkali hlavu do písku nebeských věcí, nýbrž aby ji svobodně nesli, pozemskou svou hlavu, jež vytvoří smysl země!"
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Jó, taky mi bylo patnáct. :) Gratuluju.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    Počtvrté v životě čtu Tak Pravil Zarathustra a je to zatím největší nářez kterej se mi stal, opět znova tudíž opakovaně jsem našel ten důvod proč tu vlastně jsem a to je dobře! Chtěl bych se stát tanečním mistrem! (zatím jsem pouze žák, ale to se časem zpraví X-) )
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    Pokud tu nebylo, ale určitě jste viděli
    Když Nietzsche plakal / When Nietzsche Wept (2007) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/240394-kdyz-nietzsche-plakal/

    A sešly se mi tři Zarathustrové, tak kdyby někdo chtěl ...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Díky, google už mě nakonec taky navedl.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Doby, kdy sem to uměl skoro zpaměti, jsou dávno ty tam, ale google navedl správným směrem. :)
    JACOB
    JACOB --- ---
    HAROLD: Solidni :) Jak te to napadlo / podle ceho jsi to poznal?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    SEEKER: Jop, Poutník a jeho stín:

    Und es kommt vielleicht ein großer Tag, an welcher ein Volk, durch Kriege und Siege, durch die höchste Ausbildung der militärischen Ordnung und Intelligenz ausgezeichnet und gewöhnt, diesen Dingen die schwersten Opfer zu bringen, freiwillig ausruft: " wir zerbrechen das Schwert" – und sein gesamtes Heerwesen bis in seine letzten Fundamente zertrümmert.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    To bude Lidské, příliš lidské.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Měl bych takový oříšek pro větší Nietzschology, než jsem já. Překládám z angličtinu jednu spíše psychologicko-duchovní knihu, kde autor machruje znalostí Nietzscheho a dokonce cituje, bohužel nikoli ze zdroje, ale od někoho, kdo N. také citoval. Takže: poznáte někdo v angličtině, odkud tento úryvek pochází?

    "And perhaps the great day will come when a people, distinguished by wars and victories and by the highest development of a military order and intelligence, and accustomed to make the heaviest sacrifice for these things, will explain of its own free will, "We break the sword", and will smash its military establishment down to its lowest foundations."

    Je to ještě delší, ale nechce se mi to celé přepisovat, každopádně dík za tipy.
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    Bohatství je jako mořská voda. Čím více se pije, tím je větší žízeň.
    Arthur Schopenhauer
    SAMWE
    SAMWE --- ---
    YYUGH: Goethe by to neřekl lépe! :)
    YYUGH
    YYUGH --- ---
    Ne! Ne, život není smutný, ale naše odmítání života je smutné. Myšlení pro nás není příliš vysoko, to my jsme spadli příliš hluboko na to, abychom mysleli. Přestaňme si stěžovat a považovat život za chorobu.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    EWOKK: Tenhle citát znám nejdéle a to vše díky Baldurs Gate :-) úvodní citát
    SAMWE
    SAMWE --- ---
    http://www.ebookeater.cz/vyhledavani/dila-a-clanky/nietzsche/
    zdarma ke stažení, je nutno se registrovat
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    LOBOOMF: já mám ráda tento :)

    "Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe."

    Ale tak nějak mám pocit, že ten v angličtině zní lépe..

    “Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.”
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    jo, píše mnohem srozumitelněji a asi i celistvěji ...
    SAMWE
    SAMWE --- ---
    Zarathustra je mimořádný. U Nietzscheho je to bezpochyby vrchol. A jeho literární styl je navíc opravdu... "přátelský". Doporučuji všem.
    LOBOOMF
    LOBOOMF --- ---
    Zarathustra je nejvetsi dilo, ktere jsem zatim cetl, neni o tom to precist a docist, ale spis o tom premyslet o tomto dile a treba i o jedny myslence. Kdo vi? Pokazde kdyz ho ctu se mi otevre jakoby dalsi cast skladacky. Kazdopadne soucitim s vami, kteri jako ja ho ctou a snazi se neco noveho nalezt. Tak pravil Zarathustra!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam